Halit Soydan

Halit Soydan

FETÖ, PDY kanlı terör örgütü

En son Kanlı 15 Temmuz darbe girişimi ile tüm kirli ve hain yüzüyle karşımıza çıkan CIA menşeili ihanet çetesi. Hemen hemen her gün her kesimden medyada bu örgütle ilgili bir haber izliyoruz. Kimi makale yazıyor kimi bir iddia atıyor. Sosyal medyada gezerken bile rastlıyoruz.
FETÖ, PDY kanlı terör örgütü
Kripto, yeni darbe girişimi, itirafçılar, ifade pişkinlikleri, şaibeli tahliyeler, ByLock,Eagle vs vs birçok başlık altında hergün bir haber görüyoruz medyanın tüm araçlarında. Çoğu medyanın bu haberleri sunum şekline bakınca da ister istemez bu deli kafam başlıyor kendi kendine konuşmaya. 

Yahu bunlar kime hizmet ediyor ne yapmaya çalışıyor?

İlk aklıma gelen şey sistematik ilerleyen çok amaçlı algı operasyonları oluyor. Bazı siyasi partilerin, toplumda efendi tarafsız adam imajını korumaya çalışan bazı eski siyasilerin, zaman ayarlı hamle ve tutumları üstü kapalı kendi penceresinden tavsiye niteliğinde fikir beyanları bunları da görünce puzzleda resim belirmeye başlıyor.

Büyük resimden bakınca 1 tane değil onlarca FETÖ görüyorum! 

Yanlış anlaşılmasın ha! Şu parti FETÖcü bu eski siyasi FETÖcü demiyorum. FETÖ'nün konumunda FETÖ ile aynı amaca hizmet eden anlamında daha argo ve herkesin anlayacağı bir tabirle 'sahibi aynı' değişik cins ve ebetta köpekler görüyorum. Yani şu aralar gördüğüm küffar tüm köpeklerini devletimizin üzerine salmış herkes bir yerden ısırmaya çalışıyor! 

FETÖ'ye gelince sessiz derin nokta operasyonlar yapılması ve bunun medyada iyi pazarlanması lazım. Çünkü 'at izi it izine karıştı', matruşka gibi bir yapı kriptolar, kod adlar, ajanlık faliyetleri bazen öyle haberler izliyoruz ki 'Acaba hala kriptolar var mı? Kesin heryerde vardır' diyoruz. Kimse kimseye güvenemiyor tedirginlik kuşku kaçınılmaz oluyor. 'Sistematik çok amaçlı algı operasyonu' dememdeki sebepte tam olarak bu. Tabi bunda birçok medya kuruluşunun, teyitsiz ilkesiz haber anlayışının etkisi tartışılmaz! 

'Örgütün algı operasyonu' boyutuna gelince; hem kendilerini güçlü gösterip örgüt içi çözülmeyi engelleme hedefleri hem toplum içi güvensizlik duygusu oluşturup insanları bir arada tutan dost, arkadaş, gardaş eylenen en temel şey olan güven makamını yok edip sosyolojik hasar vermek hemde operasyonları itibarsızlaştırıp devleti aciz göstermek.

Sistematik çok amaçlı algı operasyonlarından kastım bu! 

Teknoloji, sosyal medya, TV kanalları vs vs ellerinde argüman çok! Böyle böyle derinlere dalarken deli tarafım diyorki 'Yahu bu gevşek fetöş ve sahipleri içerisine çöreklendiği en güçlü olduğu zamanlar bile yıkamadı bu İslam Kalesi devleti.' 

'Allah bize yeter elhamdülillah' deyip ferahlıyorum. Lakin tedbir bizden takdir Allah'tan. Bizler yalnız Allah'a secde ve iman etmiş kullarız.

İnşAllah Rabbim nurunu tamamlayacak ve küffara karşı İslam'ın Kalesi canım ülkemi, küresel küffara ve onun tüm maşalarına galip eyleyecek Elhamdülillah.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın