Sosyete mafyası

Vakıfların görevleri nelerdir?
Bir hizmetin sürüp gidebilmesi için, kişilerin kendi istekleriyle bağışladıkları para ve mülklere 'vakıf' denir. Bağışlanan mülklerin, eserlerin geleceğe sağlıklı kalabilmeleri korunmalarına bağlıdır. geçmişin geleceğe taşınması ve yaşatılması vakıfların görevi arasındadır.

Geçenlerde vakıflar, sosyete mafyasınıın elindedir başlıklı bir yazı görünce ikildim ve dikkatimi çekti. Ardı arkası kesilmeyen vakıf ve cemiyet geceleri, 1.000-600TL arası değişen fiyatlarla geceler, 250-300TL arası fiyatlarla öğlen yemekleri ve bu davetlerde yapılan açık arttırmalar ve toplanan büyük meblağlar, daha da ötesi sık sık organize edilmesi son derece dikkat çekiciydi.

Hele bazıları dur durak bilmeden her türlü bahaneyle para topluyor. Bildiğim kadarı ile vakıflar devlete vergi de odemediği için vakıf sahipleri, şahsi bütün mal varlıklarınıda kendi vakıflarına bağışlayarak bir çok sorumluluklarından da kurtuluyorlardı.

Birde bunun kardeşi olan cemiyetler var, bunlarda tarih boyu yardıma muhtaç insanlara yardım edebilmek için kurulan küçük toplumlar.

Bazıları kötü amaçlar içinde kurulabiliyor.. Yani netice de kendi içlerinden yada patronların seçtiği kişilerden olan bir yönetimleri var. Senden benden, ondan bundan toplanan o kocaman meblağların nerelere harcandığının peşine düşmek kimsenin haddi olamıyor. Vicdan burada kelime olarak kalıyor. Bu kurulan yüzlerce cemiyetinin patronları da cemiyet hayatından çevresi geniş kişiler olunca adina 'Vakıflar Sosyal Mafya'nın elinde' deniliyor...

Değerli okurlar belki sizinde kafanızda bu soru vardı diye yazdım. Günahı boyunlarına ki bir kaç tanesi de yakayı ele verdi. Mahkemeler de sürülüyor insan yüzüne çıkacak halleri yok. Allah korusun.

Bu haftada bu kadar, tekrar buluşana kadar sağlıkla kalın.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın