Sema Çelebi

Sema Çelebi

Hakkında

23 şubat 1955 tarihinde İstanbul’da doğan Sema Çelebi'nin Avukat olan babası İrfan Erdem Demokrat Parti’nin kurucularındandır. Ankara TED Koleji’ni bitirdikten sonra ODTÜ'de (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) İş Yönetimi okudu.

Üniversitedeyken Atilla Çelebi ile tanışıp 1975 yılında evlendi. Türk Hava Yolarında müdür olarak çalışan eşinin işi dolayısıyla dokuz yıl Paris’te, üç yıl Singapur’da yaşadı. Bir yandan da işi büyütüp toptan tekstil işi yapan Çelebi daha sonra Amerika’dan ithal ettiği istakozlarla Bebek’te “A la Gurme” adında ıstakoz butiği açtı.
 
2007 yılında Buzda Dans yarışmasının jüri üyeliğini yapan Çelebi, 2013 yılında Show TV’de yayınlanan “Ben Burdan Atlarım” yarışmacıları arasına katıldı.
Toplam 59 yazı listeleniyor
 • Keşke anacığım olsaydı…

  Anneler günü benim her zaman kalbimi deler geçer.

 • Derinden yaralayan gıybetler..

  Bazı zavallı, aciz, sevilmeyen, yaralı, darbeli ve mutsuz insanların kendilerine meslek edindikleri yaralayıcı, bunun beraberinde hainin ruhundan çıkan, aslı olmayan, iğrenç sözler...

 • ​Benim Ankaram

  Benim çocukluğum, hatıralarım, hayallerim, yıllarım, varlığım Ankara. Nedir bu başına gelenler?

 • Ben bende değilim..

  Sultanahmet saldırısı beklenen bir olaydı. Kesin bir nokta belli olmasa da 2 saat öncesinde böyle bir duyuru sosyal medyadan yayıldı ve ben bunun sıradan bir tedbir ikazı olarak düşündüm.

 • ​İyisi kötüsü ile..

  Kocaman bir yıl geçirdik pek iyi diyemem yani bu iyilikler maalesef bireysel olmuyor, olamıyor.

 • Kara para, iğrenç para..

  Bu gün size kara paradan bahsedeceğim. Kara para, kanunsuzca hileli yollardan cebinize giren, ailenizin boğazından geçirdiğiniz haram paradır.

 • Şaibeli otel..

  Ben çok gezmesini, çok seyahat etmesini, güzel otellerde kalmayı çok seven bir insanım. Hemen hemen de dünyanın her köşesine gitmiş ve en popüler en şık otellerde de kalmışımdır, şükürler olsun Allahı

 • ​Allahım, insanlığa ne oldu ?

  Allahım insanların duyguları vicdanlarına ne oldu? Hainlik, vahşet en üst seviyede. Ne oluyorsunuz yahu, eskiden çocuk dediğimiz zaman içimiz sızlardı, gözümüzden yaş gelirdi..

 • Hangisine yanayım..

  Dostlar oldum olası mülteci, göçmen gibi sözcüklerden nefret etmişimdir, ürkerim, göç düşünsenize bir memleketten başka bir ülkeye istemeden her şeyini aileni, çocuklarını az miktarda zati eşyaları al

 • Yaşadıkça değil, yaşayamadıkça yaşlanırsınız..

  Güzel bir yazıyı, kendi felsefeme göre sizlere aktarmak istedim. Ben kendimi aynen böyle hissediyor ve böyle yaşıyorum.