Ertunç Tuncer

Ertunç Tuncer

Müzik Dünyası - 6

Müzik Dünyası - 6
Herkese merhaba sevgili okurlar... Bu yazımda sizlere yeni kurduğumuz EMC Yapım (Evolution Media Center) 'dan, vizyonundan, misyonundan ve kendi şirketimizden çıkardığımız 'Derin Uykum' adlı single çalışmamızdan bahsedeceğim...

EMC Yapım, yıllardır müzik sektöründe hedeflenen fakat bir türlü ulaşılamayan menajerlik, yapımcılık ve yayıncılık anlayışını birleştirmeyi vizyon edinmiş bir şirkettir. Temelleri henüz covid döneminde yeni atılmış olan şirketimiz, genciyle yaşlısıyla şirketin keşfettiği ya da şirketin kapısını çalmış bütün yetenekleri doğru projelendirerek hedeflenen başarıya ulaşmak için kurmuş olduğu menajerlik, Pr, Sosyal medya ve dijital Pr departmanlarıyla önce sanatçının kim olduğunu, hangi hedef kitleye hitap ettiğini, üretiminin ne şekilde olduğunu doğru analiz ederek var gücüyle çalışmayı misyon edinmiştir. Şirketimizin kuruluş aşamasında her zaman yanımızda olan ve desteklerini esirgemeyen Aygün ailesine teşekkürü borç bilirim.

Covid döneminin sona ermesiyle çeşitli aktivite ve promosyonlarla tanıtımını gerçekleştirecektir. Bünyesinde kurulacak olan yeni departmanlarla dizi ve filmlerde de kendisini gösterecek atılımlar yapmayı hedeflemektedir. Senaryo çalışmaları ve fizibiliteleri halen sürmekte olan üç farklı projesi önümüzdeki yıl mutlak göreceğimiz projeler arasında olacaktır.

İlk proje 'Derin Uykum' 25 Eylül 2020 Cuma günü tüm dijital platformlarda yayınlandı. İlk haftalarında milyon dinleyiciye ulaşan şarkının klibi Antalya Side Antik kentinde Apollo Tapınağında çekildi. Çekimler iki gün sürdü. Gün ağırırken çekime başlayan ekip günün ilk ışıklarıyla inanılmaz görüntüler elde ettikten sonra ikinci günü otel sahneleriyle Kamelya World otelde tamamladı.

Klibin yönetmenliğini İlay Alpgiray üstlenirken, stylingte Ekinsu Oktar hünerlerini konuşturdu. Şarkının aranjesi ve mixi ise Ümit Kuzer' e ait. Şarkının masteringi Çağlar Türkmen' e ait.

- Peki nereden çıktı bu derin uykum ??
'Derin Uykum' uzun bir aradan sonra Ertunç'un tekrar yeni ve kendi tarzıyla insanlara merhaba dediği ilk projedir aslında. Hikayesi ise yaşadığımız kötü ilişkilerin, hayal kırıklıklarının ve zaman kayıplarının ardından aradığımız o huzuru veya kişiyi bulduğumuzda, onun kollarında kendimizi kaybetmemizi, onda bulduğumuz huzurda derin bir uykuya dalmamızı anlatan özellikle şu zor sıkıntılı kötü günlerde insanların az da olsa yüzünü güldürebilecek ya da insanlara sevgi aşılayabileceğini düşündüğümüz pozitif bir şarkıdır.

Alternatif soundu elektronik müzikle harmanlayan ve asla kaliteden ödün vermediğimiz maddi ya da dinlenmez diye bir kaygı duymadığımız hatta bununla savaş verdiğimiz bir projedir. Gelmekte olan onlarca şarkıya bir basamaktır...

Dinleyen ve yorum yapan herkese ayrıca teşekkürlerimizi sunarız. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere hoşça kalın sevgili okurlar. :)

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın