Güven bir ayna gibidir, bir kez kırıldı mı hep çizik gösterir...

Ortadirek sınıfının hayatı boyunca yapacağı en büyük alım daire almaktır. Lakin evi alınca sorun üstüne sorun yaşanması tüm sevinçleri üzüntüye çevirebiliyor.
Güven bir ayna gibidir, bir kez kırıldı mı hep çizik gösterir...
TURYAP AŞ ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığından bir daire satın aldık.

Boya kalitesi tamamen yok denecek kadar az ve ton farklılıkları göze çarpıyor.

Tavan boyasının kalitesi ise tamamen yerlerde geziyor.

PVC ve pervazlar arsındaki boşluklar insanı bir uçuruma iter cinsten.

Zeminlerde parkelerin yerinden oynar şekilde durması oynar başlıklı füze gibi insanı yürürken sarsıyor.

Banyo, tuvalet ve mutfakta seramiklerin terazi kullanılmadan yapıştırılması, sanatın, hakikati bildiren bir yalandan ibaret olduğunu ispatlıyor.

Daire içindeki tüm kapılarda bulunan çizikler, Eliot’un, ‘Güven bir ayna gibidir. Bir kez kırıldı mı hep çizik gösterir...’ sözünü hatırlattı bizlere.

Banyo dolaplarının çizik, su giderlerinin ise sağlıklı yapılmaması insanın rahatlayacağı en önemli mekanı rahatsız bir alana çeviriyor.

Balkonda tabanın zemininin süzgeç tarafında eğimli yapılmaması suların birikmesine neden oluyor ve böylelikle balkonda sefa yapmak cefaya dönüşebiliyor.
 

Esasında yukarıda saydığımız sorunlarla karşılaştığınızda sinirlerinizi bozmayın. Önemli olan sorunlarla karşılaştığınızda muhatap bulabilmeniz önemlidir.
 
Biz bu sorunlarımızla alakalı sosyal mecralarda paylaşımlar yaptık. Hakaret etmedik, dolandırıldık demedik, kurum itibarını zedeleyecek hiçbir söz ağzımızdan çıkmadı. Sadece Turyap AŞ ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ortak ofisinden Emlak Konut AŞ’ye ait yeni bir daireyi satın aldık diyerek teslim aldığımız dairede boya kalkmaları, dolaplarda çizikler ve yukarıda anlattıklarımızı aktardık.
Telefonla da defolu bir evi teslim aldığımızı Turyap AŞ yetkililerine bildirdik.
 
Lakin biz sorunlara çözüm odaklı yanaşacağını ümit ettiğimiz TURYAP AŞ’nin avukatlarından 16.Mart.2018 tarihli bir tebligat aldık.
 
Tebligatın konu başlığı, “Müvekkilimizin Türkiye Patent Enstitüsünde kendi adına tescil ettirdiği ‘TURYAP’ markasına ilişkin basın yolu ile yapmış olduğunuz karalama çalışmalarının durdurulması ve ortadan kaldırılması hususunun ihbar ve ihtarından ibarettir” sözlerinden oluşuyor.
 
Tabligatta şu ifade çok ilginç geldi;
Firmamızın söz konusu inşaatların yapımı, malzemelerinin kalitesi ve teslimi için hiçbir taahhüdü olmadığı gibi ilgili kanun maddesi gereğince de hukuken mümkün değildir
 
Sayın Turyap AŞ. bu sözlerle ben satarım gerisine karışmam diyorsunuz.

Bakınız hatalı sözler sarf ediyorsunuz.
 
Çalışkanlığı ve örnek çalışmalarıyla tanıdığımız Sayın Yönetim Kurulu Başkanınız Azmi Sarıbay’ın sözleriyle size cevap vermek istiyorum.

“Güvenilir alışveriş yapılacak bir platformun gerekli olduğu için Turyap’ı kurmaya karar verdim”  (Azmi Sarıbay)
 
 
NOT:
Daireyi şahsımıza satan TURYAP A.Ş sosyal medya’da paylaşımlarımıza dava açarız diye ihbarname gönderirken, Emlak Konut AŞ üst yöneticileri ise sosyal medya paylaşımlarımız ve şikayetlerimiz ardından sorunların çözümü, mağduriyetin giderilmesi ve sıkıntıların kaynağının bulunması için bizlerle iletişime geçmiştir. (Detayları bir sonraki köşe yazımda kamuoyu ile paylaşacağım)

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın