29.04.2018 21:38 Güncelleme Tarihi: 29.04.2018 21:58 16758 Okunma

Seçim biter, geçim bitmez..

Seçim biter, geçim bitmez..

Ülkemizin ve tüm İslam aleminin bekası için oldukça önemli bir siyasi viraja daha girmiş bulunmaktayız.

Evet 24 Haziran 2018 erken genel seçimleri, bence aslında geç bile kalınmış bir seçim kararı ama ülke gündeminin hızla değişiyor olması tabiri cayiz ise hükümet yetkililerine şeytan taşlamaktan ibadetlerini yaptırmıyor.

Bunların hangi şeytanlar olduğunu biliyoruz hatırlatmak gerekirse fetöcüler, kripto fetöcüler, dost olmayan ülkelerin ajanları, onlara casusluk eden içerdeki vatan haini alçaklar ve dahası ak parti teşkilatları içindeki menfaatçi, rantçı ve şayibeli isimler… Haddinden fazla uyanık olmak zorundayız çünkü ne demişler şeytan adamı kandırır ama suyunu ısıtıvermez….

Bu seçim Ülkemizin gerek siyasi anlamda, gerek ekonomik anlamda ve gerekse küresel anlamda güçlenmesine, zenginleşmesine ve lider ülke konumuna gelmesine engel tüm prangalarından kurtulmasına vesile olacağı gibi Reisin her zaman söylediği; "Dünya 5 ten büyüktür" söyleminin doğruluğunun da aynı zamanda ispatı olacaktır…

AK Parti iktidarlarına kadar olan birçok seçim süreçlerini ve vaadleri unutmuş değiliz, bunları belki yeni kuşak bilmeyebilir ancak birkaç örnekle kısaca hatırlayalım isterseniz; Enflasyon canavarından kurtaracağız’da dediler, çift anahtar vereceğiz’de, terörü bitireceklerinide taahhüt ettiler… Kısacası seçim meydanlarındaki halkın nabzına göre şerbet verdiler. Benim memleketim güzel Çankırımın temiz insanını yıllarca şeker fabrikası kurmak vaadiyle oyaladılar….

AK Parti iktidarlarıyla bu millet düne kadar hayal dahi edemeyeceği birçok hizmet ile tanıştı, insanımız için bir zamanlar oldukça lüks sayılan birçok ihtiyaçları bugün sıradan ve vazgeçilmez oldu. Yaşam kalitesi arttı binlerce sayısız örnekten sadece bir tanesini örnek vermek gerekirse; Ulaşım! duble yollar viyadükler, dağlardan ve denizlerden geçen tüneller, yüksek hızlı tren neticesinde konforlu hızlı ve güvenli seyahat ile insanımız tanıştı. İnsan için en değerli olan iki varlık, hayat ve zaman mefrumu milletimize kazandırdı. Kazalar azaldı, saatlerce süren yolculuklar dakikalara kadar geriledi. Tüm bu yapılanlara karşılık gören gözümüz ve atan yüreğimizle diyorum ki Müslüman vefa sahibi olmalıdır inkar edersek taşımakla mükellef olduğumuz ahlaka yakışmaz, kul hakkına gireriz…

Gayet tabi bunun yanı sıra daha iyi olmasını arzu ettiğimiz icraatler,  eksik olanlar, fazla olanlar olmasa daha iyi olurdu dediklerimiz ve arzu edip etmediklerimiz yok değil, ama işte seçimler bütün bunlar için vardır. Soluklanmak için, dikkat toplamak için, temizlenmek ve arınmak için ve tabi tabi metal yorgunluğundan kurtulup daha güçlü ve verimli iktidar olmak için…. 

Geçmiş mazide kaldı bundan sonra bizim amacımız hedefe kitlenmek olacaktır, geçmişi sadece aynı hataya tekrardan düşmemek için hatırlamalıyız. Mesela 7 Haziran seçimi sonrası yaşanan kaos ve 1 Kasımda ülkeyi istikrara kavuşturan Genel Seçime değin devam eden o sancılı süreç buna en yakın örnektir.

Hiçbir zaman unutulmamalıdır’ki bizim insanımız din ve tarih düşmanlığını affetmez, ecdadına hakareti basamak eden insanı yükseltmez, çünkü bilir’ki bu tür söylemler ve günümüzde Fetö terör örgütünün Truva atı görevini üslenen Kılıçtaroğlu liderliğindeki CHP nin yapmış olduğu eylemler geçmişten günümüze değin milli birlik ve baraberliğe zarar vermek için hazırlanmış tuzaklardır….

Bizim hedefimiz, tarihi sorumluluğumuz ve gönül coğrafyamız büyüktür, istiklal şairimizin mısralarında özetlediği gibi; bendimizi çiğneyip aşacağımız bir tarihi sürece girmiş bulunmaktayız. Bu süreçte Çankırı ilinden AK Parti Millet Vekilliği Adaylığı için AK Parti Genel Merkezine benim’de şahsi müracaatım oldu, tabi hızlı bir alınmış karar için hızlı bir karar ile bende yola çıktım. Amacım, daha müreffeh daha güçlü ve daha itibarlı bir Türkiye için başta Fetö ve diğer şer odaklarının karşısında ömrümün vefa ve gücümün yettiği ölçüde Sayın Cumhurbaşkanıma destek olup yanında durmaktır.

Selam ve dua ile….