Murat Yılmaz

Murat Yılmaz

Hakkında

1969 yılında İstanbul'da doğdu. İlk öğretimine İstanbul'da başlayıp, Almanya'da devam etti.

Orta okulu ve Yüksek Ticaret Lisesini Almanya'da tamamladıktan sonra, Köln Üniversite sinde Hukuk okuyarak, Uluslararası Hukuk dalında doktora ile tamamladı.

Genç yaşta Prof. Dr. Necmeddin Erbakan ile tanışarak, yaklaşık 15 yıl Avrupa ve Türkiye'de hizmetlerinde bulundu. 27 yıldır aktif siyasetin içinde.

Almanya'da son olarak Uluslararası bir holdingin Almanya, İsviçre, Avusturya, Belçika ve Türkiye ülkelerinin Sorumlu Genel Müdürlüğünü yaptı! 

1995 yılından beri belirli yerlerde köşe yazarlığı yaptı. Almanya'da "Akquise", "Rettungsmagazin" adlı dergilerde makaleleri yayınlandı.

OGÜNHaber "okuyucu yazıları" sayfasında yayınladığı yazıların beğenilmesi sonrasında yazar kadrosuna giriş yaptı.
Toplam 387 yazı listeleniyor
 • Schulz, Merkel ve Erdoğan!

  İki gün evvel nerdeyse tüm Alman kanallarının aynı anda yayına aldığı, iki büyük siyasi akımının liderleri, ancak aynı zamanda da büyük koalisyonun ortakları Schulz (SPD) ve Merkel'in (CDU) TV düellosu vardı!

 • Darbeciye sahip çıkan demokratlar!

  Dünyanın hiç bir yerinde DARBE meşru bir hareket değildir, zira demokrasiyi hedef almaktadır. Yani bir ulusun hür iradesini.

 • NATO, CIA, BND ve Gladyo FETÖ

  15 Temmuz ihanet kalkışmasının üstünden bir yıl geçti. Ülkenin her yerinde aranan Adil Öksüz, nihayetinde Almanya'da olduğu artık netlik kazanmış durumunda!

 • Çakma hümanist Almanya ve MDP'nin kuruluşu

  Doğrudur, ilk bakışta birbiri ile alakası olmayan iki ayrı olaydır. Arakandaki vahşetin artması, bizlere servis edilmesi ve Meral Akşener'in Parti kurma çabalarının son yokuşu tırmanması!

 • İnterpol ve Almanların cinneti

  Dün tüm Alman kanallarında konu, evet, yine Türkiye idi. Şansöyle Merkel: "Türkiye İnterpol'ü kullanamaz" diyecek kadar aklını yitirmiş. Bayan Merkel, İnterpol sizin tekelinizdede değil, sizin emrinizde de!

 • Merkel ve siyasetsizlik

  Daha önce de bu konuyu değişik bakışlardan ele almıştık. Şimdi ise Merkel'in siyasetsizliğine bir değinelim!

 • Kapıda işgal mi var?

  Günlerdir, hayır haftalardır, Amerika, Suriye de sınır boyu çok ciddi bir yığınak yapmakta!

 • İstanbul'da Polis olmak 2

  Bundan yaklaşık bir yıl evvel, bu yazının ilk bölümünü yazmıştım. Aradan o kadar zaman geçmesine rağmen, sorunlar ve sorunların beraberinde getirdiği hatalar, ihmaller, boşluklar, maalesef eksilmedi, daha da çoğaldı. Ve dün gece de maalesef bir kurban aldı!

 • Kılıçdaroğlu/Almanya ilişkileri

  Son hafta itibarı ile bir konuyu kaleme almak o kadar zor ki, gündem her gün o denli değişiyor ki, bir yere konsantre olmak ne mümkün!

 • Almanların değişen siyaseti

  Geçen haftanın ortasından beri, Alman hükümetinin SPD kanadı tarafından, Yeşillerinden muhalefet tarafından yaptıkları baskılara, Türkiye'ye karşı elim bir değişime, açıkça düşmanvari bir eyleme girdiğine tanık oluyoruz!