Mehmet Konuk

Mehmet Konuk

Hakkında

Yazarımız Mehmet Konuk 1983 Malatya doğumludur.

EĞİTİM DURUMU

2012 – 2015 İstanbul Aydın Üniversitesi, İşletme Yönetimi Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı, İstanbul. 

2007 – 2009 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gösteri Sanatları Merkezi, Tiyatro Oyunculuğu Eğitimi,

2005 – 2007 Kocaeli Üniversitesi, İletişim Bilimleri Ana Bilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı, Kocaeli.

2000 – 2004 İnönü Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü, Malatya

1997 – 2000 Malatya Lisesi, Sosyal Bilimler Bölümü, Malatya

İŞ DENEYİMİ

09.2004 -… İstanbul, Psikolojik Danışman

07.2004 - Er Radyo – TV Ajans,  Malatya, “Hasbıhal” TV Programı Yapımcısı ve Sunucusu

2002 - 2003 Dost FM,  Malatya, “Yakamoz” Radyo Programı Yapımcısı ve Sunucusu

1994 - 1996 Radyo Kent,  Malatya, Çocuk Programı Yapımcısı ve Sunucusu

1997 - 2004 yılları arasında Malatya’da, 2004 – 2006 yılları arasında Kocaeli’de yayın yapmakta olan çeşitli radyo frekansları ve televizyon kanallarında reklam seslendirmeleri, ses ve müzik montajları yaptı. Malatya, Kocaeli ve İstanbul’da farklı tiyatrolar bünyesinde oynadı ve oyun yönetti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Gösteri Sanatları Merkezi bünyesinde çeşitli oyunlarda görev aldı. 

Yer aldığı oyunlar; Hasbıhal Teatral Şiir Dinletileri (Yönetmen), Turgut Özakman - Resimli Osmanlı Tarihi (Oyuncu), Dinçer Sümer - Eski Fotoğraflar (Oyuncu - Yönetmen Yardımcısı), Adalet Ağaoğlu - Çıkış (Oyuncu), Bertolt Brecht - Carrar Ana’nın Silahları (Oyuncu), Cahit Atay - Pusuda (Yönetmen - Oyuncu), Özkan Mert - Kentlerin Senfonisi (Yönetmen)

2007 - 2011 yılları arasında Tiyatro… Tiyatro… Dergisinde, 2011 - 2014 yılları arasında ise Türkiye’nin tek hakemli sanat dergisi olan Yeni Tiyatro Dergisinde yazarlık yaptı. Aynı derginin Yayın Kurulu üyeliğinde bulundu.

Tiyatro Ödüllerinde seçici kurul üyeliği yapıyor. Yeni Tiyatro Emek ve Başarı Ödüllerinin Seçici Kurul Başkanlığını ve Genel Koordinatörlüğünü yürüttü.

Belediyelerin bünyesinde, okullarda, sivil toplum kuruluşlarında psikoloji, felsefe ve kişisel gelişim konferansları ve eğitimleri vermektedir.

ÇIKAN YAYINLARI

44 ayrı tiyatro oyununun sosyo-psikolojik açıdan değerlendirmelerinin yer aldığı Ocak 2015’te Artikel Yayıncılık tarafından basımı ve dağıtımı yapılan Kritik adında;

Anne-baba-çocuk iletişiminin ve okul dönemi çocukların ve velilerin sorunlarına ilişkin yazılmış, birinci baskısı Eylül 2015’te Kerasus Yayıncılık’tan, ikinci baskısı SKY Yayıncılık’tan çıkan Hoş Geldin Sınav adında kitapları bulunmaktadır.
Toplam 65 yazı listeleniyor
 • Martı, 'Hoş Geldin Boyacı' ile uçuyor..

  Tiyatro Martı, bu sezon da Hoş Geldin boyacı oyunuyla sahnelerde…

 • Ustalar sesleniyor; Adalet Sizsiniz..

  Rutkay Aziz ve Taner Barlas… İki önemli sanatçı… Bir tiyatro oyunu ile adaletsizliğe karşı duruşlarını, haksızlıklar karşısında seslerini yükselttiklerini en iyi şekilde bizlere gösteriyorlar.

 • ​Sözde 'Ayrılık'

  Kadın-erkek ilişkilerine, beraberliklerdeki cinsiyet ayrılıklarından dolayı oluşan farklılıklara, çiftler arasındaki çatışmalara ilişkin çok fazla oyun yapılır.

 • 'Geç Kalanlar' için derin bir yüzleşme...

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, uzun zamandır çalkantılı bir süreç yaşıyor. Bu süreç elbette tek tarafın yanlışlarından kaynaklanmıyor. Hem siyâsî otoriteden hem de tiyatroculardan kaynaklı onlarca yanlış var.

 • Topuklu Terlik Süt Yapar..

  AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu’nun bu sezon seyirciyle buluşturduğu Topuklu Terlik Süt Yapar oyunu, kadın-erkek ilişkilerine ve evlilik kurumuna yönelik esprili, bir yanıyla da aşağılayıcı bir üslûpla, ağlanacak hâllere güldüğümüzün altını çiziyor.

 • Büyük Oyun - İlk Darbe

  Ne yazık ki bu topraklarda merkezî devlet otoritesinin hâricinde, kimi gruplar ve zümreler, belli bir güce ulaştıktan sonra iktidar hırsına kapılıp muktedir olmaya gayret etmişlerdir.

 • Aşk Listesi..

  Kimi insanlar, sevgili veya eş olurken hattâ arkadaşlık kurarken bile karşı tarafı olduğu gibi kabullenmekten öte âdeta Yaradan’a sipâriş verircesine beklentilerde bulunur.

 • İsimsiz Yıldız; Tuba Ünsal...

  Bir kişinin fotomodellik, sunuculuk ve dizi oyunculuğundan iyi para ve şöhret kazanması, bu işlere devam ettiğinde daha fazlasını da kazanmaya devam edecek olması, ardı ardına proje teklifi geldiği için zâten garanti olan yeni tekliflere sadece evet-hayır cevabı vermesi, işin daha kolay olanıdır.

 • Bir karmaşa hâli: Aşiyan..

  Başlıkta hem bir yergi hem de oyuna dair bir done var. Yergiden başlamak istiyorum. Bihter Dinçel, Ezop Sahne’de oynanan, Âşiyan adında tek kişilik bir oyun yazmış ve yazdığı oyunda da kendisi rol almış.

 • Tiyatro keyfi - Camille

  Tiyatro Keyfi 2013 yılında tiyatromuza girmiş ve girer girmez de 'Ben burdayım!' diyerek kendisini net biçimde belli etmiştir. Aksi de düşünülemezdi zaten. Zîrâ grubun Sanat Yönetmeni Kemâl Başar’ın gerek Devlet Tiyatrolarında gerek özel tiyatrolarda yaptığı çalışmalar ve bu çalışmalardaki başarılı çizgisi herkesin mâlûmu.