Mehmet Hakseven

Mehmet Hakseven

Mesele yabancı oyuncu çokluğu değil

Mesele kulüplerde ki yabancı oyuncu çokluğu değil. Bütün mesele federasyon.
Mesele yabancı oyuncu çokluğu değil
Eğer ki siz 200 bin lira maaş ile egoist olan bir hocayı federasyona her şeyden sorumlu olarak getirirseniz  ve bu kişi de kendisi gibi egoist büyük kulüplerde oynayan yada oynamayan futbolcuları davet edip forma verirse zerre kadar başarı gelmez. Sayın Cumhurbaşkanına umarım sesim ulaşır.          

Bence çözüm..

Yetenekli o kadar çok gencimiz var ki ülke genelinde ayağında pahalı kramponları olmayan. Amatör kulüpler de paragöz kendini bilmez başkanların ellerin de. Mahvolmuş çocukları kurtarmakla başlayalım öncelikle. Ve bunlardan bir kulüp kuralım. Süperlig’de  Galatasaray, Beşiktaş vb. kulüpler gibi her hafta maç yapsın diğer takımlar gibi.. Amacı milli takım olabilmek olsun, bu ülkeyi bu bayrağı temsil etmek olsun.

Kulüp başkanların kesesi doldurmak için oynamasın, yayıncı kuruluştan para almak olmasın hedefi. Her hafta normal takım gibi şampiyonluk için oynasın. Lakin diğer takımlar gibi tek amaçları şampiyonluk olmasın. Bu çocuklara birer tane ev, birer tane araba ve bir maaş bağlansın. Ve en önemlisi de yabancı değil yerli başarıya aç bir hocaya teslim edilsin

Sonra bakın bakalım başarı geliyor mu gelmiyor mu?   

Ben iddia ediyorum yüzde yüz başarı gelecektir. Lütfen dikkate alın Sayın Cumhurbaşkanım. Denemek bunu başarmak demektir.   

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın