Necmi Özdemir

Necmi Özdemir

Toplam 63 yazı listeleniyor
 • Yakın geleceğin trendi: Edge Computing (Sınır Bilişim) nedir?

  Sınır Bilişim; uygulamaları ve bilgi işlem kabiliyetini, onlara ihtiyaç duyan kullanıcılara veya "nesnelere" mümkün olduğunca yaklaştırmak için tasarlanmış bir IT sistemidir.

 • Huawei öngörüyor: 2025 için 10 Mega Trend - II

  2025 yılına kadar teknoloji ve endüstri gelişimi konusundaki öngörüleri içeren Huawei, Global Endüstri Vizyonu (GIV) raporuna (Shenzhen, Çin, 8 Ağustos 2019) kaldığımız yerden devam ediyoruz…

 • Huawei öngörüyor: 2025 için 10 Mega Trend - I

  Huawei, Global Endüstri Vizyonu (GIV) raporunu (Shenzhen, Çin, 8 Ağustos 2019) yayınladı. Rapor 2025 yılına kadar teknoloji ve endüstri gelişimi konusundaki öngörüleri içermekte.

 • Yeşil hidrojen, 2030 yılına kadar maliyet paritesine ulaşacak

  Wood Mackenzie'nin son analizleri, öncelikle güneş elektrolizi ile üretilen yeşil hidrojenin, 2030 yılına kadar Avustralya, Almanya ve Japonya'da maliyet paritesine ulaşacağını öngörüyor.

 • Sürdürülebilir şehirlere geçişi hızlandırmak

  Hızla şehirleşen bir dünyada, akıllı şehirler kavramı, Avrupa'da vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmek için giderek daha fazla kullanılıyor.

 • Yavaş Akıllı Şehirler

  “Bu ne biçim başlık Necmi hocam” demeyin. Bu haftaki kısa ama mesajı net yazımı okuyun lütfen eminim hak vereceksiniz.

 • Akıllı Şehir Berlin, bizimkilerle çok daha güzel

  Sevgili okurlar, başlık sizi yanıltmayacak, inanın...

 • Hatay, UNESCO Öğrenen Şehirler Küresel Ağı’nda

  Danışmanlık öyle enteresan bir şey ki; Kişi ve/veya kurumca göreve getirildiğinizde mevcut olan işleyişi bozmanızdan rahatsız olan bir kitle ile karşılaşırsınız. Hele hele mevcut yapıda aynı tanımlama da olanlar varsa, görev almamanız veya sizin gelişinizi engelleyemediyse başarısız olmanız için neler yapılır neler...

 • Akıllı Şehir Moskova ziyaretimiz

  Konumuz Akıllı Şehirler. Bu konuda bir çok bilgi paylaşımı yaptık sizlerle. Ülke içinde bu yapıya yaklaşan şehirlerimiz var, isimlendirmiyorum çünkü adını yazmadığım, şehir yöneticileri veya paydaşları gönül koyuyorlar. Ancak yurt dışındaki izlenimlerimle anılan şehirler için çok daha rahat irdelemeler yapabiliyorum.

 • Moskova 2030 dijital stratejisi: Yükselişe geçen akıllı şehir

  Dünyanın en dijitalleştirilmiş şehirlerinden biri haline gelen Moskova dijital teknoloji uygulamalarıyla dünya akıllı şehir liderlerinden biri olarak daha ileriye gitme potansiyeli ile Moskova 2030 dijital stratejisinin yol haritasını ortaya çıkardı.