TIC HOLDING Header
 • USD 18.64
 • EUR 19.525
 • Altın 1061.835
 • BIST 100 4929.97
Nalan Erbaş

Nalan Erbaş

Kadın sevmesini bilene nimettir!

Kadından bahsederken aklımıza sadece uğradığı şiddetin gelmesi ne kadar acı!
Kadın sevmesini bilene nimettir!
8 Mart Dünya Kadınlar Günü geldi yine! Ben 8 Mart’tan utanıyorum! Çünkü şimdi tüm kadınlar ellerimize pankartlar alıp, "Bize şiddet uygulamayın, bizi vurmayın, bizi kullanmayın, bizi haklarımızdan mahrum etmeyin, bizi küçük kadınlar yapmayın, bizi örselemeyin, bizi okutun, bizi korkutmayın, sindirmeyin vs vs.." sözleriyle aman dileneceğiz!

Ne acı!..

Kendilerini dünyaya getiren kadınlar erkeklerden aman dileniyor. Bundan daha acı, üzüntü verici bir şey olabilir mi?

Minnacıkken başlar kaderi yazılmaya kadının! Erkek çocuğuna "Göster pipini amcana" derken, kız çocuğuna eteğini aşağıya çek denir! Çünkü büyüdüklerinde erkek bir kıza tecavüz ettiğinde bile o erkek, tahrik olma hakkına sahip, kız çocuğuna da tahrik eden suçlu gözüyle bakılır! Eksiklik ta o zamandan başlar!

Kadının savaşı bitmez!

Okulda, evde, işyerinde, sokakta nerede olursa olsun özgür iradesini kullandığı her durum suçtur!

Erkek pesinden koşar, elde etmek için bin dereden su getirir. Elde ettiği kadın onun gözünde cazibesini birden yitirir. Sevmeyi de bırakır, ilgilenmeyi de ama artık o kadınla bir daha asla kimsenin ilgilenmesine, mutlu etmesine de izin vermez!

Ya psikolojik ya fiziksel şiddet uygulamaya başlar. Gerçi hepsini bir arada yapmak daha çok işine gelir. Çünkü artık o korkuttuğu kadın onun hayatını eleştiremeyecek ve karışamayacaktır!

Çok acayip, annelerine taparlar, kadınlarını döverler! Oysa onun evladını dünyaya getiren, getirecek olan da bir kadındır diye düşünmezler.

Kadın sevmek sanattır!

Her babayiğidin harcı değildir bir kadını sonsuz mutlu etmek! Sadece dokunmayı sevmek zanneden kirli zihinler, bir kadının ruhuna bırak dokunmayı, üfleyemezler bile. Kadın korkusundan mutluyu oynar o zavallı zalimler de kendilerini tatmin eder!

Kadına çok kolay acı çektirirsin, korkutursun da çok kolay sevdiremezsin.

Hamur gibidir kadın.

Sevgiyle yoğurursan her şekle girer! Mutlu kadın, mutlu çocuk büyütür! Mutlu büyüyen çocuk asla hata yapmaz, yanlışa gitmez! Düz mantık. Ne verirsen misliyle fazlasını alırsın kadından. Mutlu kadın nefesi tükenene kadar sever ve fedakarlıklar yapar.

Sevdiği şeyleri yapmak için savaşmak zorunda bırakmayın kadını!..

Hayattaki en yaralayan, üzen duygu ‘korku’yu tattırmayın! Zavallı durumuna sokmayın! Kadınlar istikbaldir, hayatın aydınlık yüzüdür. Kendi hatalarınızın bedelini ödetmeyin! Erkekliğin, adamlığın, insanlığın, inancın gereği olan size emanet kadınları koruyun kollayın!! Evde şiddet uygulayıp sokakta adamım diye gezmeyin! Evlatlarınıza erkekliği değil, adamlığı ögretin!

Kadına şiddette yarışan erkeklerin, kadını sevmekte yarıştıkları günleri görmeyi diliyorum.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın
 • Adem Ünver
  Nalan tebrikler..
 • M.Funda ÖNER
  Kaleminize sağlık💕 Mağduriyet enerjisinden çıkıp, dişi gücünü keşfeden tüm kadınlara sevgiyle
 • Ömer Dinc
  Malesef son zamanlarda ülkemizde yasananlar cok üzücü en başda gelen birinci sorun egitim ikinci sorun ekonomik işsizlik üçüncü sorun şiddetli gecimsizlik say say bitmez Ablam. Kadının cennetini kazanmaktansa kadınların hayatını cehenneme cevirenlere yazıklar olsun