Ferhat Yıldırım

Ferhat Yıldırım

Hakkında

Ferhat Yıldırım Kimdir ?

1973 yılında İstanbul`da doğan Ferhat Yıldırım, Has Bilgi Birikim Yayıncılık A.S bünyesinde kurulan HBB TV`nin 1993 yılında kuruluş aşamasında görev almıştır.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi, Basın Konseyi Üyesi, Organ Doku ve Hücre Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Küresel Gazeteciler Konseyi Yaygın Medya Meclisi Üyesidir.

İstanbul Üniversitesi İletişim mezunu olan Ferhat Yıldırım, iletişim alanında Medya-iletişim ve Halkla İlişkiler Reklamcılık olmak üzere 3 diploma sahibidir. İstanbul Üniversitesinde ayrıca Felsefe eğitimi de almıştır.

2009 yılından bu yana Adalet Bakanlığında Gazeteci Uzman Bilirkişi olarak görev yapmaktadır..

Türkiye geneli ile KKTC`de okurlarıyla buluşan gazetemizin Yönetim Kurulu Üyesi olan Ferhat Yıldırım Sarı Basın Kartı sahibidir.
Toplam 379 yazı listeleniyor
 • Geri kazanımda başarıyı hepimiz seferberliğe katılırsak başarırız

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde yürütülen 'Sıfır Atık Projesi'nin ülkemize ve insanlığa ne kadar çok faydası olduğunun hepimiz bilincindeyiz.

 • Şaşırtmaya devam edeceğiz

  Bilgisayarın başında geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiğimiz 10 günlük Avrupa’nın çeşitli ülkelerine giderek gurbetçilerimizin FETÖ gibi terör örgütleri ile alakalı yaşadıkları sıkıntıları kaleme almaya çalıştığım sırada telefonum çalıyor.

 • Bilirkişilerde yanar hem de nasıl yanar

  Bilirkişilik Kanunu kökten değişti ama sorunlar ve sıkıntılar hala erozyona uğramadı.

 • Turan eller diyarı Bakü ve düşündürdükleri

  Bugünlerde sınırlarımıza komşu olan ülkelere bir nefer edasıyla ziyaretler gerçekleştiriyor ve atmosferi gözümüzün gördüğü, kulağımızın duyduğu kadarıyla gözlemliyoruz.

 • ABD’nin enerjiyi terör ile ele geçirme stratejisi

  Kendisini dünyanın Jandarma’sı zanneden ABD, son yıllarda OPEC ülkelerine demokrasi götürmek için canla başla çalışıyor.

 • ​‘Milli Enerji ve Maden Politikaları’na destek vermek mili görevdir

  2018 yılında yaşanan değişken ekonomik çizelgeler nedeniyle enerji sektörü küresel düzeyde değişikliklere sahne oldu.

 • İrfan Ülkü ve Nevzat Yalçıntaş unutulur mu?

  Gazetemizin kuruluşunun 12.’ci yılında değişik sebeplerle birlikte olamadığımız Ogün ailesi mensuplarımızda var.

 • Herkesin ‘Ogün’ ile alakalı bir anısı vardır

  İstikrarlı yayın hayatımızda bir yaş daha büyümenin sevincini 12. Yıl özel sayımız ile okurlarımızla beraber paylaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

 • PKK’nın siyasi kanadına devlet yardımı kabul edilemez

  Dünyanın hiçbir ülkesinde askerine kurşun sıkan, bebekleri öldüren, terör örgütüne açıktan açığa verdiği destekler ispatlı olan ve terör örgütünün siyasi kanadıyım diye mecliste haykıran siyasi partiye bir devletin para desteği verdiği görülmemiştir ve düşünülemez bir durumdur.

 • Faiz'e karşı SUKUK

  Faiz günahtır inancıyla, faizin haram olmasının sabit olması nedeniyle faiz ve repo'dan uzak duran vatandaşların ellerindeki paraların gün geçtikçe değersizleşmesine faizsiz bankacılık sisteminin uygulamaya koyduğu 'sukuk' engel oluyor.