TIC HOLDING Header
  • USD 27.109
  • EUR 28.932
  • Altın 1671.838
  • BIST 100 7701.91
Şehzade Orhan Osmanoğlu

Şehzade Orhan Osmanoğlu

Zafere bir kala

Zafere bir kala
Değerli dostlarım, sevgili okurlarım,
2023 seçimlerinin ikinci turu için geri sayım başladı.

Seçim öncesi bütün dünyanın gözleri Türkiye'de.
Son tabloya baktığımızda Sayın Sinan Oğan'ın Cumhur İttifakına dahil olmasıyla Ak Parti'nin elinin daha da kuvvetlendiğini görüyoruz. Sayın Oğan bu noktada hem tabanını kaybetmemek hem de ülkesine hizmet edebilmek adına en doğru kararı vermiştir, tebrik ediyorum.

Sonuçlar konusunda biliyorsunuz millet ittifakını şişiren anketler büyük fiyasko yaşadılar. Biz ilk turda da aşağı yukarı sonuçlara yakın bir rakam tahmin etmiştik. İkinci tur için %52.5 -53 gibi bir rakamla Cumhur ittifakının alacağını düşünüyorum.

Ben şahsen karşı adayla arasında belirgin bir fark olmasını isterim. Böyle tam çizgide 50.5 -50-8 gibi bir tablo çıkmasını istemem. Karşı tarafın itirazına mahal bırakmayacak derecede netlikle bu işin sonuçlanmasını temenni ediyorum.

Malum her zaman yaptıkları şeydir. Önce "biz kazandık, öndeyiz" şeklinde açıklamalarla seçmelerine yersiz umut pompalayıp sonrasında gerçek rakamlar ortaya çıktığında hep bir ağızdan "şaibe var" diyerek çamur atmaya çalışırlar. Bunu artık her seçimde yaşaya yaşaya ezbere biliyoruz.

Bu nedenle en az 2-3 milyonluk bir fark olursa güzel bir sonuç olacaktır.

Tek icraatları çamur atmak olan muhalefet kesimi sosyal medyada Sinan Oğan'ın Cumhur ittifakıyla pazarlık yaptığından bahsediyor.

Kişi kendinden bilirmiş işi. Cumhur ittifakının pazarlığa ihtiyacı yok hizmet etmek isteyene kapıları açık.
Pazarlığı anca siz yaparsınız. Kaç tane cumhurbaşkanı yardımcısı tayin ettiğinizi bile sayamadık.

Herkese bakanlık, herkese cumhurbaşkanlığı yardımcılığı boş keseden dağıttınız. Hizmette gözünüz yok derdiniz gücünüz makam mevki.

Daha dün size oy vermediği için depremzedeleri kapı dışarı attınız.
Siyasi menfaatleriniz uğruna yapmayacağınız yok.

Gerçi artık altılı masa diye bir şey de kalmadı. Yaptığı ittifak diğer ufak partilerin işine yaradı CHP'den de aldı götürdü.

Bu kadar beceriksiz siyaseti dünyanın hiçbir yerinde arsanız bulamazsınız.

Ben bu turdan Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı olarak çıkacağına inanıyorum.

Seçim zaten çok hızlı sayılıp pazar akşamına durum netleşecektir.

Bu arda benim şahsi bir dileğim var.
Muhalefet her zaman seçim açıklamalarına Ak Parti'nin önde olduğu yerlerden başlandığını iddia ederek bahaneler üretiyor ya, 2. tur seçim açıklamalarına altılı masanın önde olduğu yerlerden başlansın. Bizim için her yer aynı. Hiç sorun değil, biz neticeye bakarız önemli olan neticedir.

Allah'ın izniyle biz bu işi kesin gözüyle görüyoruz.

Ben bu yazıyı yazarken Mısır'da bulunmaktayım. Burada halk bazında büyük heyecan var Erdoğan'a büyük destek var. Siyasiler daha temkinli tabi ama Mısır'la ilişkiler düzelme yoluna girdi ve daha da iyi olacak inanıyorum.

Ortadoğu'da dengelerin sağlanması için güçlü bir Türkiye şart ve bunun için de Erdoğan şart.

Yine Rusya, Ukrayna, ABD ilişkilerinde de bu misyonu hakkıyla yerine getirebilecek tek lider Erdoğan'dır.

Bu nedenle bizim ailemiz başta babam Harun Efendi olmak üzere hepimiz Cumhurbaşkanımızı destekliyoruz. Ve İBB başkanı olduğu günden beri kendisini severiz, aile dostumuzdur, iyi bir siyasetçi iyi bir liderdir.

Bizim terörle iş birliği yapanlarla hiçbir zaman işimiz olmadı olamaz da.

29 Mayıs 1453 İstanbul'un Fethi ile birlikte 13. Cumhurbaşkanlığı zaferini de kutlayacağız inşallah.

Not: Değerli dostlarım,
ogunhaber.com'da daha fazla yazılarımın olmasını istiyorsunuz ve bana neden az yazı yazdığımı soruyorsunuz. Bizler depremin ilk gününden itibaren açmış olduğumuz aşeviyle deprem bölgesinde çok yoğun çalışıyoruz. Orayı hiç bırakmadık. Bu nedenle yazılarıma vakit bulamadığım zamanlar oldu. Hakkınızı helal edin ve lütfen bize kırılmayın.

Biz Gün Medya ailesinin bir ferdiyiz. Ben orada çalışan bütün kardeşlerime ve özellikle Onursal Başkanımız Cengiz Aygün Bey'e, YK Başkanı Celalettin beye ve idari birimin başındaki Necdet Emre kardeşime selamlarımı hürmetlerimi iletiyorum.

İnşallah büyük bir Türkiye olacağız, bu millet güzel günler görecek inanıyorum.

Allah'a emanet olunuz!Görüş ve önerilerinizi bana sosyal medya hesaplarım ve ogunhaber.com üzerinden ulaştırabilirsiniz.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın
  • Fatih
    Teşekkürler