Cüneyt Akın

Cüneyt Akın

Gözünü sevdiğim süreci

Önce inanmak sonra yürümek ve en sonunda Allah’ın izni ile tüm halkımız ile beraber çözüm sürecine köstek değil destek olmamız gerekir.
Ben ve benim gibi düşününler Türkiye’nin barış süreci ile beraber çok daha iyi yerlere geleceğini biliyor ve buna inanıyoruz.

Baktığımızda Türkiye’nin PKK ile mücadelede kaybettiği para yaklaşık olarak 450 milyar civarı olduğu söyleniyor.

Yaklaşık 30 senedir bazı büyük güçler her sene bu kargaşa vasıtasıyla 15 milyar dolar para kazanıyorlar.

Bu kirli para babaları, büyük baronlar, bazı satılık medya kuruluşlarını kendi istediği şekilde yönlendirerek, ciddi anlamda malum kesimi provoke ederek aynı oyunlarını devam ettirmektedirler.

30 senedir Kürt kardeşlerimizle en faşizan, en gereksiz bir savaş sürüyor. Velhasıl 30 senedir 40 bin canın gittiği 450 milyar doların çöpe gittiği bir savaşı bitiren bir yiğide, diktatör demek ve karalamak cehaletten başka bir şey değildir.

Aslında bir önemli husus da Türkiye 100 sene önce ki komşularıyla beraber olduğu halk ile birleşmek üzere olduğunu kesinlikle göz ardı etmemek gerekir. (Zaten malum en çok korktukları bu ya)

Bu arada o zalimlerin yaşattığı vahşi ve cani savaşta kalan, Türkiye’nin gözünün içine bakan ve cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Partiye dua üstüne dua eden bir Suriye, Ürdün, Mısır, Filistin ve bir Gazze halkı var.

“ÇAKMA KÜRT SELAHATTİN DEMİRTAŞ”
Türkiye Kobani’de insanlık Düşmanı IŞİD’e karşı devam eden direnişe her türlü yardımı ederken, neredeyse, “Türkiye PKK’ya silah versin!” diyecek kadar irtifa kaybeden ve kamusal sorumluluğunu değil, ABD’de verdiği sözleri unutmayan Selahattin Demirtaş’ı hatırlatırım.

17 Mart 2015'teki Hdp grup toplantısında bu halkın iradesini bir kez daha hiçe sayan bu küstahlığın sahibi, 7 Ekim’de o kadar polisimizin ve yaklaşık 50 Kürt vatandaşımızın canını kaybetmesine, binlercesinin yaralanmasına neden olan Kobani olaylarının talimatını veren Selahattin Demirtaş’tır.

Kürt kardeşlerim adına çok üzülerek söylüyorum ki! karşımızdakilerin kimi neye sattıklarını bilmeden, sözde barış sürecini savunan, ne yaptığı belirsiz Selahattin Demirtaş denen çakma Kürt liderinin sadece üç cümlesini dinlemek yeterlidir bence…

Aynı topraklarda yaşadığımız Kürkt ve Türk kardeşlerim, bu süreçte herkesin birlik ve beraberlik içersinde olması lazım ki, yaşadığımız toprağın kıymetini bilelim ve onlara en güzel mesajı beraber verelim!..

Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın