Murat Yılmaz

Murat Yılmaz

Hakkında

1969 yılında İstanbul'da doğdu. İlk öğretimine İstanbul'da başlayıp, Almanya'da devam etti.

Orta okulu ve Yüksek Ticaret Lisesini Almanya'da tamamladıktan sonra, Köln Üniversite sinde Hukuk okuyarak, Uluslararası Hukuk dalında doktora ile tamamladı.

Genç yaşta Prof. Dr. Necmeddin Erbakan ile tanışarak, yaklaşık 15 yıl Avrupa ve Türkiye'de hizmetlerinde bulundu. 27 yıldır aktif siyasetin içinde.

Almanya'da son olarak Uluslararası bir holdingin Almanya, İsviçre, Avusturya, Belçika ve Türkiye ülkelerinin Sorumlu Genel Müdürlüğünü yaptı! 

1995 yılından beri belirli yerlerde köşe yazarlığı yaptı. Almanya'da "Akquise", "Rettungsmagazin" adlı dergilerde makaleleri yayınlandı.

OGÜNHaber "okuyucu yazıları" sayfasında yayınladığı yazıların beğenilmesi sonrasında yazar kadrosuna giriş yaptı.
Toplam 391 yazı listeleniyor
 • Artık seviye beklemeyin

  Bunu yazmak bile utanç verici aslında. Ancak doğrunun da ta kendisi.

 • Topluluk (çifte) Standartları

  Özellikle Facebook'da aktif olan herkes, muhakkak bu kelimeyi okumuştur. Topluluk standartları. Aslında bu standartlar, çifte standartlardan başka bir şey değildir.

 • AK Partisi kongresi… seçime doğru

  Yapılan AK Partisi 7. Olağan kongresini izleme imkanını buldum. Uzun bir süre de, yurtiçi ve dışından, çok değerli isimler ile yapılan konuşmayı da, ortaya çıkan MKYK ve MYK'yı da, hatta muhtemelen yapılacak olan kabine değişikliğini de istişare ettim.

 • HDP kapanıyor, İmamoğlu şaşırıyor

  HDP'ye açılan kapatma davası, belli ki belli bir kesimin biyokimyasını fena bozdu.

 • AB'nin aşı ile imtihanı

  Yeni tip Corona virüsü ile bir yılı geride bıraktık.

 • Bilindik düşman Vatikan

  Papa 1. Urban'ın, "Tanrı böyle istiyor" sözü ile başlayan Haçlı seferleri, 1095 senesinde, ilk zirvesine ulaşmış ve Haçlıların Kudüs katliamı ile İslam Dünyası ile arasına, bugüne dek süren bir kan davası açmıştı.

 • Zıvanadan çıkmak

  Son birkaç günde CHP'den gelen açıklamaları izliyoruz, görüyoruz, ama dehşet ve ibretle izliyoruz. Çünkü belli ki birileri akli melekelerini kaybetmiş, realite ile bağlarını koparmış, kendilerinin inşa ettikleri bir alemi hayalde hapsolmuşlar.

 • Savaş kapıda mı?

  Yunanistan'ın son tahrikinden sonra, bu soru yine hararet ile tartışılmakta.

 • 1994 Ruhu

  Bir haftadır sosyal medyada ve nihayetinde AK Partisi'nin İstanbul Kongresi'nde bizzat Sayın Erdoğan tarafından zikredilen bu 1994 ruhu nedir, ne değildir.

 • İstihbarat dehaları ve Kılıçdaroğlu'na cevap

  Bir haftadır, öfkeden burnumdan soluyorum. Evet malum on üç vatan evladının şehadeti ve sonradan gelen gelişmeler, bir insan olarak, bu ülkenin bir ferdi olarak, az buçuk da bu işleri bilen birisi olarak, sinirim dakika dakika artıyor.