Emrah Çelik

Emrah Çelik

2019 Yalan mı oldu?

Değerli dostlar genel olarak baktığımızda sonuç olarak Evet çıksa da bazı eleştirilerde bulunup yenilenmek lazım aksi takdirde 2019 Yalan olur.
2019 Yalan mı oldu?
2019 diyorum çünkü sonuçlar yüzde 55 ve üzeri olsaydı erken seçim olma olasılığı yüksekti fakat sonuç böyle olunca parti idaresi kendisini önümüzdeki iki yılda hatalarını ve eksiklerini giderip yeniden sahaya inmeyi düşündü. 

Genel olarak benim düşüncelerim şöyle...

1.) Cemaatle mücadelede yanlış yol izlenmesi: 
Bana göre 15 Temmuz'da en büyük bedeli AK parti tabanı ödedi. Çünkü on yıl gibi bir süre zarfında AK parti ve Cemaat ayrılmaz bir bütün haline gelmişken 15 Temmuz sonrası Cemaatin bankasına, okuluna, dershanesine her kurumuyla ilişkisi olan herkes Cemaatçi diye fişlenip Reisçi olmasına rağmen Cemaatçi gösterilerek bu yanlış uygulamalar yüzünden soğutuldu ve Partiden uzaklaşmasına neden oldu. Bir nevi katı AK partili insanları Cemaatçi yaparak AK parti kendi ayağına kurşun sıkmış oldu. Ayrıca Cemaatçi olmadığını kapı kapı dolaşıp anlatmaya çalışan çoğu insan kapı dışarı edilirken, partinin üst düzeyinde tanıdığı olan insanlar "Ankara'da dayım var" misali görevlerine iade edildi.

2.) Tabanda Cemaatin kapısının önünden geçenler bile bedel öderken üst düzey siyasilere dokunulmaması Tabanda baya rahatsızlığa neden oldu.

3.) Referandum öncesi ayrıştırıcı ve bölücü dil kullanılarak "Hayır" diyecek olan insanların Kafir, vatan haini, terörist ve benzeri benzetmeler yapılması bir çok insanı etkileyerek ters tepmesine neden oldu.

4.) "Parti teşkilatı genel olarak iyi çalıştı" diyemeyiz. Çünkü "Evet çıkacak" düşüncesi teşkilatın rehavete düşmesine neden oldu. Erdoğan sahaya inmiş olmasaydı belki oy oranları yerlerde sürünürdü.

5.) Parti teşkilatı kendisini kendisine anlattı aynı gönülden aynı düşünceden insanlara hitap etmek yerine zıddını düşünen insanlarla bir araya gelip anlatılsaydı daha büyük çoğunluğa ulaşılırdı.

6.) Benim kanaatime göre yeni sistem halka iyi anlatılmadı.

7.) Devlet memurluğu için getirilen mülakat sistemi bir çok insan tarafından Parti adam kayırıyor diye anlaşılması özellikle memur kesimini baya etkilemiş oldu.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın