29.11.2017 03:02 Güncelleme Tarihi: 29.11.2017 04:20 8560 Okunma

Büyük Misyon

Büyük Misyon

Evet öngörüldüğü üzere ülkemiz üzerinde klasikleşen oyunlardan biri de bilindiği gibi alevi-sünni çatışmasının tetiklenmesidir.

Bir kaç yılda bir bu yara kaşınır ve kabuk tutması engellenir. Kırk haramiler misali biri kapıları kırmızıya boyayıp alevi evlerini belirler.. Gerekirse tüm Türkiye kendi kapılarını kırmızıya boyar.

Bu ülkede alevi-sünni çatışması çıkartamazsınız başka bir plan yapmalısınız Mr.Pompeo. Evet kaldığımız yerden devam edelim. Malatya'da 13 evin kapılarının kırmızı boya ile işaretlenmesi ne demek. Neden 13 rakamı? Hrıstiyanlar için uğursuz olduğuna inanıldığından olabilir mi? Olabilir.

Karanlık eller yine devrede mi dersiniz? Karanlık ellerin devrede olduğu aşikardır ama öyle okyanus ötesinden gelen profesyonel ajanlar değil boynuna kravat takıp kafasında bir fes olan rum dönmelerini devreye sokuyorlar. Usul usul sessizce, acele etmeden, alttan alttan. 

Aleviliğin bu topraklarda ne anlama geldiğini şöyle açıklayalım.

Çıkar bakalım geçmişinden Fuzuli’yi, Pir Sultan Abdal’ı, Yunus Emre’yi, Karacaoğlan’ı.
Çıkar Ahmet Yesevi’yi, Dadaloğlu’nu ve Hacı Bektaş-ı Veli’yi, Hayyam’ı.
Çıkar Kaygusuz Abdal’ı, Veysel Karani’yi, Taptuk Emre’yi, Âşık Veysel’i ve Mevlana’yı..

Bak bakalım, neyin kaldı geriye? Bir bak tarihine bir bak Süleyman Şah'a. Kimlerle kurmuş bu Devlet-i Aliyye'yi. Kimler viyanaya kadar plan yapmış, kimler yeniçerilik yapmış. Bizler İslam dinimizi kabullenme sürecinde Türklük aidiyetini sonuna kadar korumuş ve bugünlere gelmesini tesis edenleriz. Biz aleviler öyle her daim sahnede olmayız, ancak devletin üniter yapısı tehlikeye düştüğü an ortaya çıkarız. Çıktıktan sonra devleti eski haline getirmeden yuvaya dönmeyiz. 

Sayın Cumhurbaşkanımız son 15 yılda bin türlü badire atlattı. Gidin bir sorun bakalım sayın Reis'e yaşamış olduğu badirelerde tek bir alevi'nin parmağı var mı? Tüm darbeler hep cemaatlerden, dini teşkilatlardan geldi. Bir sorun bakalım Reis'e hiç bir alevi, devlet içinde devlet olmak için kapısını aşındırmış mı? Bir daha sorun Reis'e Anadolu Bektaşisi'ni. Daha önceleri örneğin Ecevit zamanında alevi milyarderler varmıymış. Bir hırka bir lokmayı biz biliyoruz da, bilmeyenler bildiklerini iddia ediyorlar o ayrı mesele.

Çünkü bizler biliyoruz ki; Reis-i Cumhur tehlikede ise devlet tehlikededir. 20/25 milyon Anadolu Türkünü anlamaya çalışmadınız. Hep ötekileştirmeye meylettiniz. Dört rekat sabah namazını dahi kılmayıp 'din elden gidiyor' diye ahkam kestiniz. Her türlü hovardalığı yapıp, alkolün dibine vurup hep bektaşileri suçladınız. Bizlere marjinal dediniz, farklı dediniz ama bizim yapmamaya özen gösterdiğimiz her şeyi yaptınız.

Çocuklara tecavüz ettiniz, himmet dediniz gariban halkın parasına göz diktiniz. Cihat dediniz sarık cüppe giydiniz, Türk olmaktan imtina ettiniz. Arabı sevdiniz ve ona uymaktan vazgeçmediniz. 'Kız çocukları okumasın' dediniz ülkeniz yarısının kadın olduğunu unuttunuz. Sarık ve cüppe içindeyken çarşıda kadınların kıçına başına göz ucu ile bakmaktan korkmadınız. Allahü tealayı bile kandırmaya çalışandan ne beklenebilir ki?

Bir cemaatin ucundan tutup seyyid olduğunuzu iddia ettiniz. Kolay mı öyle seyyid olmak. Siz hiç villalarda yaşayan alevi dedesi gördünüz mü? Ben de zaten hiç lüks villalarda son model jiplerle gezen şıh, şeyh ve gavs görmedim. Perşembe akşamı beraber çilingir sofrası kurup cuma gününün sabahı hayırlı cumalar mesajlarını tüm rehberinize gönderdiniz. Yetmedi süslü, ışıklı arap alfebesiyle yazılmış ve ne olduğunu dahi bilmediğiniz bir yazıyı tüm whatsapp listenize gönderdiniz.

Kesin Müslüman'ım diye tescil ettirdiniz. Reis, Atatürk hakkında güzel şeyler söyledi hepiniz Atatürk'çü oldunuz. Padişahlarımızın soydan evlatlarının bile Ata'ya hiç kin beslememesine rağmen padişahtan fazla padişahçı oldunuz.

Ya hu bir titreyin ve kendinize gelin. Eğer bu iş böyle devam ederse iç kargaşa meydana gelir ve emin olun ki kazanan asla aziz Türk milleti olmayacaktır. Reis'e bakıyorum adam bıkmış usanmış. Yanlışa yanlış demeyen dalkavuklardan usanmış, bilerek 'siyah'a beyaz' dese 'evet bu beyaz' diyenlerden usanmış. Yalnız olduğunu iddia ederken çok ciddiydi. Artık bi düşün Reis'in yakasından bi gidin artık.

Yetmedimi daha devleti soyduğunuz, yetmedimi daha fakir halkımızın kanını emdiğiniz. Ulu ruhların çocukları sahneye çıkmadan gidin.

Evvelim Muhammed, ahirim Ali...