Yıl 2014, hedef 2023 Büyük Türkiye

Bir ülkede bir parti 13 yıl boyunca 9 defa halk iradesiyle söz sahibi oluyor ve halk vatan hainlerine, işbirlikçilere pirim vermiyorsa; o halka koyun diyemezsiniz.
Diyorsanız millete edepsizlik ettiğiniz gibi, kendi değerlerinizle çatışır, izinden gittiğiniz Mustafa Kemal’in “Türk milleti zekidir.” sözüyle ters düşmüş, onu inkâr etmiş olursunuz.  

Bir hükümet 38 ülkenin ittifak yaparak saldırıya hazırlandığı bir örgütün (IŞİD) elinden 49 vatandaşını tereyağından kıl çeker gibi, bir siyaset ve diplomasi ustalığıyla kurtarıyorsa ve bu örgüte karşı büyük ittifak içinde yer almayacağını korkusuzca ifade ediyorsa, siz o hükümete güçlü değildir, büyük değildir diyemezsiniz.

Bir ülke büyük gelir getirici ve komşularını kıskandıracak dev enerji projelerine (TANAP), Cumhuriyet tarihi boyunca kimsenin aklından bile geçirmediği büyük projelere (MARMARAY, 3.KÖPRÜ,3. HAVALİMANI  gibi…)  imza atıyorsa o ülkede iktidar çalışmıyor, icraat yok diyemezsiniz.

Bir ülkede hükümet halkını oluşturan unsurların haklarını gözetiyor, onları dinliyor ve adımlar atıyorsa (ÇÖZÜM SÜRECİ, ALEVİ ÇALIŞTAYI, AZINLIK SORUNLARI vb..) o hükümete anti demokratik diyemezsiniz.

Bir ülkede hükümet komşu ülkelerin mezaliminden kaçan garibanlara (SURİYELİ MÜLTECİLER, EZİDİLER, DİLİ DİNİ MEZHEBİ NE OLURSA OLSUN MUHTAÇ HERKESE…) kucak açıyor, onları bağrına basıyorsa o hükümete acımasız vicdansız diyemezsiniz.

Bir ülke 2001 yılında IMF’den 1 milyar dolar almak için kırk dereden su getirirken, 2014 yılında IMF’ye 5 milyar dolar hibe verecek seviyeye gelmişse siz o ülkeye fakirdir diyemezsiniz.

Bir ülkenin cumhurbaşkanı dünyanın dev güçlerinin yaptığı katliama (FİLİSTİN, MISIR, SURİYE gibi…) sessiz kalmıyor, bu zulmü dünyaya haykırıyorsa siz o ülkeye dünyada söz sahibi değildir diyemezsiniz.  

Bir ülkenin cumhurbaşkanı, başbakanı ve hükümeti devlet içinde yuvalanmaya çalışan “İLLEGAL PARALEL YAPILANMAYI” her türlü şantaj, tehdit, montaj ve dinlemelere rağmen bitirme noktasına getirmişse ve aziz millet bu mücadelede cumhurbaşkanından olanca desteğini esirgememişse; o devletin başkanına korkaktır, omurgasızdır diyemezsiniz.   

Bir hükümet, toprakları içerisinde meydana gelen bir iş felaketine (SOMA FACİASI gibi) anında çözüm üretiyor, çalışanın hakkını teslim etmek için adımlar atıyor, (TORBA YASA) yaraları ivedilikle sarıyorsa; siz o hükümete sorumsuzdur, çalışmıyor diyemezsiniz.

Bir cumhurbaşkanı ülkenin en büyük iş adamlarına (TÜSİAD) hitaben bu ülkede zenginlerin değil milletin, güçlünün değil haklının, azınlığın değil, çoğunluğun hâkimiyeti var olacaktır. Bunun aksine hareket edenlere izin vermeyeceğiz diyerek manifestoda bulunuyorsa; o liderin arkasında Büyük Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının gücü yoktur diyemezsiniz.

Bir ülkede 15 parti ve onlarca sivili toplum kuruluşu’nun ittifakına karşı tek bir lider yüzde 52 oy alarak Cumhurun Başı seçilmişse o lidere itaat etmiyorum, saygı duymuyorum diyemezsin. Bu düpedüz, milletin kendisine saygısızlıktır.

Bir ülkenin lideri dünyanın dev medya gruplarının (BBC WORLD, CNN İNTERNATİONAL,DER SPİEGEL WSJ gibi..) olanca karalama ve yalan haberlerine karşı dimdik korkmadan dünya kamuoyu önünde gerçekleri dile getiriyorsa,  New York Times’e, tükürdüğünü yalatıyorsa; bu lider benim ülkeme sahip çıkmıyor, dünyaya karşı haklarımı korumuyor diyemezsin.   

Bir ülkede iktidar partisi muhalefetin bütün hazımsızlıklarına, taşkınlıklarına (MECLİSTE TÜZÜK FIRLATMA, CUMHURBAŞKANLIĞI YEMİN TÖRENİNİ PROTESTO), ve organize suç örgütleriyle (GEZİ, PARALEL YAPI İÇ VE DIŞ TERÖR GRUPLARI)  işbirliği içinde hareket etmesine serinkanlılık ve kararlılıkla karşılık veriyorsa; o iktidar milletin huzurunu tesisi edemiyor diyemezsin.  

Bir ülkede şimdiye kadar hayal bile edilememiş, milli savunma sistemlerine (ANKA, ATAK, HÜRKUŞ, PARS, ALTAY VS.) her geçen gün bir yenisi ekleniyorsa o ülke; bölgesinde caydırıcı bir güç değildir diyemezsiniz.

Ey muhalefet, ey CHP, MHP, HDP, Barolar Birliği, Yargıtay, AYM, Paralel Yapı, Pensilvanya ve bunların müsteşrikleri…

Bunlar Büyük Türkiye Cumhuriyetinin, Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı’nın ve AK PARTİ iktidarı’nın emin adımlarla ilerleyişinin sadece birkaç icraatıdır. Bütün bunlara rağmen ben hala göremiyorum diyorsanız; bu bakışınız hayra alâmet değildir, bu bakışı değiştirin.

Türkiye’ye ve dünyaya bu necip milletin gözüyle bakın. O yüce gözle bakan halkımız, bütün gerçekleri görebildiği içindir ki 13 yıldır AK PARTİ hükümetini ve onun şanlı liderini sonuna kadar desteklemekte, milletin başına getirmektedir.

Aziz milletimiz artık Üstad Necip Fazıl’ın şu dizelerinde kendini bulmaktadır.

Surda bir gedik açtık, mukaddes mi mukaddes; ey kahpe rüzgâr, artık ne yandan esersen es.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın