TIC HOLDING Header
  • USD 18.06
  • EUR 18.281
  • Altın 1021.009
  • BIST 100 2977.07
Murat Yılmaz

Murat Yılmaz

Helallik istemek

Dinimizde ve içinde yaşadığımız kültürde, helallik istemek bir erdemdir, sünnettir.
Helallik istemek
Üç günlük dünya hayatı içinde, çeşitli nedenlerden dolayı, bilerek, ya da bilmeyerek, başka şahısların maddi veya manevi haklarına girme ihtimali maalesef çok yüksek olduğu için, yine ölümlü dünyada iken helalleşmek gerekir.

Ancak, bu güzel niyeti, erdemi, sünneti, bir siyasi manevra veya algıya alet etmek ise hem iki yüzlülük hem ayıp, dahi günahtır, günah!

CHP'nin başında bulunan kişi, kalkmış, ömründe gördüğü nefretten dolayı vs. bir helallik isteme turuna çıkacağını deklare etmiş.

Aslında mesele şu, "CHP'nin tarihi ile bir arpa boyu yol alamadık, şunlardan bir kurtulayım da bir şey deneyeceğim" dir.

Ancak Kılıçdaroğlu, CHP'nin tarihi ne kadar nahoşsa, senin CHP'yi devraldığın günden bu yana getirdiğin nokta da geçirdiğin zaman da bir o kadar nahoş!

Bence helallik istemeye mesela kaset kumpası ile devirdiğin Deniz Baykal ile başlamalısın.

Onurunu ayaklar altına aldırdığın adam bakalım sana hakkını helal edecek mi?

Sonra tek, tek, kankası olduğun HDP'nin ve asıl efendisi olan PKK'nın geçmişten bugüne şehid ettiği kaç insan var ise hepsinin yakınlarını tek tek dolaşmalı, helallik istemelisin.

Siyasi hayatından önce SSK Genel müdürü iken, hastanelerde madur ettiğin milyonlar ile helallaşmalısın.
Kaldı ki, tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan SSK'yı batırdığın için, aslında bu devletin her bir neferinden helallik istemeli, zararını telafi etmek zorundasın.

Siyasi hayatın boyunca, bol keseden ve ısrarla, iftiralar attığın insanlardan helallik istemelisin.

FETÖ'nün emri ile şehid edilen insanların yakınları ile Gazi olan insanlar ile yüzleşip, attığın iftiralardan ötürü af dileyip, helallik istemelisin.

"Tek bir işçinin ekmeği ile oynanmayacak" diye namus sözleri verip de işten çıkarttırdığınız on binlerce insanı, ailelerini tek tek dolaşıp helallik almalısın.

Tezkereye red oyu vererek şu an da cephelerde çarpışan tüm gazilerden helallik istemelisin.

Ha tabii bir de partililerin tarafından taciz ve tecavüz edilip, Canan Kaftancıoğlu tarafından, şikayetlerinden vazgeçmeleri için ikna edilmeye çalışılan kadınlardan helallik iste.

Bir ilçe yönetim kurulu üyenizin oğlunun hunharca katlettiği, senin de Milletvekilini ikna için yollarının Pınar Gültekin'in ailesinin önüne çık, yüzün varsa ve helallik iste.

Liste o kadar kabarık ki, beşyüz sayfalık kitap çıkar!

Biliyorum ki, bunların hiçbirini yapmayacaksın, ordan burdan topladığın üç beş kişi ile şov yapıp, algı yönetimi deneyeceksin.

Çünkü malum, tezkere oylamasından sonra, maskeniz düştü, asıl yüzünüzü millet gördü.

Oy oranlarınız ışık hızıyla düşüşte.

Garanti sandığınız, konsolide sandığınız %24 bile yok artık.

İşte bundan dolayı, her zaman yaptığınız gibi, istismara başvuruyorsunuz.

Ya Atatürk suistimali, ya da dini ve milli değerlerin suistimali.

Her şekilde samimiyetsiz, her şekilde sahte.

Ancak, bu kez, bu yöntem de seni kurtarmayacak Kılıçdaroğlu.

Tezkere konusunda aracı duvara tosladın.
Araç artık pert.

Hiç fazla uzatmaya da gerek yok.

İnsanlar göz boyamalık, sahte, yapmacık tavırlar ile kanmıyor artık.


Bir diğer yazımızda buluşmak ümidi ve dua ile Vesselam

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın