OSB'ler tek tek 'Genel Kurul'a giderken, Kayseri OSB hala kaçak güreşmektedir

Niğde, Gebze gibi OSB'ler genel kurullarını yaparken, müfettiş raporları, davalar ve benzeri usulsüzlüklerle anılan Kayseri OSB'nin genel kurula gitmemesi düşündürücüdür.
OSB'ler tek tek 'Genel Kurul'a giderken, Kayseri OSB hala kaçak güreşmektedir
2019 yılında yapılması gereken mali genel kurulun pandemi süreci öne sürülerek ertelenmesi sağlanan Kayseri OSB'de sular bir türlü durulmuyor.

Kayseri'nin özellikle mobilya sanayisinde ülkemizde lokomotif görevi üstlenir pozisyonda olması göz önünde bulundurulduğunda, sürekli adının spekülasyonlarla anılması kaygı verici olmuştur.

Geçmişte Kayseri Şeker Fabrikasındaki yolsuzluk iddialarıyla da ülke gündemine gelen Kayseri'nin, şimdi ise OSB ile gündeme gelmesi son derece üzücüdür.

Hiç kimsenin ama hiç kimsenin Kayseri'nin ter temiz ismi üzerinde kirli tezgah kurma gibi bir hakkı yoktur. İddialar vahimdir ve tüm bu söylentiler aydınlatılmalıdır.

Bir an önce mali genel kurula gidilip yönetimin üyelere hesap vermesi ve kendisini burada aklaması gerekir. Yönetim genel kurul konusunda kaçak güreştiği müddetçe, iddiaların önü alınmayacaktır.

Bir kurumda şeffaflık çok mühimdir, eğer bu hassasiyet gözetilmezse o kurum hallaç pamuğu gibi dağılır ve toparlanması güç olur.

Kayseri OSB, Kayseri’nin göz bebeğidir, bir göze gösterilen hassasiyetin burada gözetilmesi gerekir. "Kaş yapılmak istenirken, göz çıkarma" işleminde bulunulması bu ile yapılacak en büyük ihanettir.

İlin siyasilerininde bir vebal varsa, o vebale ortak olduklarınada özellikle dikkatleri çekmek isterim. El birliği ile Kayseri OSB üzerindeki bulutların alınması ve iddiaların aydınlatılması gerektiğini üstüne basa basa bir kez daha belirtmek isterim.

Mali Genel Kurul konusunda kaçak güreşen OSB yönetiminin bir an önce üyelere hesap vermeleri gerekmektedir. Tüm iddialar kanıtları ile aydınlatılması gerekmekte ve kamuoyu vicdanı aydınlatılmalıdır.

Son bir söz "Hani derlerse, Halep ordaysa, Arşın burdadır diye. İşte bu kararlılıkla neticeye varılmalıdır."

Selam ve dua ile.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın