Mehmet Konuk

Mehmet Konuk

Hakkında

Yazarımız Mehmet Konuk 1983 Malatya doğumludur.

EĞİTİM DURUMU

2012 – 2015 İstanbul Aydın Üniversitesi, İşletme Yönetimi Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı, İstanbul. 

2007 – 2009 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gösteri Sanatları Merkezi, Tiyatro Oyunculuğu Eğitimi,

2005 – 2007 Kocaeli Üniversitesi, İletişim Bilimleri Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı, Kocaeli.

2000 – 2004 İnönü Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü, Malatya

1997 – 2000 Malatya Lisesi, Sosyal Bilimler Bölümü, Malatya

İŞ DENEYİMİ

09.2004 -… İstanbul, Psikolojik Danışman

07.2004 - Er Radyo – TV Ajans,  Malatya, “Hasbıhal” TV Programı Yapımcısı ve Sunucusu

2002 - 2003 Dost FM,  Malatya, “Yakamoz” Radyo Programı Yapımcısı ve Sunucusu

1994 - 1996 Radyo Kent,  Malatya, Çocuk Programı Yapımcısı ve Sunucusu

1997 - 2004 yılları arasında Malatya’da, 2004 – 2006 yılları arasında Kocaeli’de yayın yapmakta olan çeşitli radyo frekansları ve televizyon kanallarında reklam seslendirmeleri, ses ve müzik montajları yaptı. Malatya, Kocaeli ve İstanbul’da farklı tiyatrolar bünyesinde oynadı ve oyun yönetti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Gösteri Sanatları Merkezi bünyesinde çeşitli oyunlarda görev aldı. 

Yer aldığı oyunlar; Hasbıhal Teatral Şiir Dinletileri (Yönetmen), Turgut Özakman - Resimli Osmanlı Tarihi (Oyuncu), Dinçer Sümer - Eski Fotoğraflar (Oyuncu - Yönetmen Yardımcısı), Adalet Ağaoğlu - Çıkış (Oyuncu), Bertolt Brecht - Carrar Ana’nın Silahları (Oyuncu), Cahit Atay - Pusuda (Yönetmen - Oyuncu), Özkan Mert - Kentlerin Senfonisi (Yönetmen)

2007 - 2011 yılları arasında Tiyatro… Tiyatro… Dergisinde, 2011 - 2014 yılları arasında ise Türkiye’nin tek hakemli sanat dergisi olan Yeni Tiyatro Dergisinde yazarlık yaptı. Aynı derginin Yayın Kurulu üyeliğinde bulundu.

Tiyatro Ödüllerinde seçici kurul üyeliği yapıyor. Yeni Tiyatro Emek ve Başarı Ödüllerinin Seçici Kurul Başkanlığını ve Genel Koordinatörlüğünü yürüttü.

Belediyelerin bünyesinde, okullarda, sivil toplum kuruluşlarında psikoloji, felsefe ve kişisel gelişim konferansları ve eğitimleri vermektedir.

ÇIKAN YAYINLARI

44 ayrı tiyatro oyununun sosyo-psikolojik açıdan değerlendirmelerinin yer aldığı Ocak 2015’te Artikel Yayıncılık tarafından basımı ve dağıtımı yapılan Kritik adında;

Anne-baba-çocuk iletişiminin ve okul dönemi çocukların ve velilerin sorunlarına ilişkin yazılmış, birinci baskısı Eylül 2015’te Kerasus Yayıncılık’tan, ikinci baskısı SKY Yayıncılık’tan çıkan Hoş Geldin Sınav adında kitapları bulunmaktadır.
Toplam 65 yazı listeleniyor
 • Aşk, Her Daim..

  İspanyol Tiyatrosunun Çehov'u olarak anılan ve 100 ayrı oyunun sahibi olan dünyaca ünlü yazar Alphonso Paso'nun yazdığı 'Kırkından Sonra' adlı oyundan Serkan Budak tarafından uyarlanıp yönetilen ve İstanbul Temaşa Tiyatrosu aracılığıyla seyirciyle buluşan 'İkinci Bahar', bu yıl da tiyatro seyircisini güldürmeye devam edecek gibi görünüyor. 

 • Her gece yeni bir güne gebe..

  Yıllardır Türk tiyatrosuna sahne amiri, dramaturg, yazar ve yönetmen olarak katkı sağlayan Cem Kenar, daha çok kendi yazdığı oyunları sahnelemesiyle biliniyor.

 • Çat Kapı..

  Komedi oyunlarının epey azaldığı günümüzde Uygur Sanat Tiyatrosu’nun İstanbul’un ve tabi ki memleketin yoğun gündeminden birkaç saatliğine de olsa bizleri uzaklaştırıp gülümsetmesi, izleyen herkese iyi geliyor.

 • Eskici, bu defa sevgiler alıyor..

  Yönetmen, oyun yazarı, oyuncu ve Kabare Dev Aynası Tiyatrosu’nun kurucusu Ali Erdoğan, 18 senedir her sezon farklı oyunlar yaparak, bu ülkede unutulmaya yüz tutmuş kabare geleneğini sürdürüyor.

 • 'O Gece' yeniden yazılıyor!..

  AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu, tiyatromuza yeni metinler kazandırmaya ve yeni yazarlara sahip çıkmaya devam ediyor.

 • Çocuk Hamlet..

  William Shakespeare’in oyunları bugüne dek yüzlerce tiyatro ekibi tarafından farklı farklı yorumlarla sahnelendi.

 • 2018 - 2019 sezonunda görülmesi gereken 20 oyun..

  Her ne kadar son zamanlarda tiyatro camiasından bazı kişiler, tiyatro seyircisinin azaldığını, yeni oyunların nitelikli olmadığını, yerli yazarların çıkmadığını, kaliteli iş çıkaran ekiplerin pek olmadığını dile getirseler de ben hiçbir zaman bu kanaatte olmadım.

 • İBB Şehir Tiyatroları - Matruşka

  Her şeyden önce şunu söylemem gerek; Tuncer Cücenoğlu, Türk tiyatrosunun en başarılı yazarlarından biri.

 • Kral aileden 'Kral' bir oyun..

  Jüri başkanlığı yaptığım bir tiyatro ödülleri organizasyonunda, yılın emek ödülünü Güzin ve Erdal Özyağcılar çiftine takdim etmiştik.

 • Yahya Kemâl, Vuslat Yolculuğu ve Kendi Gök Kubbemiz..

  Yahya Kemâl, ülkemizde her kesim tarafından kabul görmüş ender şahsiyetlerden biridir. Salt şair olarak addetmek ona yapılabilecek en büyük haksızlıklardan biridir.