Deniz Tekin kimdir?

Deniz Tekin kimdir?

Deniz Tekin kimdir?

Başarılı sanatçı Deniz Tekin, 1997 yılında İzmir'de doğmuştur. Müzisyen ve söz yazarı olan sanatçının müzik hayatı, babasının teşvikleriyle piyano ve flüt ile başlamıştır.
Anne ve babasının kamu sektöründe diş doktoru olmasından dolayı çocukluğu farklı ilçelerde geçmiştir. Ortaokul ve lise eğitimini Gaziantep'te almıştır. Üniversite eğitimini İstanbul'da Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatı bölümünde devam ettirmiştir.Gaziantep'te Soundcloud gibi müzik paylaşım plotformlarında 'Daphead' adlı kullanıcı adıyla yaptığı kayıtlarını paylaşmıştır. Böylelikle büyük ilgi görmüştür. Aynı dönemde youtubeda 1-7 milyon arasında kayıtları dinlenmiştir.Kitlesini edindikten sonra İstanbul Ankara, izmir ve Antalya'da konserler vermiştir.

2017 yılında 19 yaşındayken ilk stüdyo albümü olan 'Kozakuluca' yayımlanmıştır. Albümde Ahmet Kaya ve Yusuf Hayaoğlu gibi isimlerin seslendirdiği Beni Vur adlı parçayı yorumlamıştır. Bu cover milyonlar tarafından dinlenmiştir.

Deniz Tekin şimdilerde ise herkesin dilinde olan toplumsal sorunlar üzerinde eleştiri yapan şarkının 'Kadın Hakları' ile ilgili kısmını seslendirmiştir.