Murat Yılmaz

Murat Yılmaz

Hakkında

1969 yılında İstanbul'da doğdu. İlk öğretimine İstanbul'da başlayıp, Almanya'da devam etti.

Orta okulu ve Yüksek Ticaret Lisesini Almanya'da tamamladıktan sonra, Köln Üniversite sinde Hukuk okuyarak, Uluslararası Hukuk dalında doktora ile tamamladı.

Genç yaşta Prof. Dr. Necmeddin Erbakan ile tanışarak, yaklaşık 15 yıl Avrupa ve Türkiye'de hizmetlerinde bulundu. 27 yıldır aktif siyasetin içinde.

Almanya'da son olarak Uluslararası bir holdingin Almanya, İsviçre, Avusturya, Belçika ve Türkiye ülkelerinin Sorumlu Genel Müdürlüğünü yaptı! 

1995 yılından beri belirli yerlerde köşe yazarlığı yaptı. Almanya'da "Akquise", "Rettungsmagazin" adlı dergilerde makaleleri yayınlandı.

OGÜNHaber "okuyucu yazıları" sayfasında yayınladığı yazıların beğenilmesi sonrasında yazar kadrosuna giriş yaptı.
Toplam 387 yazı listeleniyor
 • ABD ve NATO Afganistan'dan çekilecekmiş

  Biden hükümeti de Obama ve Trump gibi, ABD askerlerini Afganistan'dan çekme kararı aldı. Almanya ve NATO da bu karara katılma kararı aldılar.

 • Avrupalı Türkler

  Senelerini gurbette geçirmiş biri olarak, halen yurtdışında, özellikle de Avrupa'da bulunan vatandaşlarımız, haliyle benim için özel bir konu.

 • Fantom nedir?

  Batılı dillerde, 'fantom' var olduğu iddia edilen ama aslında varlığına dair hiçbir bulgu olmayan fantastik biri veya birilerine verilen addır.

 • 103'ünüze de bu millet cevabını verir

  Bir takım emekli askerin, bir zamanlar giydikleri şanlı üniformayı suistimal ederek yayınladıkları sözde bildiriyi, Asil milletimizin kahir ekseriyeti esefle karşılamış, haklı tepkilerini, tüm gece boyu ve tüm gün dile getirmişlerdir.

 • Bir zamanlar Kıbrıs

  TRT'nin yeni dizisi. İzliyorum, inadına da izleyeceğim.

 • Artık seviye beklemeyin

  Bunu yazmak bile utanç verici aslında. Ancak doğrunun da ta kendisi.

 • Topluluk (çifte) Standartları

  Özellikle Facebook'da aktif olan herkes, muhakkak bu kelimeyi okumuştur. Topluluk standartları. Aslında bu standartlar, çifte standartlardan başka bir şey değildir.

 • AK Partisi kongresi… seçime doğru

  Yapılan AK Partisi 7. Olağan kongresini izleme imkanını buldum. Uzun bir süre de, yurtiçi ve dışından, çok değerli isimler ile yapılan konuşmayı da, ortaya çıkan MKYK ve MYK'yı da, hatta muhtemelen yapılacak olan kabine değişikliğini de istişare ettim.

 • HDP kapanıyor, İmamoğlu şaşırıyor

  HDP'ye açılan kapatma davası, belli ki belli bir kesimin biyokimyasını fena bozdu.