TİC Holding Header
  • USD 31.357
  • EUR 33.953
  • Altın 2070.693
  • BIST 100 9220.83
Taha Nusret Bozkurt

Taha Nusret Bozkurt

Kimler teröristtir?

Kimler teröristtir?
Değerli okuyucular,
Çok acı bir hadise geçirdik geçen hafta. Ülkemizin gözbebeği İstanbul'un can evinde, Taksim'de bir bomba patladı. Fakat o bomba sadece İstiklal Caddesi'nde değil, vatanını – milletini seven her bir insanımızın yüreğinde patladı. Yüreğimizi en çok yakan da 9 yaşındaki vefat eden yavrumuz, kardeşimiz ile henüz 2 yaşında hem annesiz hem babasız kalan canparemiz oldu…

Yakalanan o terörist ise hala hapishanede bu vatanın ekmeğini yemeye devam ediyor. Ne diyelim; haram, zıkkım olsun! Yediği her lokma bin bir acı ile çıksın!

Şimdi "terörist" kelimesinin "Terör uygulayan organize çeşitli gruplara terör örgütü; terör uygulayan şahıslara ise terörist ya da yıldırıcı denilmektedir." şeklindeki anlamını herkes biliyor. Fakat ben bu yazımda başka kimlere "terörist" denir, ona değinmek istiyorum.

Yukarıdaki tanımlamaya ek olarak:
1) Terör eylemine ses çıkartmayana terörist denir.
2) Terör örgütünü savunanlara (istedikleri kadar resmiyete dayansınlar) terörist denir.
3) Terörü haklı göstermeye çalışana, "Ama onlara da şöyle yapılmış" diyene terörist denir.
4) Teröriste en ufak bir sempati besleyene terörist denir.
5) Teröristle veya onların temsilcileriyle her ne sebeple olursa olsun aynı masaya oturana terörist denir.
6) Vatanını, milletini sevmeyene, ülkesine karşı duyarsızlaşmışa, "Banane ülkeden" diyene terörist denir.

Teröristin affı olmaz, iyi hali olmaz, teröristle anlaşma olmaz, terör temsilcilerine ülkenin geleceği emanet edilmez, edilemez.

Ben altı maddede diyeceklerimi sıraladım. Lafı çok uzatmaya gerek yok. Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az!

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın