Türkiye, artık eski Türkiye değil..

Arap baharı adı altında Ortadoğu'yu parçalama projesinin başlamasını şöyle bir hatırlayalım.
Türkiye, artık eski Türkiye değil..

Irak’la başlayan, Libya ile devam eden, Mısır ve Yemen vs. sonunda Suriye. Ne oldu neden durduk yerde Saddam Hüseyin hedef alındı, idam edildi ve Irak paramparça oldu. Libya'da Kaddafi neden öldürüldü, amaç neydi kimler bu projeyi ortaya koydu? Aslında kısaca kim ve kimler olduğu açık değilmi?

Amerika Birleşik Devletleri!

Bu coğrafyada milyonlarca sivil insan öldürüldü ve öldürülmeye devam ediyor. Bütün bunlar böyleyken yeni senaryo ortaya konuldu, DEAŞ isminde, onların tabiri ile İslami bir terör örgütü ortaya çıkarıldı.Fakat İslamiyet'le ilgisi olmayan, paralı teröristlerin olduğu çok kısa zamanda anlaşıldı. Ortadoğu'da bir amaçları,  bir planları olanlar bu projeye gerek silah, gerek lojistik, gerekse asker olarak her türlü desteği verdi. Planları bu ülkeleri bölmek, parçalamak ve oralarda kalıcı olmak, yeraltı zenginliklerine hakim olmak mıydı acaba.

ABD daha önce Vietnam, Afganistan, gibi ülkelerde aynı planı ortaya koydu ve her iki tarafta da yenilgiyle ayrıldı. Zaten ABD hiçbir yerde girdiği savaşları kazanamadı ki. Irak dahil hep hüsrana uğradı, ama bu ülkelerin başına bela terör örgütlerini besledi, yeni terörist gruplar ortaya çıkardı ve sahaya sürdü. Silah mühimmatla destekledi eğitim verdi kimse sesini çıkartamadı.

ABD'nin dünya üzerindeki bu stratejisidir bu. Bunu uzun uzun konuşabiliriz tabii ki.

Gelelim Suriye’ye. Benim burada tek bir öngörüm, şahsi tek bir düşüncem şudur; ABD'nin önceden kurgulanan tek bir planı var. Hedef Türkiye'yi parçalamak bölmek. Büyük İsrail projesini hayata geçirmek ve bu koridor üzerinden İsrail'e ve Akdeniz'e ulaşmak, gün geldiğinde de Türkiye'yi kuşatmaktır. Suriye sınırımız boyunca terör koridoru oluşturup, 1984 yılından itibaren ortaya çıkan PKK'ya terör örgütü deseler de, başka isimlerle kamufle ederek sürekli desteklenerek gerek ABD gerek AB ve İsrail gibi ülkelerde propaganda izinleri verilen bir örgütle süreci resmen başlatmışlardır.

Fakat tarihi zaferlerle dolu bir millet olduğumuzu unuttular. Bir çok argüman ortaya koydular, tüm terör örgütleri üzerimize saldılar en son kendi içimizde İslami değerlerimizi istismar edip bir FETÖ isimli hain terör örgütünü yarattılar. İşte bu hain örgüt üzerinden bizi parçalama için yaptıkları son hamle halen hafızalarımızda.

Dedim ya unuttukları bir şey vardı, Recep Tayyip Erdoğan. Aynı zamanda uçağa levye fırlatan, tankların önüne kendini atan, kendilerine sıkılan mermilere göğsünü açarak korkusuzca giden kahraman Türk Milletini unuttular. ABD ve yandaşları bunu da başaramadılar.

Ortadoğu'da DEAŞ gibi bir örgütü ortaya çıkaran ABD, bunu yok etmek içinde PYD - SDG gibi terör örgütlerini kurdurdu. Aslında bu isimlerle kamufle edilerek binlerce tır ve uçakla PKK'ya lojistik, silah ve mühimmat desteği sağlandı. ABD bir terör örgütünü bir başka terör örgütü ile bitirme yöntemi ile Türkiye’nin en büyük düşmanı olan ve yıllarca başının belası olan PKK- PYD'yi DEAŞ'la savaşıyor diye destekledi. ABD’nin aslında bölgede yaptıklarının Büyük İsrail Projesi için olduğu artık herkes tarafından bilinmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanımız hep söyledi. "Sınırlarımızın yakınlarında biz bu örgütlerin yuvalanmasına izin vermeyiz" dedi. Bunu El bab ve Cerablus bölgelerine yaptığımız temizlikle gösterdik. DEAŞ'la en büyük mücadeleyi biz verdik. DEAŞ’a en büyük darbeyi biz vurduk ve vuruyoruz.

Bir önemli konuda; biz Amerika’dan Patriot savunma füzesi almak istedik. Bizi oyaladılar daha sonra veremeyiz dediler. Bunun üzerine Rusya ile S400 füzeleri almak için görüşmelere başladık, kıyamet koptu "ama alacağız dedik", "almazsınız dediler" ve aldık kuruyoruz. S400'ler ile Türkiye artık daha güçlü bir hava savunma sistemine sahiptir.

ABD Başkanı Donald Trump ülkemize ekonomik yaptırım uyguladı bunu itiraf etti Sallandık ama yıkılmadık. Çünkü kim ne derse desin bizim sağlam bir ekonomi tabanımız var artık.

Bugün NATO üyesi ülkeler ülkemizde bulunan Patriot savunma silahlarını çekme kararı aldılar, hani müttefiklik, hani NATO üyesi ülkelerin özellikle terörle mücadele konusundaki ittifakları nerde kaldı. Kısaca Türkün Türk’ten başka dostu yoktur. Böyle bir kararı ister alsınlar, ister almasınlar. Biz artık kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz. Yakında kendi savunma sistemimizi kendimiz kurarız.

Türkiye artık eski Türkiye değil, kendi silahını üreten  IHA ve SİHA'ları olan roketleri ve Koral sinyal bozucu sistemleri olan  güçlü bir ülkeyiz.

Hisar Savunma füzemizi ürettik ve testleri %100 başarılı sonuçlandı şimdi seri üretime geçeceğiz.

Kötü komşu insanı mal sahibi yaparmış, buda böyle sanırım.

Barış Pınarı Harekatı öncesinde uzun zaman diplomatik girişimlerimiz ve görüşmelerimiz her alanda devam etti. Ama anlaşıldı ki sadece oylama taktiği uygulanıyor "artık biz kendi işimize bakmalıyız" dedik ve Başkomutanımız talimatlarını verdi ve teröristlere karşı Cumhuriyet tarihinin en büyük terör operasyonu başlatılmış oldu.

İşte Türk ordusu tüm dünyayı şaşkına çevirdi Resulayn ve Telabyad beş günde teröristlerden temizledi.Tek bir sivile zarar vermeden teryağdan kıl çeker misali işte hedeflediğimiz bu topraklar gerçek sahiplerine teslim edilecek dedik ve gereğini yapıyoruz.

Şimdi Mümbiç ve Aynel - Arab - Kamışlı tüm koridor inşallah çok kısa zamanda bu temizlikte bitmiş olacak. Dualarımız ordumuzla askerlerimizle.

Allah ordumuzu muzaffer eylesin. Allah askerlerimizi korusun, ayaklarına taş değmesin.

Şimdi nerden hangi sesler çıkıyor dikkat edin. Kimler bu operasyonu kabul etmiyor, ya da kimlerin oyunu bozuldu bir bakın. Yıllarca katil İsrail Filistin'i ve Filistin halkını katlediyor kimsenin sesi çıkmıyor. PKK bize saldırıyor kimsenin sesi çıkmıyor. Suudi Arabistan Yemeni paramparça etti ve insanları açlığa sürükledi kimsenin sesi çıkmıyor. Türkiye tüm dünya tarafından bilinen PYD teröristlerine operasyon düzenliyor nerdeyse tüm dünyanın sesi çıkıyor.

Kimin sesi çıkarsa çıksın bu işi biz bitireceğiz.

Kim ne derse desin bu terör koridoruna izin vermeyeceğiz.

Türkiye artık eski Türkiye değil bunu beyninize sokun artık.

Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde zafer bizim olacak.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın