Sema Çelebi

Sema Çelebi

Hakkında

23 şubat 1955 tarihinde İstanbul’da doğan Sema Çelebi'nin Avukat olan babası İrfan Erdem Demokrat Parti’nin kurucularındandır. Ankara TED Koleji’ni bitirdikten sonra ODTÜ'de (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) İş Yönetimi okudu.

Üniversitedeyken Atilla Çelebi ile tanışıp 1975 yılında evlendi. Türk Hava Yolarında müdür olarak çalışan eşinin işi dolayısıyla dokuz yıl Paris’te, üç yıl Singapur’da yaşadı. Bir yandan da işi büyütüp toptan tekstil işi yapan Çelebi daha sonra Amerika’dan ithal ettiği istakozlarla Bebek’te “A la Gurme” adında ıstakoz butiği açtı.
 
2007 yılında Buzda Dans yarışmasının jüri üyeliğini yapan Çelebi, 2013 yılında Show TV’de yayınlanan “Ben Burdan Atlarım” yarışmacıları arasına katıldı.
Toplam 59 yazı listeleniyor
 • Ruhun terazisi vicdan

  Ne yazık ki, artık çok hızlı bir şekilde tüketilen vicdan kavramı yok olmakta. Çok kötü bir nesil ve nereden üreyip, türediği belli olmayan bir insan grubu oluştu.

 • Norveç'te hayvan hakları için yeni genelge verildi !

  Norveç Sağlık Bakanlığı, 'Hayvan Hakları' konusunda yeni bir genelge yayımladı. Kurallara uymayanlara para cezaları verilecek ve haklarında dava açılabilecek.

 • İslamofobi

  Yazıma, 1980'li yıllarda 9 sene yaşadığım Paris'te başıma gelen bir olayı anlatarak başlamak istedim.

 • Yeni yıldan güzel sürprizler bekliyoruz

  Sizlere bu yazıyı yılın son gününde yazıyorum değerli okurlarım, hep birlikte iyisiyle kötüsüyle geçirdiğimiz 2014 yılına güle güle diyelim.

 • Artık değerler değişti !..

  Artık kurallar, değerler çok değişti. Ellerinizi servet değerinde pahalı çantaları, ışıl ışıl mücevherlerini pahalı dünya paralar verip girdiğiniz giysileriniz puan toplamıyor maalesef, Filantrop olma

 • Bugün de sabahın köründe adliye'deyiz, neden mi?

  Basit, dobrayız ya eski Spor Bakanımız Sn. Suat Kılıç, başkasının hatasından dolayı beni mahkemeye veriyor ve resmen iftiraya uğruyorum.

 • Hayvan da bile vicdan var (!)

  Ben size iki küçük hikâye anlatacağım, sizler yorum yapacaksınız. Gerçek fakat masal gibi!..

 • Ah benim güzel İstanbul'um

  Bu şehirde yaşamak büyük mutluluk ve büyük bir ayrıcalıktı, huzur, sukunet, emniyet güven içinde yaşardık.

 • Bilmiyorsanız öğrenin!

  Yazı hayatıma hatırlarsanız ilk OGÜN Gazetesi'nde başlamıştım ve uzun süre birlikte olmuştuk. İşlerimin yoğunluğundan ara verdiğim yazılarıma OGÜN'de tekrar başlıyorum.