Ferhat Yıldırım

Ferhat Yıldırım

Hakkında

Ferhat Yıldırım Kimdir ?

1973 yılında İstanbul`da doğan Ferhat Yıldırım, Has Bilgi Birikim Yayıncılık A.S bünyesinde kurulan HBB TV`nin 1993 yılında kuruluş aşamasında görev almıştır.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi, Basın Konseyi Üyesi, Organ Doku ve Hücre Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Küresel Gazeteciler Konseyi Yaygın Medya Meclisi Üyesidir.

İstanbul Üniversitesi İletişim mezunu olan Ferhat Yıldırım, iletişim alanında Medya-iletişim ve Halkla İlişkiler Reklamcılık olmak üzere 3 diploma sahibidir. İstanbul Üniversitesinde ayrıca Felsefe eğitimi de almıştır.

2009 yılından bu yana Adalet Bakanlığında Gazeteci Uzman Bilirkişi olarak görev yapmaktadır..

Türkiye geneli ile KKTC`de okurlarıyla buluşan gazetemizin Yönetim Kurulu Üyesi olan Ferhat Yıldırım Sarı Basın Kartı sahibidir.
Toplam 379 yazı listeleniyor
 • Kriz değil, Kir-iz bizi yaralar

  Bir belediye başkanı yeniden aday gösterilmediği gerekçesiyle İstanbul Yeni Havalimanı CİP salonda bulunan hamamda intihar etti.

 • SGDD-ASAM kafaları karıştırıyor

  Avrasya Bir Vakfı bünyesinde 1999 yılında kurulmuş olan Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM)’ı milli çıkarlarımız için araştırmalar yapan misafirlerini kapıda karşılayıp, görüşme sonrasında kapıdan Türk gelenek ve göreneklerine göre yolcu eden bizim kuruluşumuz olarak biliriz.

 • İstanbul hava savunmasının ilk ve son hava muhaberesi kahramanı Pilot Yüzbaşı Fazıl Bey

  Geçen gün komutanlarımızın davetiyle Hava Kuvvetleri Müzesini ziyaret etme fırsatımız oldu. Milli bir müzemiz olması vesilesiyle herkesin ilgi göstereceği nadide yerlerden olup, tarihi I. Dünya Savaşı’na kadar uzanıyor.

 • Bulgaristan'ın Filhakika'sı

  Siyasi parti temsilcileri ile temaslarda bulunmak ve soydaşlarımızla görüşmek üzere Bulgaristan’a 3 günlük bir ziyaret gerçekleştirdik.

 • Bir taş attım kuyuya…

  Yerel seçim yaklaşıyor ve siyasi gündemde bu günlerde yerel seçim ittifakı sıkça konuşulur oldu.

 • Bu hesap sorulacak APO denen köpekten diye uyutulduk

  Dünya üzerinde özgürlükçü demokrasilerin en dikkat çekici özelliği hesap sorulabilir bir devlet mekanizmasına sahip olmasıdır.

 • Kıbrıs’ta ajanlar ve işbirlikçilerin hain planları

  İngilizlerin vazgeçemediği böl ve yönet sisteminin Türk devlet geleneğinde hiçbir zaman yeri olmadı.

 • Evangelistler Armageddon’a hazırlanıyor

  Bugünlerde sokakta, evde, işyerinde ve her ortamda dünyanın çivisinin çıktığını dillendiriyoruz.

 • Türkiye ile bir olmayan coğrafyamızda olamaz

  Türkiye Cumhuriyeti büyük bir ülkedir. Büyük ülke olduğumuzu dikkate almadan çirkin oyunları sahneleyenlerin coğrafyamızda uzun zamanda başarı yakalamaları da imkansızdır.

 • Bizler uyurken dolarla dans ediyorlar

  3 gündür takipteyim ve derinlemesine izliyorum. Bir yandan Kapalıçarşı’dan dostlarımla istişare yapıyor, bir diğer yandan da yurt dışında ki ekonomiyle ilgilenen arkadaşlarımla ülkemizdeki dövizin koşar adım zirveye çıkışını konuşuyoruz.