TİC Holding Header
  • USD 31.357
  • EUR 33.953
  • Altın 2070.693
  • BIST 100 9220.83
Murat Demir

Murat Demir

İmamoğlu klasiği

İmamoğlu klasiği
İstanbul, İstanbul olalı böyle bir zulüm görmedi.
Siyaset (Muhalefet içinde) böyle bir fitne ve entrika yürüten birini de görmedi.

Ekrem İmamoğlu!
2019 Yerel seçimlerinde İBB adayı olan, İmamoğlu yalan yanlış ve asla yapmayacağı vaatleri ve sahada yaptığı şaklabanlıkları ile halkı bir şekilde ikna etti ve tüm şer odakları, hiçbir şekilde bir araya gelmeyecek siyasi partiler terör örgütleri destekçileri vs. birlikte olarak İBB Başkanı seçildi.

İşte zulüm buradan sonra başladı.
O dönemler takip ettiğim İmamoğlu için "amacı önce İBB sonra Kemal Kılıçdaroğlu'nun koltuğudur" demiştim.

Adam İBB Başkanı oldu ve çok kısa bir zamanda İstanbul'u unuttu ve tatillere ağırlık verdi. İstanbullular ondan vizyon projeler ve olası İstanbul depremi düşünüldüğünde kentsel dönüşüme yoğunlaşarak söz verdiği 100 bin toplu konut beklerken, o temel atmama törenleri düzenledi. Dev bütçeleri hoyratça harcadı baktığımızda ortada hiçbir şey yok.

İstanbul'da İBB Ak Parti döneminden hali hazırda sadece bir tuşa basarak tıkır tıkır işleyen bir sistem varken, bu sistemi çökertip işlevsiz hale getiren bir Belediye başkanı ve yönetimi gördü İstanbullu vatandaşlarımız.

İşlemeyen ulaşım hatları, arıza yapan, yanan İEET otobüsleri, işine gidecek vatandaşların saatlerce Metro ve Metrobüs duraklarında beklemeleri, kar yağdığında çekilen çile ve İmamoğlu'nun balık keyfi… Hangisini anlatsak zorlanıyoruz vallahi. Peki neden bunlar oluyordu?

Kafasında İBB yoktu, aklı fikri Cumhurbaşkanı Adayı olmak vardı.
İstanbul'da hal böyleyken, Ekrem beyin aklı fikri Cumhurbaşkanı adayı olmaktı ama işler onun düşündüğü gibi gitmedi ve Kemal Kılıçdaroğlu bu fırsatı ona vermedi ve Altılı masanın yıkılıp yeniden toplanmasından sonra "ben adayım" diyen Kemal Bey "Kusura bakma size de CB yardımcılığı vereyim hevesin kursağında kalmasın" dedi. CB yardımcısı adayı olarak Ekrem Bey seçimlerde ciddi çalıştı, Erzurum'da bir oyun kurdu bir nebze tuttu. Yani mağduru oynadı.

Gelelim seçimlere.
14 Mayıs seçimleri akşamı ne hallere düştüler. Biz kazandık diyebilecek kadar ar damarları çatlamışı bunların. Hiç utanmada yoktu hep birlikte gördük. 28 Mayıs seçimlerinde bu halk gerekli cevabı tüm birleşenlere karşı verdi ve sonuç Sn. Cumhurbaşkanımız ve Cumhur ittifakı seçimden zaferle çıktı.

İşte olanlar bundan sonra oldu ve Altılı ya da Yedili masa paramparça oluverdi. Herkes birbirinin kuyusunu kazmış ve kazmaya devam ediyorlardı.
Peki Ekrem Bey'in planı neydi şimdi ne yapacaktı?
İmamoğlu B Planını hareket geçirdi ve CHP içinde maddi olarak çok güçlü olduğu için bir süreç başlattı. Bu süreç önce teşkilatları ele geçirmekti. Hemen alel acele bir toplantı süreçleri başlattı ve bu toplantılardan bir tanesini (Çevrim içi) toplantıyı bilerek kamuoyuna sızdırdı.

Amacı gündem olmaktı ve bunu başardı aslında. Çevrim içi toplantıya katılan CHP'nin önemli isimleri içinde bana göre en zayıf ve sözünden dışarı çıkmayacağı kişi olan Özgür Özel ile yürümeye karar verdiği daha sonra anlaşıldı.

İmamoğlu kurultay sürecinin başlaması ve teşkilatlar içinde özellikle İstanbul örgütleri üzerindeki etkisini ortaya koydu ve İl Başkanını istediği kişiyi seçilmesi için maddi manevi her şeyi yaptı ve başardı.

Sıra geldi Özgür Özel'in Genel başkanlığa aday olmasını sağlamak. Kemal beyin en güvendiği isimlerden olan Özgür Bey, İmamoğlu tarafına geçmiş ve Kemal beye karşı aday olmuştu. Kılıçdaroğlu tabiri ile sırtından hançerlenmişti. Ekrem İmamoğlu'nun planı aynen işliyordu.

Kurultay öncesi Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçimi kazanacağına kesin gözüyle bakılıyordu ama unuttuğu bir şey vardı. Ekrem İmamoğlu farkı, İBB'nin gücü ve ciddi bir maddi güç, bu gücü kullanan İmamoğlu seçimin tekrarına işi götürttü ve seçim sonucuna göre çekilecek olan Kemal beyi rezil etmek için ikinci seçime katılması dolaylı şekilde ikna ettirdi ve sonunda Kemal Kılıçdaroğlu (Genel Başkanını) kendisini ilçe başkanı yapan, Belediye başkan adayı yapan, İBB başkan adayı yapan liderini adeta rezil ederek, küçük düşürerek Partinin dışına itmiştir.

Ekrem İmamoğlu!
Peki neden bunları yaptı?
Ekrem İmamoğlu'nun tek amacı CHP'nin Genel başkanı olmak.

Tüm bu süreçleri planlarken İYİ Parti'yi ve Meral Akşener'i bir araç gibi kullandı.
Şimdi İmamoğlu ve Meral Akşener birbirlerine girdiler ve Meral Hanım onun kim olduğunu anladı ama iş işten geçti sanki.

Evet zaman çabuk geçiyor. Ekrem İmamoğlu seçimler geldi ve er meydanı hazır.
Arkanda Meral ablan yok bakalım ne yapacaksın?
DEM (HDP) Esenyurt, Adalar, Sancaktepe, Sultanbeyli'yi verecek misiniz?
Vermezsen destek yok diyorlar.
Ne yazık ki saltanatın sona erecek ve sonrası ne olacak hep birlikte göreceğiz.

Bir tahminde bulanmak isterim.
İBB seçimlerini kaybedecek ve akabinde CHP olağan üstü kurultay kararı alıp seçime gitmek ve CHP Genel başkanı olmak isteyeceksin.
Ekrem bey bir şeyi unutuyor sanırım.
Özgür bey Genel Başkanlığı sevdi ve kolay kolay bırakmaz bundan emin ol bu süreçte Ekrem İmamoğlu'nu siyasetin çöplüğüne götürecektir.
Bu dünyada başkalarına kurduğun tuzaklar bir gün mutlaka sana geri dönecektir. Fitneye fesada bulaşmış ve yalancı kişiler bir gün helak olacaktır.

31 Mart İBB seçimlerinde gereken dersi halktan alacaksın İmamoğlu…

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın