Murat Yılmaz

Murat Yılmaz

Hakkında

1969 yılında İstanbul'da doğdu. İlk öğretimine İstanbul'da başlayıp, Almanya'da devam etti.

Orta okulu ve Yüksek Ticaret Lisesini Almanya'da tamamladıktan sonra, Köln Üniversite sinde Hukuk okuyarak, Uluslararası Hukuk dalında doktora ile tamamladı.

Genç yaşta Prof. Dr. Necmeddin Erbakan ile tanışarak, yaklaşık 15 yıl Avrupa ve Türkiye'de hizmetlerinde bulundu. 27 yıldır aktif siyasetin içinde.

Almanya'da son olarak Uluslararası bir holdingin Almanya, İsviçre, Avusturya, Belçika ve Türkiye ülkelerinin Sorumlu Genel Müdürlüğünü yaptı! 

1995 yılından beri belirli yerlerde köşe yazarlığı yaptı. Almanya'da "Akquise", "Rettungsmagazin" adlı dergilerde makaleleri yayınlandı.

OGÜNHaber "okuyucu yazıları" sayfasında yayınladığı yazıların beğenilmesi sonrasında yazar kadrosuna giriş yaptı.
Toplam 374 yazı listeleniyor
 • Savaş kapıda mı?

  Yunanistan'ın son tahrikinden sonra, bu soru yine hararet ile tartışılmakta.

 • 1994 Ruhu

  Bir haftadır sosyal medyada ve nihayetinde AK Partisi'nin İstanbul Kongresi'nde bizzat Sayın Erdoğan tarafından zikredilen bu 1994 ruhu nedir, ne değildir.

 • İstihbarat dehaları ve Kılıçdaroğlu'na cevap

  Bir haftadır, öfkeden burnumdan soluyorum. Evet malum on üç vatan evladının şehadeti ve sonradan gelen gelişmeler, bir insan olarak, bu ülkenin bir ferdi olarak, az buçuk da bu işleri bilen birisi olarak, sinirim dakika dakika artıyor.

 • Gara, Boğaziçi şifreleri

  Bazen bir tuzağa bile bile girmek zorunda kalırsınız. Türk'ün makus talihi budur. Tarih boyunca hep böyle olmuştur.

 • Vahşet!

  Başka atacak başlık bulamadım. Çünkü on üç sivil ve savunmasız insanı, başlarından vurarak infaz etmenin başka bir tarifi yok!

 • Tarihten bugüne

  Aslında değişen bir şey yok. Dün ne oldu ise bugün de aynısını yaşıyoruz. Sadece şartlar, teknoloji, aktörler değişik.

 • Anayasa – Vosvos'a Porsche motoru yüklersen...

  Mevcut Anayasadaki asıl sorun, tam olarak da bu. Vosvos olarak tabir edilen tosbağa tipi arabaya, bir Porsche motoru yüklerseniz, belli sorunlar ile karşı karşıya kalırsınız.

 • 2020 fragmandı

  Artık herkesin bir kendine gelmesi, aklını başına toplaması ve gerçek mühim olan şeye odaklanması gerekiyor.

 • Militan!

  CHP bu kavramı çok seviyor. En son olarak da eski aktör, eski Milletvekili Berhan Şimşek bu terimi kullandı. Peki kim için kullandı?

 • Başaramadınız başaramayacaksınız

  Başından söyleyeyim ki, ben bir tarihçi değilim. Ancak 1918'den sonra İngilizlerin dikte ettiği güya resmî tarihte yazanlara inanacak kadar da saf değilim.