TİC Holding Header
  • USD 31.357
  • EUR 33.953
  • Altın 2070.693
  • BIST 100 9220.83
Murat Demir

Murat Demir

Dünya lideri boşuna olunmaz!

Dünya lideri boşuna olunmaz!
Recep Tayyip Erdoğan...

Dünya küresel bir buhranın içinden geçiyor. Daha önce çok söyledim. Pandemi dönemi çok zorlu ve sıkıntılı geçti tüm dünya için. Ve çok ağır travmalar geçiren ülkeler oldu. Ekonomik kayıplar ile sarsılan güçlü ülkeler oldu. Üretim dâhil her alanda kapanan ve evlerinden günlerce çıkamayan ülkeler oldu. Tüm bunların yanında Türkiye bu zorlu süreci gerçekten az hasarla atlattı derken işte dünyada karmaşık işler ve küresel planlar bitmiyor ki, Rusya Ukrayna'ya vuruyor.

İşte dünyayı kasıp kavuran yeni bir dalga buradan başlıyor. Başta ABD ve AB ülkeleri, Birleşmiş Milletler, Rusya'ya yaptırım kararı alıyor ve açıklamalar art arda gelir.

Eee karşılarında Rusya var ve unuttukları çok şey var.
Rusya'nın kozları var.
AB ülkeleri ABD'nin kazdığı kuyuya düştüklerinin dahi farkında değiller ne yazık ki.

Rusya, tüm kapıları kapattı. Tahıl, enerji, gaz, petrol, kömür gibi dünya piyasalarını en derinden etkileyecek bu ana hammaddelere ulaşamayan bir Avrupa var. Özellikle doğal gaz vanası Rusya'nın elinde olan Avrupa gelişmiş ülkeleri, yaklaşmakta olan kış ayını kara kara düşünmekteler.

Şöyle bir düşünün Dünya'nın en güçlü ekonomileri AB Ülkeleri, teknolojiden tutun her alanda dev ülkeler haline gelmişler, gelmişlerde gelecekte başlarına gelecek felaketi ön görmemişler.

Nedir o?
Doğal gaz.

Doğal gazda Rusya'ya mahkûm kalmışlar. Şimdi ise dizlerini dövüyorlar. Fabrikalar kapanıyor, enerji sorunu hat safhada, üretim ciddi aksamalar var.

Emin olun Rusya'ya karşı fazla direnemezler ABD'nin gazlaması ile fazla gidemezler.

İşte "Dünya Lideri boşuna olunmuyor" dedik ya aynen öyle.
Şimdi tüm dünya gıpta ile baktığı bir Lider Recep Tayyip Erdoğan var.

"Erdoğan araya girsin tahıl krizini çözsün" diye nerdeyse yalvaracaklar.
"Erdoğan araya girsin savaş dursun herkes rahatlasın" diyen Avrupalılar.
"Erdoğan araya girsin gaz krizi çözülsün" diye adeta yalvaran Avrupalılar.

İşte Recep Tayyip Erdoğan böyle bir lider ki, savaşan ülkeler arasında barış için bir köprü oluyor. Her iki lider ile görüşüyor ve tahıl krizini çözüyor, Dünya'yı açıklıktan kurtaran lider oluyor.

Ülkesini Dünya'nın tam merkezine oturtuyor.
Şimdi uluslararası diplomasi nasıl yürütülür bunun dersini dünyaya veriyor.
Dış politika nasıl yürütülür onun dersini veriyor.

Ülkesi için ne yapılması gerekiyorsa çok fazlasını yapıyor emin olun. Gecesini gündüzüne katıyor ve adeta geleceğin Türkiye'sini kurmak için gerek içerde gerekse dışarıda can siper hane mücadele veriyor.

Allah güç kuvvet versin.
Allah ona sağlık sıhhat versin.

Şimdi gelelim bizim içerideki zevata!
Ülkesi için yaptığı her olumlu adımı eleştiren zavallılara bir sorum olsun.
Şangay Beşlisi ile görüşüp iki gün sonra Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda dünyaya sert mesajlar veren ve NATO müttefikleri ile bir araya gelen, bir gün sonra ABD Başkanının verdiği resepsiyona katılan Dünya'da kaç lider var?

İşte bunu yapabilen sadece Recep Tayyip Erdoğan.

Gurur duyun, duyunki eksilen bir yeriniz olmaz.
Biz Gurur duyuyoruz…

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın
  • Egemen T.
    Hacı bizi de bir açlıktan kurtarsa keşke..