Ferhat Yıldırım

Ferhat Yıldırım

Hakkında

Ferhat Yıldırım Kimdir ?

1973 yılında İstanbul`da doğan Ferhat Yıldırım, Has Bilgi Birikim Yayıncılık A.S bünyesinde kurulan HBB TV`nin 1993 yılında kuruluş aşamasında görev almıştır.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi, Basın Konseyi Üyesi, Organ Doku ve Hücre Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Küresel Gazeteciler Konseyi Yaygın Medya Meclisi Üyesidir.

İstanbul Üniversitesi İletişim mezunu olan Ferhat Yıldırım, iletişim alanında Medya-iletişim ve Halkla İlişkiler Reklamcılık olmak üzere 3 diploma sahibidir. İstanbul Üniversitesinde ayrıca Felsefe eğitimi de almıştır.

2009 yılından bu yana Adalet Bakanlığında Gazeteci Uzman Bilirkişi olarak görev yapmaktadır..

Türkiye geneli ile KKTC`de okurlarıyla buluşan gazetemizin Yönetim Kurulu Üyesi olan Ferhat Yıldırım Sarı Basın Kartı sahibidir.
Toplam 391 yazı listeleniyor
 • Mavi Akım Projesi'nin düşündürdükleri

  Dünya’da yakın tarihimizde yaşanan tüm kaosların arkasında enerji savaşlarının olduğunu hepimiz biliyoruz.

 • AB'nin Eunavfor Med Irini entegrasyonu ve misyonu (2)

  Roseline A Gemisi'nde Avrupa Birliği Med Irini operasyon birimi tarafından arama yapılması..

 • AB'nin Eunavfor Med Irini entegrasyonu ve misyonu

  Birçok imparatorluklara ev sahibi yapmış olan dünyamızda yakın tarihimizde de birtakım yıkımlar gerçekleşti.

 • Tamamlanamayan tamamlayıcı sağlık sigortası

  Senesini doldurduğumuz salgın günlerinde belki de en çok kullanılan kavramların başında sağlık geliyor. Geçmişteki günlerde dönem dönem popülaritesini zirveye taşıyan sağlık gündem ve günceli son bir yıldır global gündemimiz oldu.

 • 2021'in yeni umudu: Hidrojen

  Hidrojen yakıt hücresi teknolojisinin pille çalışan elektrikli araçlara oranla daha verimli olabileceği görüşünü savunan endüstri yöneticilerinin, hidrojene olan ilgiyi en üst seviyeye çıkardığını biliyoruz.

 • Ya var oluruz ya da yok..

  Dünyanın ortalama sıcaklığının 2090 yılına kadar tahmini olarak 5,0 derece artacağıyla alakalı uzmanlar tehlikenin boyutlarını peş peşe sıralayarak uyarıyor ama kimse tedbir almak yerine tüm olumsuzlukları siyasi enstrüman olarak kullanmaktan çekinmiyor.

 • Telgrafın tellerine kuşlar konar ise..

  Ecdadımız bir çağı kapatıp bir çağı açmıştı.

 • Mesele Al-Bayrak

  Muhalefetin gündem zavallılığına bakar mısınız?

 • Avrupa'nın özgürlüğü ve iki yüzlülüğü

  Avrupa da yaşayan gençler uyuşturucunun çok daha büyük tehlikesindedir. Esrar, yasaların izin verdiği yerde kullanılabilir ve fakat bu kanunlar tavize de açık konumdadır.