13.10.2018 03:12

Kıbrıs’ta ajanlar ve işbirlikçilerin hain planları

Kıbrıs’ta ajanlar ve işbirlikçilerin hain planları

İngilizlerin vazgeçemediği böl ve yönet sisteminin Türk devlet geleneğinde hiçbir zaman yeri olmadı.

Ülkeleri parçalayarak azınlıkların birbiriyle karşı karşıya gelmesinden fayda sağlamak bizim dünya görüşümüze de din anlayışımıza da her zaman ters gelmiştir.

İngilizler bu sistemi Kıbrıs’ta uygulamaya koyduğunda, karşı karşıya gelmek, birbirleriyle mücadele etmek bir yana, durum tamamen Rumlar’ın Türklere karşı katliam yapmasına neden olmuştu. Bu zalimlik Türk askerinin adaya barış harekatı yapmasına kadar sürmüştü.

Şimdilerde ise yeni ve büyük bir plan var. Bu plan ekonomik kriz yaşadığımız bu günlerde Kıbrıs adasındaki Türk varlığına son verme düşüncesinden ibarettir.

Vakti ve gerçekliği tamamen hayal ürünü olan bu ekonomik krizin olması gerektiğinden daha büyük olması insanı tamamen kuşkulandırıyor.

Kuşkularımızın nedensiz olmadığını da KKTC’de son günlerde sıkça duyduğumuz fısıltılardan anlıyoruz.

Türkiye’de yaşanan ekonomik kriz ve paramızın değerinin düşmesi nedeniyle Türklerle beraber yaşayan Rumların yüksek sesle; Rumlarla Türklerin birleşmelerinin şart olduğunu söylüyorlar. Bu birleşme ile AB imkanlarından
her iki kesimde yaşayan halkların eşit şekilde yararlanacağı da kafa karıştırmak için uzun zamandır dillendiriliyor.

Türkiye’yi ve KKTC’yi hedef alan ajanlar, işbirlikçiler ve papazlar Türkiye’yi Kıbrıs’tan uzaklaştırmak, Türk askerini geri göndermek ve adadan Türk adını silmeyi amaçlıyorlar.

KKTC’de yakın zamanda kaos için seferberlik başlatanlara karşı Yavru Vatan’da uyuyan milliyetçi hücrelerimizi uyandırmalı ve bu hainliklere karşı dik durmalıyız.