Onur Sarı

Onur Sarı

Türkiye'de vekil olmak

Hele ki iktidar partisinin vekiliyseniz, kurtarıcı sizsiniz.
Türkiye'de vekil olmak
Öyle görünür çünkü. Danışmanıyla konuşmak pek istemez kimse, herkes vekile ulaşmak ister. 

Lastiği patlasa "vekilim", polis çevirse "vekilim", işe girecek "vekilim", hasta olsa "vekilim"... 

Bir vekil düşünün, "İş kurmak istiyorum vekilim" dediğinizde yeterki insan çalıştır yeterki birileri ekmek yesin diye düşünen bir vekil düşünün, ihaleyi alıp hizmet getirecek müteahite, "işler ağırdan gidiyo hızlandırın" diyen vekil düşünün, ayda en az iki üç kere memleketinde olan vekil düşünün, karda araba gitmeyen yollara kendi arazi arabasıyla gidip ekmek ulaştıran vekil düşünün, yolcu otobüsü kışın yolda kaldı diye Kara Yolları'nı ayağa kaldıran otobüsün yanına kadar ulaşan vekil düşünün..

"Varmı böylesi" diyosanız; var gelin görün Kastamonu'da Murat diye bi yiğit var. Kendi gibide Soyadı var; DemirHerkese nasip olsun.. 

Bide düşünün vekil olmadan önce iline, ilçesine yaptığı yatırımlar saymakla bitmesin, var böyle güzel sevilesi insanlar...

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın