TIC HOLDING Header
 • USD 16.192
 • EUR 17.466
 • Altın 967.632
 • BIST 100 2438.84
Şehzade Orhan Osmanoğlu

Şehzade Orhan Osmanoğlu

Hakkında

34. Osmanlı Padişahı Sultan İkinci Abdülhamid Han'ın 3. kuşak torunu ve hayattaki 24 Osmanlı şehzadesinden biri olan Harun Osmanoğlu'nun, en büyük oğludur. Şehzade Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu'nun abisidir.

Şehzade Orhan Osmanoğlu, 1963 yılında Cünye-Lübnan'da dünyaya gelmiştir. Uzun yıllar burada kalan Şehzade Orhan Osmanoğlu'nun Büyük Kızı Nihan Osmanoğlu'da yine Cünye-Lübnan'da doğmuştur. Çok iyi Arapça bilmektedir.

Şehzade Orhan Osmanoğlu, Osmanlı devletinin 34. Padişahı Serdar-ı Hakan Cennet Mekân Sultan İkinci Abdülhamid Hazretlerinin 3. kuşak torunu olan dahi Hanedan Ailesinin Reisi Harun Abdülkerim Osmanoğlu Efendi'nin oğlu ve Cennet mekân Sultan İkinci Abdülhamid Han Hazretlerinin 4. Kuşak torunudur.

Hanedan sürgünün daha da zorlaştırılması amacı ile hanedan üyelerinin her biri ayrı ülkelere ayrı ayrı trenlere bindirilerek gönderilmişlerdir. Bu zor şartlar altında dahi bu şerefli kanı taşıyan hanedan üyeleri yaşamlarını idame ettirmişlerdir.

İşte bu sürgün yıllarından tam 50 yıl sonra 1974 yılında ilk kez bir Osmanlı Şehzadesi Türkiye'ye geri dönebilmiştir. Babası Harun Abdülkerim Osmanoğlu ile Türkiye'ye ilk gelen Şehzadeler sıfatını almışlardır.

Bahsi geçen şehzade bugün ki Hanedan Ailesi Reisi Şehzade Orhan ve Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu Efendinin Babası Harun Abdülkerim Osmanoğlu efendidir.

O yıllar da hiç Türkçe bilmiyen şahzade Orhan Osmanoğlu, babası Harun Osmanoğlu beraber Türkçeyi, Türkiye'de sonradan öğrenmişlerdir.

Dedesi 2. Abdülhamid Han'a Olan benzerliği ile dikkat çeken şehzade asil, kültürlü ve bilgili kişiliği ile Osmanoğuları'nın en iyi temsilcilerinden biridir.
Toplam 311 yazı listeleniyor
 • Masanın altındaki gizli ortak kim?

  Değerli dostalarım, sevgili okurlarım. Geçtiğimiz günlerde muhalefet partileri altılı masa toplantısı ile gündeme geldiler.

 • Buzlar eriyor, Türkiye-BAE İşbirliği Anlaşması..

  Değerli dostlarım, sevgili okurlarım. Geçtiğimiz pazartesi resmi bir ziyaret kapsamında Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'ye giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Veliaht Prens Muhammed Bin Zayed Al Nahyan tarafından resmi törenle karşılandı.

 • Birinci Cihan harbinde Sultan Abdülhamid

  Kıymetli okurlarımız, 1.Cihan harbi anlatılırken Sultan Abdülhamid'e yeterince yer verilmiyor. O yüzden de taşlar yerine tam oturmuyor.

 • Bir nehirde iki balık kavga ediyorsa, oradan az önce uzun bacaklı bir İngiliz geçmiştir (Kızılderili Atasözü)

  Sevgili dostlar , daha önceden 'Yam Yam Fare' hikayesini sizler ile paylaşmıştım. Şimdi anlatacağım başka bir İngiliz şeytanlığı.

 • İstanbul'a hizmet..

  Değerli dostlarım, sevgili okurlarım. İstanbul, 1894 Temmuz'da yaşanan büyük depremin ardından, emlak fiyatlarını aşırı şekilde yükseltme ve depremden mümkün olan her şekilde rant elde etme yarışına sahne oldu.

 • Fatma Şahin hanım kadar olamadınız!..

  Değerli dostlarım, sevgili okurlarım, İstanbul'da Pazartesi günü başlayan yoğun kar yağışı hayatı felç etti. Büyük şehir adeta kara teslim oldu ve maalesef İBB yönetimi yine sınıfta kaldı.

 • Peygamber torunu olmak..

  Kıymetli okurlarımız, Sayın Kılıçdaroğlu'nun Seyyid olduğu iddia edildi.

 • Düşmeyen ürün fiyatları..

  Değerli dostlarım, sevgili okurlarım. 20 Aralık'ta Sayın Cumhurbaşkanımız çıkıp Türk parasını koruma amaçlı döviz mevduatı açıklaması yaptıktan sonra neredeyse 18 buçuk liraya çıkan doların 11'lere hatta 10 buçuklara düştüğü görülmüştü.

 • Adaylığınızı bekliyoruz, Sayın Kemal bey..

  Değerli dostlarım, seçimlere 17 ay gibi bir süre kalmasına rağmen muhalif partinin hala bir adayı yok.

 • Sultan'ın emaneti Hamideye Çeşmeleri'ne CHP kondu..

  Değerli Dostlarım, bugünlerde çok tartışılan, sosyal medyada yer alan Hamidiye Suları ile ilgili bir yazı kaleme aldım.

mutarrif hacker hacker blog defacer dini sohbetler dini sohbet islami sohbet islami chat dini chat