Sema Çelebi

Sema Çelebi

Hakkında

23 şubat 1955 tarihinde İstanbul’da doğan Sema Çelebi'nin Avukat olan babası İrfan Erdem Demokrat Parti’nin kurucularındandır. Ankara TED Koleji’ni bitirdikten sonra ODTÜ'de (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) İş Yönetimi okudu.

Üniversitedeyken Atilla Çelebi ile tanışıp 1975 yılında evlendi. Türk Hava Yolarında müdür olarak çalışan eşinin işi dolayısıyla dokuz yıl Paris’te, üç yıl Singapur’da yaşadı. Bir yandan da işi büyütüp toptan tekstil işi yapan Çelebi daha sonra Amerika’dan ithal ettiği istakozlarla Bebek’te “A la Gurme” adında ıstakoz butiği açtı.
 
2007 yılında Buzda Dans yarışmasının jüri üyeliğini yapan Çelebi, 2013 yılında Show TV’de yayınlanan “Ben Burdan Atlarım” yarışmacıları arasına katıldı.
Toplam 59 yazı listeleniyor
 • ​Atam, sen dünyanın kabul ettiği en büyük mucizesin

  Merhaba sevgili okurlarım, elime çok güzel bir yazı geçti. Tüylerim ürperdi, gözlerimden yaşlar geldi ve sizlerle paylaşmak istedim.

 • ​Kanserden daha tehlikeli bir pislik

  Ben bugünlerde aklımı parazit, tenya vb. içimizde yaşayan milyonlarca yaratıklarla bozdum. Sizler için devamlı araştırmalar yapıyorum.

 • Bunu biliyormuydunuz?..

  Sevgili okurlarım, insan bazen çok önemli bir detayı kendilerini ilgilendirmediğini düşündüğü için araştırmıyor. Bana enteresan gelen bir detayı sizler için araştırıp, paylaşmak istedim.

 • Parasını seven okusun

  Arkadaşlar az önce aldığım mesajı sizle paylaşmak istedim. Çok kötü bir dolandırıcılık yolu daha bulmuşlar, telefonla kredi kartı hırsızlığında yeni bir yöntem.

 • Oynatmaya az kaldı, tımarhane nerede?

  Çok kötü günler geçiriyorum. Kapkaranlık bir koridorun içindeyiz. Başında mı, ortasında mı yoksa sonundamıyız bilemiyorum, bazan nefes alamıyorum.

 • Zaten kafadan hastayız..

  Son yıllarda hepimiz hastalık hastası olduk bilmem farkındamısınız.? Özellikle internetin hayatımıza girmesiyle yalan yanlış yazıları okuyarak kendimize teşhis koyuveriyoruz.

 • Kahve mi dediniz?

  İnsanlar kahveyi bilinçli mi içer? kafein alışkanlığından mı, keyifli sobetlerinden mi bilemiyorum ama genelde mutlaka bir dost ile içiliyor 'Türk Kahve'si..

 • Söz ağızdan çıkar

  Sayın Cumhurbaşkanımız, bütün terör örgütlerine (isimlerini yazmıyorum köpek sürüsü gibi ürüyorlar) devamlı olarak Fırat nehrinde bir kırmızı çizgi oluşturulduğunu, buna itaat etmeyenlerin derhal karşılığını göreceklerini söyledi.

 • Vatan kurtuldu..

  Bu yazıyı yazarken bende çok şaşkın durumdayım. Zira ben de taşları yerine oturtamıyor, çözemiyorum. Milletçe ne olduğunu pek anlayıp kavrayamadık ben şahsen kavrayamayacağımda.

 • Kandil gecelerinin İslamda yeri var mıdır?

  Türkiye’de her sene dinin kesin bir emri, fıkhı bir vecibeymiş gibi kutlanılan özel gecelerin aslında hem İslam’ın iki ana kaynağı (Kur’an ve sünnet) tarafından 'kutsal' ilan edilmedikleri bir hakikattır. Kandil geceleri diye bilinen geceler; Mevlid, Regaib, Mirac, Beraat ve Kadir geceleridir.