08.07.2018 06:16 18732 Okunma

Kadınlar da insandır!

Kadınlar da insandır!

Maalesef ki gündemden hiç eksik olmayan tecavüz ve ölüm haberleri yine gündemde. Siz de biliyorsunuz ki bu sadece görünen kısmı..

Basına yansımayan sayısız taciz ve tecavüz her gün yüzlerce kadınları, kızları hatta oğlan çocuklarını ve hayvanları ve hatta cansız nesneleri vuruyor. Burası Türkiye burada normal demeyin. Dünyanın her yerinde oluyor bu olaylar. Peki gerçekten bu olayların önüne geçilebilir mi? Cezai yaptırımlar bu vicdansız insanları caydırabilir mi?

Sırf utandığı, korktuğu ve susturulduğu için taciz ve tecavüzle yıllarca yaşayan insanlar var. Belki de işini kaybetme korkusundan, ona yapılan tacizlere göz yuman bir kadın. Ailesinden korktuğu ve utandığı için amcası tarafından yapılan tecavüzlere göz yuman ve git gide yaşama sevincini kaybeden küçük bir kız çocuğu.

ÖNCE ALGILAR DEĞİŞMELİ! 

Kadın anadır, topraktır, candır! evet ama Unuttuğunuz bir şey var. Kadınlar insandır! Onlar da soluduğun havayı soluyor. Onlar da yediğin yemekleri yiyor. Ufacık bir kız çocuğu. O da oynamak, gülmek istiyor.  Suçlu olan hangisi inanın bilmiyorum. 

Kadın olarak dünyaya gelmek mi? Yoksa Kadınları güçsüz, savunmasız bir erkeğe muhtaç kuluçka makinası olarak gören, hep ikinci plana atan bir zihniyet yetiştiren sistem mi? 

Erkeğin nefsiyle alakalı bir durum yok burada! Erkekler nasıl kadınlardan etkileniyor, hoşlanıyor, canı çekiyor, aşık oluyorsa kadınlar da erkeklere aynı duyguları besliyor. Hem de çok daha uç noktalarda. Ben ufacık bir çocuğa tecavüz edip sonra onu öldüren bir kadın duymadım. 

İnsanlıktan nasibini almamış, ‘ben Müslümanım’ diye dolaşan, aklı ermez, bu hayatta sadece oksijen tüketmeyi amaç edinmiş ve yaptığı iğrenç şeyleri 'ben erkeğim, beni tahrik etti, dayanamadım' kılıfına sokarak kendini aklamaya çalışan iğrenç bir yaratık sürüsü var etrafta. 

İdam olsa ne olur, başka bir ceza versek ne olur. Olanlar oluyor zaten. Bunu bilmek çok daha üzücü. Ceza üretebiliyoruz ama çözüm üretemiyoruz bu konuda.

Küçük bir çocuğa ne verirsen onu alır. Bu insanları yetiştiren anada babada suç. Öğretmiyorlar. Ayıp diyorlar, baskılıyorlar o da böyle büyüyünce dayanamadım diyor bu haltları yiyor. Kaç yılına geldik. Ne teknolojiler gelişti, ne sırlar çözüldü ne keşifler yapıldı. Hala bir erkekle bir kadının eşit olduğu ikisinin de insan evladı olduğu gerçeğini bir türlü sokamıyoruz kafalarına. Çok acı.

Kadınlar narindir. Naziktir. Temizdir. Aşktır. Hayranlık durulması gereken varlıklardır. O seni dünyaya getiren bir melek. İsterse şortla, etekle dolaşsın, isterse türbanla. İsterse dünyanın en çekici kadını olsun isterse ameliyatlı. O bir insan sok artık şunu kafana! 

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Hoşça kalın.