14.02.2018 01:44 Güncelleme Tarihi: 14.02.2018 02:57 19651 Okunma

Devlet bankaları da özel bankalarda absürt hareketler sergiliyor

Devlet bankaları da özel bankalarda absürt hareketler sergiliyor

Bu ülkede faaliyet gösteren yabancı bankaların ekonomimizin inişli çıkışlı olmasını istemelerinin tek sebebi vardır, o da maddi kazançlarının daha çok olması arzularıdır.

Riskli zamanlarda kredi oranlarını yükseltir ve bu oranlarla Kobilerin veya tüketicilerin kredi kullanmasına engel olmak ister, kullanmak isteyenlere de yüksek karlarla kredi verme yolunu tercih eder.
 
Devlet bankalarımız ise ekonomimize güç katmak amaçları ilk öncelikleridir. Kar etmekten ziyade vatandaşlara ve şirketlere ekonomik olarak destek verme misyonu sahibidirler.
 
HAİNLERLE MÜCADELE ETTİĞİMİZ SÜREÇTE BANKALAR ABSÜRT HAREKETLER SERGİLİYOR
 
Ülkemizin misak-i milli sınırları içerisinde hainlerle, sınırlarımız dışında da hainlerle iş birliği yapan örgütlerle ve teröristlere destek sağlayan dış güçlerle mücadele verdiği bu günlerde finans piyasasında faaliyet gösteren özel olsun milli olsun tüm bankalar absürt bir hareket sergiliyorlar.
 
Kredi oranları en düşük olan devlet bankalarımız olsun, oranları yüksek olan bankalar olsun, kredi başvurusu yapan tüketicide herhangi bir sorun olmamasına ve kredi puan notu en iyi çizelgede bulunmasına rağmen kredi vermemek için bahaneler üretiyorlar.
 
KAPISINDA KOBİLERİN YANINDAYIZ YAZAN VAKIFBANK KREDİ VERMEMEK İÇİN BAHANE ÜRETİYOR
 
Vakıfbank şube yetkilisi aynen şu ifadeyi söylüyor. Müşteri evrakları geldiği zaman kredi puanına baktım ve %100 kredi çıkacağını düşündüğüm halde ret geldi.
 
MİLLİ BANKAMIZ ZİRAAT ÇAĞIN ÇOK GERİSİNDE KALARAK KREDİ VERMEKTE NAZ YAPIYOR
 
Ziraat Bankası kredi uzmanı da kendilerinin özel bankaların 50.000 TL kredi kartı tanıdığı müşterilere biz konut kredisi kullandıramıyoruz. Çünkü kredi kartı çıkarmak için limite takılabiliyoruz ve kart vermediğimiz müşteriye de finans kullandıramıyoruz.
 
Acilen devlet bankalarının bu atıl düşüncelerden arındırılması gereklidir.
 
CUMHURBAŞKANIMIZ HARİCİNDE HERKES KIŞ UYKUSUNA MI YATTI
 
Geçtiğimiz yıllarda aynı süreci bir kez daha yaşadığımızda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bankaları uyarmış ve bu keşmekeşe son vermelisiniz diyerek faizlerin geriye çekilmesini ve kurnazlık yapmamaları gerektiğini söylemişti.
 
Şu an özel ve devlet bankalarında sıkıntı yaşanıyor. Bu ülkede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan başka yönetici yok mudur? Bu ülkenin bürokratları izine mi çıktı? Bakanlar ne işlerle iştigal ediyor? Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu yöneticileri kış uykusuna mı daldı?
 
BANKALARIN KONUT KREDİSİ VERMEK İSTEMEMESİ İNŞAAT SEKTÖRÜNÜ KRİZE GÖTÜRÜR
 
Özellikle bankaların konut kredisi vermek istememesi nedeniyle inşaat sektörünü krize sokacağını kimse hesap edemiyor mu?
 
Gayrimenkul sektörü geriliyor, bunu net bir şekilde görebiliyoruz. Sebebi, alameti ise banka kredi faizlerinin yükselmesi ve vatandaşların konut kredi sebepsiz geri çevrilmesidir.
 
ÖZEL BANKALAR YOĞURDU ÜFLEYEREK YERKEN, DEVLET BANKALARIN DA CİMRİLİĞİ TUTTU
 
Özel bankalar yoğurdu üfleyerek yemeye çalışırken, bizim devlet bankalarının da bugünlerde cimrilikleri tuttu.
 
Özel bankaları bir bakıma anlayabiliyoruz da devlet bankaları neden kredi vermemek için yeni yeni sudan sebepler ortaya koyuyor.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta, “Birinci derecede Merkez Bankası ve BDDK, ondan sonra da devletin bankaları aktif rol almak zorundadır. Siz aktif rol almadıktan sonra, öbürleri istediği gibi at oynatır." diyerek konuşmasını da son söz olarak hatırlatmak isterim.