Ferhat Yıldırım

Ferhat Yıldırım

Hakkında

Ferhat Yıldırım Kimdir ?

1973 yılında İstanbul`da doğan Ferhat Yıldırım, Has Bilgi Birikim Yayıncılık A.S bünyesinde kurulan HBB TV`nin 1993 yılında kuruluş aşamasında görev almıştır.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi, Basın Konseyi Üyesi, Organ Doku ve Hücre Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Küresel Gazeteciler Konseyi Yaygın Medya Meclisi Üyesidir.

İstanbul Üniversitesi İletişim mezunu olan Ferhat Yıldırım, iletişim alanında Medya-iletişim ve Halkla İlişkiler Reklamcılık olmak üzere 3 diploma sahibidir. İstanbul Üniversitesinde ayrıca Felsefe eğitimi de almıştır.

2009 yılından bu yana Adalet Bakanlığında Gazeteci Uzman Bilirkişi olarak görev yapmaktadır..

Türkiye geneli ile KKTC`de okurlarıyla buluşan gazetemizin Yönetim Kurulu Üyesi olan Ferhat Yıldırım Sarı Basın Kartı sahibidir.
Toplam 379 yazı listeleniyor
 • Doğu Akdeniz’de son sözü kim söyleyecek?

  Her şey bundan 11 yıl önce İsrail’in Doğu Akdeniz’de doğalgaz yatakları tespit etmesiyle başlamıştı.

 • Ortak alan çocukları (2)

  Toplu konutlar, site yönetimleri ve sitelerde yaşam konulu kaleme almaya başladığım yazı dizisinin ilk bölümünü geçtiğimiz sayıda 'Ortak alan çocukları (1)' başlığıyla kaleme almıştım.

 • Bir hasret sona erdi ve utanç geride kaldı

  Herkes Ayasofya ile alakalı kilise camiye çevriliyor, fetihten sonra cami oldu neden kapatıldı, şimdi açıldı ama açmasaymıydık, açtık ve bu bizim gücümüzdür sözlerini söyledi durdu.

 • Cinsel Engellilik ve Ahlak Suikasti

  12 Eylül; Akıncılar, Ülkücüler, Sosyalistler, Komünistler ve daha neler neler…

 • Küresel hedeflerimiz ve sürdürülebilir geleceğimiz

  Doğa’ya kim zarar verdi?

 • Yunanistan'ın camisiz başkenti; 'Atina'

  İbadete açık resmi camisi bulunmayan Atina’da yaşayan Müslümanların ibadethane konusunda büyük sıkıntı yaşadıkları herkes ve herkesim tarafından bilinmektedir.

 • Ayasofya kılıç ve fetih hakkımızdır

  Fatih Sultan Mehmet Han İstanbul'un fethinin ardından, yeni başkentteki ilk cuma namazını Ayasofya'da kılmış ve ardından bu mabedin cami olarak hizmet vereceğini yedi cihana duyurmuştur.

 • İletişim Başkanlığı ve Prof. Dr. Fahrettin Altun

  İletişim Başkanlığı kurulmadan önce ülkemizde hantal ve iletişimden ziyade iletişimsizlik ile nam yapmış karmaşık bir düzen vardı.

 • Anlamı barış olan 'İrini' savaşın gizli adıdır

  Avrupa Birliği (AB), Birleşmiş Milletlerin (BM) silah ambargosunun denetlenmesi için 31 Mart tarihinde 'İrini Operasyonu'nu başlatma kararı almıştı.

 • Çin cezalandırılmalıdır

  Çin kendi ülkesinde ortaya çıkarak dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs salgını kapsamında, dünyada yaşanan ekonomik krizi fırsata çevirmek için düğmeye bastı.