Murat Yılmaz

Murat Yılmaz

Hakkında

1969 yılında İstanbul'da doğdu. İlk öğretimine İstanbul'da başlayıp, Almanya'da devam etti.

Orta okulu ve Yüksek Ticaret Lisesini Almanya'da tamamladıktan sonra, Köln Üniversite sinde Hukuk okuyarak, Uluslararası Hukuk dalında doktora ile tamamladı.

Genç yaşta Prof. Dr. Necmeddin Erbakan ile tanışarak, yaklaşık 15 yıl Avrupa ve Türkiye'de hizmetlerinde bulundu. 27 yıldır aktif siyasetin içinde.

Almanya'da son olarak Uluslararası bir holdingin Almanya, İsviçre, Avusturya, Belçika ve Türkiye ülkelerinin Sorumlu Genel Müdürlüğünü yaptı! 

1995 yılından beri belirli yerlerde köşe yazarlığı yaptı. Almanya'da "Akquise", "Rettungsmagazin" adlı dergilerde makaleleri yayınlandı.

OGÜNHaber "okuyucu yazıları" sayfasında yayınladığı yazıların beğenilmesi sonrasında yazar kadrosuna giriş yaptı.
Toplam 262 yazı listeleniyor
 • Merhametten maraz doğacak/mı?

  Gerçeği şu ki, FETÖ denilen pislik bela ile mücadelede, bugüne kadar, çok fazla sululuk yapıldı, merhamet gösterildi.

 • Siyasi ayak ve darbe söylentileri

  Türkiye öyle bir ülke ki, burada olup biten hiçbir şey, ama hiçbir şey, öylesine de olmuyor, tesadüfen de asla olmuyor. Hiçbir şeyin gözüktüğü gibi olmayan, oyun içinde oyunlar olan bir ülke.

 • Vladimir Putin

  Rusya’nın başında olan kişi. Dilerseniz biraz geçmişine, kim olduğuna, neden bu ve böyle olduğuna biraz bakalım. Tabii bu bir biyografi değil, daha çok bir değerlendirme. Maksat, güya yanımızda, aslında karşımızda olan bu Putin kim, onu biraz daha net anlamak!

 • Gören körler

  Doğrusu böylesi günlerde, yani milletçe içimizin yandığı, sinirlerimizin harap olduğu bir günde, bir afetten başımızı kaldıramadan, bir diğeri ile karşı karşıya kaldığımız bugün de bu yazıyı yazmak istemezdim.

 • Bayrak!

  Dünyada hiç millet yoktur ki, bayrağını Türk Milleti kadar sevsin, hatta aşık olsun, hatta her gördüğünde duygulansın, gururlansın.

 • Yüzyılın küstahlığı, global zorbalık

  Bir anlaşma yapacaksınız. Ama gel gör ki, bu anlaşmanın diğer tarafının anlaşma hususunda zerre söz hakkı yok.

 • Depremin ardından

  Elazığ depremi daha halen aktüel. İlk önce, depremde hayatını kaybeden insanlarımıza Allahtan Rahmet, yaralananlara, acil şifalar diliyorum.

 • FETÖ'nün hangi ayağı?

  Günlerdir, özellikle de Urla Belediye Başkanı (CHP) FETÖ'den alındıktan sonra, bir yandan İP, bir yandan da bizzat Kılıçdaroğlu tarafından ortaya ‘FETÖ'nün siyasi ayağı tartışması başlatıldı.

 • Berlin, Libya, BM!

  Dün Berlin’de Libya konferansı yapıldı. Bir anlaşmaya varıldı. En azından öyle deklare edildi.

 • Demirtaş dosyası

  'HDP diye bir parti yoktur, Pkk'nın siyasi koludur.', 'Bunlara ben Milletvekili diyemem, Milletime de, kendime de saygısızlık sayarım!'