TIC HOLDING Header
  • USD 18.088
  • EUR 18.163
  • Altın 1015.661
  • BIST 100 3041.09

Dolarla ilgili analizimiz ABD'den Makes buldu..

Değerli dostlarım, sevgili okurlarım! Dolarınız varsa satın 1.5 TL olma ihtimali var, deyince istihza edenler oldu.
Dolarla ilgili analizimiz ABD'den Makes buldu..
Efendiler.! 

İşin ciddiyetinin farkına varın.

1- ABD'li analizciler doların "ayı mevsimi" denen ne zaman duracağı belli olmayan bir düşüş sürecine girdiği hakkında rapor yazdılar.

2- Devlet-i âliyyemiz T.C. başta tüm dünya buna hazırlanmalı.

3- Başta ihracat yapan kardeşlerimiz 5,00TL nin altına hazırlanın şimdiden.

4- Tedbirler alınmaz ise ilerde yaşanacak düşüşler daha yıkıcı olacak.

5- Osmanoğlu ailesi olarak mazlumları, çocukları düşünüyor ve yaşanacak krizler hakkında önceden ikaz etmeyi üzerimize bir manevi borç olarak görüyoruz. Bundan sevinmek gibi bir niyetimiz yok.

6- Uzun vadeli düşünmesini öğrenmeliyiz.

7- Biz dolar 1.5 olabilir derken mübalağa sanatı kullanarak işin vahametine dikkat çektik. Bu illa kısa zamanda bu rakam olacak demek değil. Ama bu düşüş sürecinin başladığını beyan ettik. Rabbim bizi tekrar doğruladı.

8- Sosyal basındaki sayfa müdavimleri analizlerimizin ne kadar yerinde olduğuna ilerleyen zamanda yazılanların çıkması ile şahittirler. Arşivimiz ortada.


BU DA ABD’LİLERİN BİZDEN ÇOK SONRA YAPTIKLARI ANALİZ VE YAZDIKLARI RAPORUN BİR BÖLÜMÜ

Aralarında Matthew Hornbach, Hans Redeker ve James Lord'un da bulunduğu Morgan Stanley stratejistlerinin kaleme aldığı raporda, Türkiye'nin de içerisinde yer aldığı gelişen piyasalar için ayı piyasasının neredeyse tamamlandığı belirtildi. Kurum stratejistlerine göre ABD kredi piyasasında ayı piyasasının sürmesi için henüz alan bulunuyor; ABD dolarında ise başlamak üzere.

DOLAR DÜŞEBİLİR

Gelişen piyasalarda iyileşen kur görünümüyle yerel para cinsinden tahvillerini güçlü paralar cinsinden tahvillere tercih eden şirketin stratejistlerine göre dünya daha yavaş büyüme, daha yüksek enflasyonla karşı karşıya ve G4 merkez bankaları sıkılaştırma politikalarına bağlı ve bu durum dolarda zayıflamaya neden oluyor.

Dolar hakkında bir analiz daha yapacağız İnşaallâh. Ama henüz erken. 

En iyi dost’a emanetsiniz.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın