TIC HOLDING Header
  • USD 16.783
  • EUR 17.497
  • Altın 975.604
  • BIST 100 2443.77
Okan Geçgel

Okan Geçgel

Vali Çiçek ile Kayseri kazanacak

Vali Çiçek ile Kayseri kazanacak
29 yıllık gazetecilik hayatım boyunca onlarca Vali ile çalışma fırsatım oldu.
Bir şehrin bir numarası o şehrin mülki idare amiri olan Vali'dir. O açıdan o makam yüce bir makamdır.
Vali Devletin başı Cumhurbaşkanı'nın ildeki temsilcisi ve Devletin ildeki başı konumundadır.
Bazen şehirlerin kaderlerini değiştiren hamleler atan bir Vali, o şehrin ihyası konusunda büyük rol üstlenmektedirler.

Bu kadar izahattan sonra öyle tahmin ediyorum ki, Valilerin Demokrasi hayatımızda ve yönetim mekanizmasındaki önemi de kavranmış oldu.

Evet…
Malumunuz geçtiğimiz günlerde dar kapsamlı da olsa mini bir Valiler Kararnamesi yayınlandı ve bazı illerin Valileri değişti.
Bu Valiler arasında en dikkat çekeni Afyonkarahisar Valiliğinden, Kayseri Valiliğine atanan Gökmen Çiçek oldu.

Vali Çiçek Afyonkarahisar'dan izdiham yaratan ve hıçkırıklara boğulan bir insan seli ile uğurlandı. Öylesine bir duygu patlaması yaşandı ki, kalabalıkta üzüntüden bayılanlar dahi oldu.
Peki…
Böylesine bir Vali'yi sevdiren şey neydi? Ve üstelik daha henüz görevde iki yılını dahi doldurmamışken.

Bölgede görev yapan gazeteci arkadaşlarımızdan edindiğimiz bilgiler bizleri hayli heyecanlandırmış ve Vali Çiçek'e karşın hayranlık duymamıza neden oldu.
Düşünebiliyor musunuz?..
Afyonkarahisar'da küsleri barıştıran, ildeki tüm siyasi parti il başkanlarını bir araya getirtip, şehrin ortak paydasında buluşturan, her gün sokaklarda halkın arasında olan, bir Vali'den bahsediyoruz.

Hizmet alanında gecesini gündüzüne katan ve bunu halkın sevgisini kazanarak ta taçlandıran Gökmen Çiçek artık yeni Kayseri Valisi.

Ben Şahsen Vali Çiçek'ten çok umutluyum.
Gelir gelmez ilçe ziyaretlerine başlayan ve halkın içine karışması umudumuzu gittikçe yeşertmiştir.

Vali Çiçek, Kayseri'ye olumlu yönde çokça şey katacaktır. Devletin şefkatli elini vatandaştan esirgemeyecek, güçlünün değil mazlumun ve mağdurun yanında olacaktır. Böylece Kayseri kazanacaktır.
Yüzü hep gülümseyen ve her kesi kucaklayan bir yönetici portföyü çizen Vali Çiçek, böyle giderse daha çok adından söz ettirecek gibi gözüküyor.

Ben şu sözleri hatırlatmadan yazımı sonlandırmak istemiyorum.
Hem siyaset kurumu hem basın camiası ve hem de tüm kamuoyu kulaklarına küpe etmelidir ki, Vali Gökmen Çiçek gibi yöneticiler kolay yetişmemektedir. Bizler her olumlu meselede Vali beyin yanında olmalıyız. Önce kişisel ikbal ve menfaat değil. Ortak payda Kayseri'nin menfaatleri gözetilerek olmalıdır.

Son söz.
" Hoş geldin atom karınca Memduh Başkan'ın yol arkadaşı. Hoş geldin devletin gülen yüzü. Hoş geldin…"

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın