Murat Yılmaz

Murat Yılmaz

Hakkında

1969 yılında İstanbul'da doğdu. İlk öğretimine İstanbul'da başlayıp, Almanya'da devam etti.

Orta okulu ve Yüksek Ticaret Lisesini Almanya'da tamamladıktan sonra, Köln Üniversite sinde Hukuk okuyarak, Uluslararası Hukuk dalında doktora ile tamamladı.

Genç yaşta Prof. Dr. Necmeddin Erbakan ile tanışarak, yaklaşık 15 yıl Avrupa ve Türkiye'de hizmetlerinde bulundu. 27 yıldır aktif siyasetin içinde.

Almanya'da son olarak Uluslararası bir holdingin Almanya, İsviçre, Avusturya, Belçika ve Türkiye ülkelerinin Sorumlu Genel Müdürlüğünü yaptı! 

1995 yılından beri belirli yerlerde köşe yazarlığı yaptı. Almanya'da "Akquise", "Rettungsmagazin" adlı dergilerde makaleleri yayınlandı.

OGÜNHaber "okuyucu yazıları" sayfasında yayınladığı yazıların beğenilmesi sonrasında yazar kadrosuna giriş yaptı.
Toplam 387 yazı listeleniyor
 • Ne sözleşme imiş ama!

  Ne demişti Neşet Ertaş: "Kadın İnsan, biz ise İnsanoğlu!"

 • Bitmeyen provokasyon silsilesi ve iki yüzlülük

  Bu mübarek Bayram gününde, aslında hoş, eğlenceli, pozitif bir yazı yazmayı isterdim ben şahsen. Ama heyhat, maalesef gönülden geçen ile hakikat birbirine denk değil işte.

 • Siyaset biraz da beceri gerektirir

  Tarihi bir fırsatı bir insan elinden nasıl kaçırır, bunu da gururla, kibirle örtbas etmeye kalkar, bunu da bize Ekrem İmamoğlu gösterdi!

 • Sissi'nin Hafter aşkı

  Mısır'ın darbeci cunta parlamentosu, diktatör Sissi ye, Libya'ya müdahale için bir tezkere verdi.

 • Medyatörlük!

  Günümüzde medya deyince, birçok kişinin aklına, maalesef sadece sosyal medya geliyor. Anonimite ve kanuni boşluklar ile dolu olan bir alan yani.

 • PAEM 1 ve Şehidler!

  Aslında başka bir yazı hazırlamıştım. Zira bugün, Bağcılar'da yine yüreğimiz yandı. Yine bir haneye ateş düştü, yine el kadar bir bebe, babasız kaldı. Yine bir evin direği devrildi. Yine umutlar, geleceğe dair haller, bir kahpe kurşun ile yok edildi.

 • Ayasofya ve Batı'nın medeniyet katliamı!

  Ayasofya'nın ibadete açılması, yurtdışında özellikle Yunanistan'da, Rusya'da, aslında tüm Batı dünyasında, negatif tepkilere, dahi nefret söylemleri ve toplumsal olaylara yol açtı.

 • İhanetin yıldönümü yaklaşmışken

  15 Temmuz hain Darbe girişiminin dördüncü sene-i devriyesine yaklaştığımız bu günlerde, üstüme düşen, bir ihtarda bulunmaktır!

 • Ayasofya kararı!

  Bugün tarihi bir günü yaşıyoruz. 86 yıllık esaretin bittiği, Fethin sembolü, Fatih'in kılıç hakkı olan Ayasofya'nın, müzeden çıkıp, aslına, yani İstanbul'un Camii'i kebiri olmasının gününü yaşıyoruz!

 • Diktatörlük fantezileri

  Kişi, kendinden bilir işi. Eski bir Atasözü bu.