TIC HOLDING Header
  • USD 17.964
  • EUR 18.497
  • Altın 1033.206
  • BIST 100 2875.6
Şehzade Orhan Osmanoğlu

Şehzade Orhan Osmanoğlu

Yerel seçimler yaklaştıkça siyaset ısınıyor

Değerli dostlarım, sevgili okurlarım. Yerel seçimler yaklaştıkça iç siyasetteki hareketlilik de her geçen gün artıyor.
Yerel seçimler yaklaştıkça siyaset ısınıyor
Yerel seçimler yaklaştıkça iç siyasetteki hareketlilik de her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz seçimler Türkiye’nin beş yıllık siyasi yol haritası için belirleyici olurken, önümüzdeki seçimler ise İstanbul, Ankara, İzmir gibi pek çok büyük şehrin siyasi kaderini belirleyecek.

Bildiğiniz üzere başkanlık sistemine geçiş söz konusu olduğu günlerde AK Parti ve MHP’nin Cumhur ittifakı çerçevesinde birlikte hareket etmeleri ülkemizin selameti ve bekası açısından çok önemli bir rol oynamıştı.

Esasen bu ittifak partiler arası bir ittifakmış gibi görünse de o dönem siyasi olaylar iyi analiz edilirse bunun aslında milletin ittifakı olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Siyasetin ülke açısından çalkantılı dönemlerinde atılmış olan bu ittifak adımı bir nevi denge unsuru olmuş ve ülkemize artı kazanımlar getirmiştir. Şimdi gelinen noktada durum, Sayın Devlet Bahçeli’nin yerel ittifakı sonlandırdığı açıklaması üzerine yeni bir ivme kazanmış siyasi kulislerde ise bu açıklama, farklı yorumlara neden olmuştur.

Muhalefet ve yanlıları bunu iktidara ve hatta bizzat Erdoğan’ın şahsına karşı kullanmaya ve Cumhur İttifakı’nın bittiğini Erdoğan’la Bahçeli’nin yollarını ayırdığını hatta Bahçeli’nin Akşenerle ittifak arayışı içinde olduğunu yazmaya kadar ileri götürmüşler, her zaman olduğu gibi gene kendilerine yontma, halkı manipüle etme çabası içerisine girmişlerdir. Halbuki Sayın Bahçeli sadece yerel seçimlerde ittifaka gitmeyeceklerini ancak Cumhur İttifakı’nın devam edeceğini vurgulayarak belirtmiştir.

Ülkelerin siyasi tarihlerinde bu tarz süreli ittifaklara sık rastlanır. Cumhur ittifakının ülkemize, milletimize çok önemli katkıları ve faydaları olmuştur ancak Türkiye Cumhuriyeti Devleti çok büyük bir devlettir. Sayın Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ittifakla ya da tek olarak yine büyük bir devlet olarak Büyük Türkiye olma yolunda ilerleyecektir, buna zerre kadar şüphemiz yoktur. Karamsar olmak ve yerelde ittifak olmaması konusuyla ümitsizliğe kapılmak bize yakışmaz.

Asla unutmamalıyız ki ne olursa olsun durmak yok, yola devam! Çok şey yapıldı daha da yapılacak. İlla biizni. Her iki partinin de bunun farkında olduklarından eminiz. Ve bu yapılacakların ne kadar önemli olduğunu herkesten iyi bildiklerinden de eminiz. 

Bu minvalde ülkemizin en zor günlerinde kritik bir kararla Cumhur ittifakında yer alan ve milletin selameti için büyük adımlar atmış olan Sayın Bahçeli ve Ülkücü camiaya da yerel seçimlerde kendi yollarında başarılar diliyoruz

Allaha emanet olunuz!

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın