Ali Rıza Özkeleş

Ali Rıza Özkeleş

Kilis

Kilis'te adam kalmadı diye yaygara koparmaya çalışanlar, onların ağababaları ve de yandaşları artık kendilerine daha farklı yalanlar aramalı. Hatta onlar Kilis'i ağızlarına hiç almamalı! Niye mi?
Kilis
Çünkü; Anlayamaz Kilis'in insanını, yalan yanlış bilgilerle kimlere çalıştığı belli olmayan kalem hokkabazları. Anlaşılan bazı güruhun zoruna gidiyor olmalı Kilisli’nin dükkânını açması, işinin başında olması... 

Birisi köşesinden sallıyor, öteki çıkmış işkembeden boş boş konuşuyor. Ve anlayamıyorlar / anlayamayacaklar atılan roketlere rağmen memleketimizi neden bırakıp gitmediğimizi?  

Buraları Fransız'a dar eden adamların torunları bırakıp gider mi hiç "Kızıl Elma'ya gidiyoruz, beklemesinler" diye destanlaşan kahramanları... 

Evine roket düşen teyze ; "Evim yıkılsın, Mehmetçiğin saçına zarar gelmesin" diyor. Akşam namazında Camii kubbesine roket atılıyor, yatsı namazında camiler tıklım tıklım oluyor. Kubbenin altında saf tutabilmek için insanlar birbiriyle yarışıyor. 

Ama böyle bir memlekete terörist diyerek pervasızlıkta ve hayasızlıkta seviye atlayan sözde köşe yazarının hiç mi hiç yüzü kızar/a/mıyor!

Bırak terör olayını, terör propagandasının dahi "yapılamadığı" bir diyardır burası... 

Kuva-i Milliye ruhunu dirilten, dirayetinden ödün vermeyen, elinden gelse Mehmetçik ile birlikte cepheye gideceklerin harman olduğu memlekettir burası... 

Slogan ile değil; göğsünü siper edip teröre karşı duran, ‘Sınır namustur’dan hareketle, namusu savunan ve savunanlara duacı olan Kilis'tir burası.

Soyadını şahsiyetine inderemeyip "samimi ve dost" (Özdil) olamayan ne anlasın?

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın