Murat Yılmaz

Murat Yılmaz

Hakkında

1969 yılında İstanbul'da doğdu. İlk öğretimine İstanbul'da başlayıp, Almanya'da devam etti.

Orta okulu ve Yüksek Ticaret Lisesini Almanya'da tamamladıktan sonra, Köln Üniversite sinde Hukuk okuyarak, Uluslararası Hukuk dalında doktora ile tamamladı.

Genç yaşta Prof. Dr. Necmeddin Erbakan ile tanışarak, yaklaşık 15 yıl Avrupa ve Türkiye'de hizmetlerinde bulundu. 27 yıldır aktif siyasetin içinde.

Almanya'da son olarak Uluslararası bir holdingin Almanya, İsviçre, Avusturya, Belçika ve Türkiye ülkelerinin Sorumlu Genel Müdürlüğünü yaptı! 

1995 yılından beri belirli yerlerde köşe yazarlığı yaptı. Almanya'da "Akquise", "Rettungsmagazin" adlı dergilerde makaleleri yayınlandı.

OGÜNHaber "okuyucu yazıları" sayfasında yayınladığı yazıların beğenilmesi sonrasında yazar kadrosuna giriş yaptı.
Toplam 391 yazı listeleniyor
 • Türkiye'yi tehdit eden büyük finansal tehlike: BİTCOİN!

  2009 da, halen arkasında tam olarak kimin olduğu bilinmeyen ve global finans pazarlarında palazlanıp, pek çok kez milyarlarca vurgun ve zarara yol açan bu suni para birimi, şimdilerde Türkiye'de hızla büyümeye baş gösterdi!

 • Almanya'da neler oluyor?

  Sapkın FETÖ'nün, 'Dinler arası diyalog' saçmalığı, hiç de beklenmedik fakat yinede şaşırtmayan bir taraftan destek alarak en iğrenç meyvesini vermeye başladı! Seyran Ateş!

 • FETÖ Hakkında Bilmedikleriniz

  Baylock, FETÖ’nün üçüncü sınıf ekibinin kullandığı basit bir ağdır. Baylock tutuklamaları önemlidir fakat gözünüzde fazla büyütmeyin.

 • Adalet sisteminde yanlış işleyen prosedürler ve etkileri!

  Türkiye Cumhuriyeti büyük bir Devlettir. Ancak oligarşik bürokrasinin 90 yıl önceden dikte ettiği prosedürler, günümüzde çok geri kalmış olup, çoğu yerde gereksiz mağduriyetler yaratmaktadır!

 • Almanlar ve İncirlik

  Son günlerde Almanya'nın "İncirlikten çekiliriz" meselesi konuşuluyor! Hele bir sakin. Evvela bu işin genetiğine bir göz atalım!

 • FETÖ ile mücadele!

  Dışardan basit gözüküyor değil mi? Lakin hiç birşeyin dışardan gözüktüğü gibi olmayan bir dönemi yaşıyoruz, canlı, canlı!

 • Bu devirde Polis olmak!

  Zor zanaat oldu Polis olmak. Hele de bu devirde! Hele de FETÖ belası içinde! Hele de terör belası içinde!

 • Batı AB ve laiklik!

  Laikliğin temel anlayışı dinin devlete karışmamasıdır! Devletin de dine! Peki, Almanya'nın en önemli iki partisi CDU/CSU, kardeş partiler, ancak CSU daha çok Bavarya ve Güney Almanya'da aktif.

 • Eski Türkiye'nin ayyaş dinazorları

  Son günlerde, hayasızca, pervasızca, ahlaksızca, tüm manevi değerlerden yoksun bir linç kampanyası var basında ve tabii sosyal medyada da.

 • Hedefi olmayanlar

  Sadece bu yazı için, bir anlığına, dava olarak bildiğim yolu bir kenara bırakarak, ülkemizde, bizden gibi görünüp, aslında davaya ağır darbe vuranlar ile ilgilenmek elzem oldu.