Test zamanı..

Kıymetli okurlarımız,
Test zamanı..
Her seçim bir mesajdır. Seçim de kazanan da vardır kaybeden de. Fakat bu iki türlüdür. Birincisi sayısal sonuçlar ikincisi:mesaj.

1. Kısa vadede sayısal sonuçlar belirleyicidir. Sayısal üstünlüğü olan koltuğa oturur.

2. Orta ve uzun vadede belirleyici olan ise; seçmenin verdiği mesajlara ne kadar itibar edildiği, mesajların okunup okunmadığı. Okuyan, gerekeni yapan kazanır. Veya mefhum-u muhalif.

Seçmen kime mesaj verir:

1.   Kazanana
2.   Kaybedene
3.   Toplamda tüm siyasete mesaj verir, bekler.

İstanbul’u daha önce de sol kazanmıştı. Erdal İnönü başkanlığında sol epey bir belediye kazanmıştı. Hatta zafer gülücükleri atmıştı.

Bu seferki zafere sadece sol değil müttefik kuvvetler zaferi denir.

AK PARTİYE MESAJI

Ak parti bir çok alanda devrim niteliğinde gelişmelere imza attı. Bir çok liderin isteyip de yapamadığını yaptı. Bunu tarih yazacak. Ama kurumsallaşma noktasında sıkıntılar var. İşletme fakültesi hocalarından veya hakkını vererek mezun olmuş mezunlarından danışmanlık alınabilir. Fazla tekniğe boğulmadan.

Biz gerek sosyal sayfalarımızda gerek köşemizde defalarca yazdık ikazlarımızı(arşivlerimiz ortada)Bu hususta üstümüze düşen emr-i bil maruf, nehy-i anil münkerimizi yaptık. Vicdanen rahatız.

AK Parti dünün güneşinin dünü aydınlattığını unutmamalı. Öncelikle bu kayba fazla üzülmemeli. Eğer seçmenin beklediği değişimler yapılmazsa üzülünmesi gerekir. Maaşa zam ile, hizmet götürmekle bu iş olmuyor sadece.

Ömer’lere sahip çıkın yeter.

SEÇMENİN CHP’YE MESAJI

Bu seçim bir müttefik kuvvetler zaferidir. Bu kuvvetler yakında sık sık hatırlatacaklar biz destekledik kazandınız, diye.

Bir çok şey vaat edildi. Bunlar sorumlulukları da beraberinde getirir. Biz de Anadolu vatandaşı olarak izleyeceğiz. Özellikle israf ekonomisi dediniz. Bakalım siz ne yapacaksınız?

SEÇMENİN TÜM SİYASÎ PARTİLERE MESAJI

Yetki devri ve iş paylaşımı;

1-   Güçlü profesyonel anlayış
2-   Saygı
3-   Ve birbirine destek temeline dayanır.

Sorumlulukların paylaşımı bir kurumun ve çalışanlarının büyüyüp gelişmesine yardımcı olur. 

Türkiye siyaseti çarşaf liste kültürü ile ivedilikle tanışmalı. Yeni kelimeler kavramlar keşfetmeli partiler. Öncelik bu iş’te. 600 milletvekilinin hiç olmazsa 100 tanesi dar bölge seçim sistemi meclise girmeli. Bu, yetenekleri daha çok cezbeden bir yapı.

Toplumların gelişmişlik ölçütleri artık sadece milli gelir miktarı ile ölçülmemekte. Bir zamanlar üzerinde güneş batmayan İngiltere de 350 bin evsiz var. Değil güneş batmaması şimdi ay bile doğmuyor. Brüksel de evsiz sayısı patlamış durumda. ABD de 46
milyon insan gıda bankalarından besleniyor 20 trilyon dolar borç içindeler. Para basmasına rağmen.

Eğitim ve rüşvet günümüz insanlarının en büyük problemi. Her türlü ahlakî çöküntünün temelleri. Siyaset bir define avcılığı değildir. Makamlar sermayeye evrilmemeli, çevrilmemeli. Yolsuzluk bir yaşam tarzı olmamalı o zaman o toplumda kumar, fuhuş..gibi günahlar ortak zevk haline gelir, normalleşir, haram haramı çeker. Acilen yolsuzluklara neşter atan bir ortak anayasal düzenleme hazırlanmalı. Bu saygı duyulacak bir şey.

Bir şeyin yasal olması helal olması anlamına gelmez. 21. yüzyılın en öneli meselesi; yasal olan ile helali birleştirmektir.” Alev Alatlı

Geri bildirimlere direnilmemeli.

Daha güzel Türkiye'de buluşmak dileği ile. Bu da ancak verilen mesajlar okunur gerekenler yapılırsa olur.

Allah’a emanet olun ...

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın