Murat Demir

Murat Demir

Hakkında

15 Ocak 1972'de İstanbul'da doğdu. Baba adı Hasan, anne adı Havva'dır. İlkokulu Kastamonu İli Cide-Denizkonak Köyünde, Ortaokul ve Liseyi İstanbul'da okudu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. Sanayici ve iş adamı olan DEMİR; sahibi olduğu Uluslararası ihracat yapan, Güven Kepçe Makine İç ve Dış Limited Şirketinin Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği yaptı. 2009-2015 yılları arasında AK Parti Tuzla İlçe Başkan Yardımcılığı, Mali İşler, Ekonomi işleri ve AK Parti Tuzla Yerel Yönetimler Birim Başkanı olarak aktif siyasetin içinde bulundu. Kastamonu Kalkınma Vakfı Yürütme Kurulu Üyeliği, (KASİAD) Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Tuzla Spor Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı ve Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyeliği görevinde bulundu. Haliç Spor, Kaynarca Spor, Okmeydanı Spor'da uzun yıllar amatör olarak futbol oynadı. Ayrıca; 5 yıl Uzakdoğu, Kung-fu sporu ile uğraşan Murat DEMİR, orta düzeyde İngilizce bilmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.
Toplam 4 yazı listeleniyor
 • Türkiye, artık eski Türkiye değil..

  Arap baharı adı altında Ortadoğu'yu parçalama projesinin başlamasını şöyle bir hatırlayalım.

 • Federasyonlar ne iş yapar?..

  Uzun zamandır sporun içinde bulunan, futbol oynamış, yüzme sporu ile uğraşan, uzak doğu sporları ile ilgilenmiş yönetcilik yapmış biri olarak Federasyonları eleştirmek istiyorum.

 • Bu gemi kolay batmaz, 'Çift Cidarlı'dır..

  İşin ucunda biliyoruz ki 'kahpelik ve ihanet' var. O yüzden bu geminin batmasına müsaade etmeyelim.

 • Diyarbakır Anaları..

  Analar en kıymetli, en değerli varlıklarını kaybettiğinde yürekleri yanar, yürekleri acır, yürekleri ağlar ve ömürlerinin sonuna kadar da unutamazlar.