Batuhan Zorlu

Batuhan Zorlu

Toplam 7 yazı listeleniyor
 • Fethin sembolü Ayasofya

  "Ya ben İstanbul'u alırım ya da İstanbul beni" sloganı ile İstanbul'u fethetmekte ne kadar kararlı olan ve sonucunda fetheden cennet mekan Fatih Sultan Mehmet Hanın sahibi olduğu ve Osmanlı Devleti'nin kılıç hakkı olan Ayasofya Allah'a şükürler olsun ki ibadete açıldı.

 • Avrupa'nın sömürgecilik hareketleri

  Sömürgeciliğin tanımını yapacak olursak; Bir devletin başka bir devleti kendi egemenliği altına alması ve o devletin kaynaklarını kullanıp güçlenmesi ve yayılmasıdır. Yani kendi toprakları dışında başka topraklarda söz sahibi olmaya sömürgecilik denir.

 • İstanbul Aşkı

  Dünya üzerinde, içerisinde tarih, sanat, kültür, medeniyet gibi özelliklerin hepsini içerisinde barındıran kaç tane şehir vardır? Ya da 'Bu faktörlerden herhangi birini en çok hak eden şehir hangisidir?' diye bir soru sorulduğunda aklımıza hep İstanbul gelir.

 • Islahatçı bir Padişah

  Sultan Selim, 24 Aralık 1761 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Babası III.Mustafa, annesi Mihrişah Sultandır. Sultan Selim şehzadeliği zamanında çok iyi bir eğitim almıştır. Sultan Selim yeniliklere açık, ileri görüşlü bir düşünce yapısına sahiptir.

 • İki büyük lider

  Abdülhamid Han ve Recep Tayyip Erdoğan tarihin birleştirdiği iki büyük liderdir. Abdülhamid Hanında Cumhurbaşkanımızında başına gelen olaylar birbirine çok benzemektedir.

 • Çerkes Hasanlar bitmez!

  Milletimiz ve devletimiz darbeci hainlerden ve dış güçlerin ülkemiz üzerinde oynamaya çalıştığı oyunlarla tarih boyunca mücadele etmiştir.