TIC HOLDING Header
  • USD 28.889
  • EUR 31.264
  • Altın 1876.523
  • BIST 100 8108.26
  • Sağlık

Kepez’in mobil hizmetleri Gazipaşa’da

Kepez Belediyesi’nin gezici kanser ve göz tarama hizmeti veren Mobil Sağlık Merkezi ile çocuk ve gençlere bilim taşıyan Bilim ve Teknoloji Tırı, Aksek, İbradı, Gündoğmuş, Manavgat ve Alanya’dan sonra Gazipaşa’da hizmet veriyor.
Kepez’in mobil hizmetleri Gazipaşa’da
Kepez Belediyesi’nin Mobil Sağlık Merkezi göz tarama ve kanser tarama hizmetiyle, Bilim ve Teknoloji Tırı da çocuk ve gençleri bilimin farklı yönleriyle buluşturuyor. Kepez’in mobil hizmetleri Aksek, İbradı, Gündoğmuş, Manavgat ve Alanya’dan sonra Gazipaşa’da hizmet veriyor. Gazipaşa Cumhuriyet Meydanı’ndaki Mobil Sağlık Merkezi’ndeki göz sağlığı taramasında, göz numara ölçümü ve göz tansiyonu, kanser taramalarında; meme (40-69 yaş), rahim ağzı (30-65 yaş) ve bağırsak kanseri (50-70 yaş) taraması gerçekleştiriliyor. Gazipaşa’da Kepez’in Bilim ve Teknoloji Tırı’da çocuk ve gençleri bilim ve teknolojiyle buluşturdu. Bilim ve Teknoloji Tırı’nda; yenilenebilir enerji kaynakları, manyetik alan, maddenin halleri, motorlar, robotik, 3 boyutlu yazıcılar ve sanal gerçeklik uygulamaları, yapay zeka, izohips, astronot, beyin dalgaları, İha yer istasyonu, Hologram teknolojileri yer alıyor.
Kepez Belediyesi’nin gezici kanser ve göz tarama hizmeti veren Mobil Sağlık Merkezi ile çocuk ve gençlere bilim aşılayan Bilim ve Teknoloji Tırı, önümüzdeki günlerde de gezici hizmetlerini ilçe ilçe sürdürecek.