Cüneyt Akın

Cüneyt Akın

Hakkında

1982 yılında Adapazarı’nda dünyaya gelen Cüneyt Akın, Lise eğitimini Adapazarı Mithatpaşa Lisesinde tamamladı.

Ardından Yakın Doğu üniversitesi Gazetecilik Bölümünden mezun olurken, İstanbul Ticaret Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümüne yüksek lisans için başvurdu. Ayrıca, Brüksel Üniversitesinde Klinik Psikolojisi yüksek lisans eğitimi almaktadır.

Yalova İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cihangir Akın’ın oğlu olan Akın, babasının tavsiyelerine uygun hareket ederek, eğitime her zaman ayrı bir önem vermiştir.

Anadolu Ajansı ve Türkiye Gazetesi gibi medya kuruluşlarında görevlerde bulunan Akın, ticari olarak kendi firmasında yöneticilik yapmaktadır.

Halen Ogün Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmakta olup, medya sektöründe birçok projesi de bulunmaktadır.
Toplam 10 yazı listeleniyor
 • Varan 2, Mursi'nin idamı..

  Mısır’da 2013'teki darbe ile görevinden uzaklaştırılan eski cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, yargılandığı iki davada idam cezasına çarptırıldı.

 • İki 'Mustafa' ne zaman 'Kemal'e erecek

  Sayın Mustafa Kamalak ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, ittifak kurarak bazılarının ekmeğine yağ sürmüştür.

 • ​Bir evde iki reis olmaz

  Bu seçim sürecinde herkesin konusu tabi ki hangi partinin barajı geçip, geçemeyeceği ve acaba bir fırıldaklık olur da kim kim ile koalisyon yapar diye konuşmalar da kulislerde yükseliyor.

 • Papa'nın masum gülüşü

  Papa Türkiye’ye ayak bastı. Papanın ziyaretine de methiyeler dizildi. Herkesin bildiği gibi meşhur Papa Katolik Dünya’sının lideri ve Vatikan devletinin başkanı dır.

 • Alkışlarla yaşıyorum

  Seçim kampanyaları başladı. Tabii ki her parti kendini göstermek için bütün hünerlerini sergileyeceklerdir.

 • ​Varan bir 31 Mart 2015

  31 mart günü Çağlayan Adliyesi’nin DHKP-C’li teröristler tarafından basılması, avukat cübbesi ve sahte kimliklerle 6. kata çıkıp, Savcı Mehmet Selim Kirazı’ı önce rehin alıp, 8 saat sonra da 5 kurşunl

 • Amerika ve İsrail’in sihirli dokunuşları

  Bugün dünyanın birçok yerinde insanlara çeşitli şekiller de zulüm ve işkence edilmektedir. Ancak bunların içinde en vahim ve vahşice olanı Müslüman coğrafyasında sürdürülüyor.

 • Gözünü sevdiğim süreci

  Önce inanmak sonra yürümek ve en sonunda Allah’ın izni ile tüm halkımız ile beraber çözüm sürecine köstek değil destek olmamız gerekir.

 • Birazda ölen Müslümanları görmek gerek

  Biliyorum ki! şu aralar hiç sırası değil diyecekler ama ne yapayım yaşananlara duyarsız kalamıyorum.

 • Vatan elden gidiyor yetişin!

  Çok değerli okurlarımız, bugünden itibaren Ogün ailesinin bir üyesi olarak her hafta sizlerle bu sayfada buluşacak olmanın heyecanı ile ilk köşe yazımı yazmak için oturdum.