Eski Bakan Çelik, Sultan Abdülhamid Han'ı kötüleyerek siyasette alan mı açmak istiyor?..

Eski Bakan Çelik, Sultan Abdülhamid Han'ı kötüleyerek siyasette alan mı açmak istiyor?..
Değerli Dostlarım, hakkında hiç bir şey bilmediği konularda sırf muhaliflik olsun diye sosyal medyada karalama yaparak boy göstermek, hatırlanmak ve gündeme gelmek isteyen bir kesim şahıslar ya devlete, ya tarihe sataşır ki gündem oluşsun, böylelikle prim yapabilsin.

Bazı siyasi partiler de kendi var oluşlarına aykırı olarak HDP çizgisine gelmesi ve bölücülük ve terör faaliyetlerine karşı sessiz kalmaları furyasına kapılarak muhalefet yaptıklarını düşünürler.

Bu furyaya en sonunda Hüseyin Çelik'de katıldı. (Hüseyin Çelik'in yazı dizisi..) Esasında katıldı demek çok doğru değil uzun süredir ısrarla AK Parti'den "uzaklaştırıldıktan!" sonra siyasette kendine yeni alan açmak ve Sultan Abdülhamid Han'a düşman olan malum çevrelerin dikkatini çekerek kendisinin esasında nasıl yararlı birisi olduğunu kanıtlamak isteyen Çelik, tulûat oynamaya başlamıştır.

Siyasette kendisini muhafazakâr olarak tarif etmiş yıllarca görevlerde bulunmuş AK Parti'de Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı gibi tarihimizi temsil noktasında iki kritik bakanlığa kadar yükseltilmiş! Hüseyin Çelik Sultan Abdülhamid'e aralıklarla yüklenerek, hakaret ederek ve yalan söyleyerek ağababalarına yaranma ve yeni gelişebilecek bir konjonktürde kendisine siyasi alan açmak arzusundadır.

Kişisel Web Sitesinden zaman zaman Sultan Abdülhamid Han ile ilgili paylaşımlar yapan Hüseyin Çelik Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a söylemeye cesaret edemediği sözleri Sultan Abdülhamid Han üzerinden söyleyerek lineer mantığın en güzel örneklerini esasta kendisi sunmaktadır.

Bazı kesimlerin onu hak etmediği halde övdüğünü söylüyor. Biz de diyoruz ki bu sözünüzün muhataplarından birisi de Edward Grey olabilir mi? Çünkü o Sultan Abdülhamid'in vefatında şunları söylemişti: "Ne büyük kayıp! Düşmanımdı ama onun ölümü ile diplomasi mesleği artık zevkini kaybetti." 1905'ten 1916 yılına kadar İngiltere Dışişleri Bakanı olarak görev yapan Edward Grey bunu söylerken Hüseyin Çelik "Sultan II. Abdülhamid İngilizlere Niçin Sığındı?" başlıklı bir yazı kaleme alarak algı yaratmaya çalışıyor.

Hüseyin Çelik ve benzerleri Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın himmetleri ve lütufları ile bir yerlere gelebilmiş insanlardır. Kendi mazhariyetlerini bildikleri için bir yerlere sığınmadan yükselebilmelerine ve etrafındakileri yükseltebilmelerine imkân ve ihtimal olmadığından muhakkak sırtlarını bir yerlere dayamak mecburiyetinde hissederler kendilerini.

İşte Sultan Abdülhamid Han tam bu sırada çok işe yarayan önemli bir tarihsel figürdür bir yerlere selam çakmak için. Yoksa Eski Milli Eğitim bakanımız zannedilmesin ki o engin bilgileri ile bizleri Sultan Abdülhamid konusunda tenvir etmeye çalışıyor. Derdi o değil… Eğer derdi gerçekten o olsaydı "Diktatör" deyip arkasını boş bırakmazdı. "İngilizlere sığındı" deyip bununla ilgili bilgi ve belge sunması gerektiğini unutmazdı.

Yere batsın sizin siyasi ikbal beklentileriniz. Düşün artık bu milletin sevdiklerinin yakasından.

AK Parti'nin üç dönem kuralı çıkartarak ancak kurtulabildiği Hüseyin Çelik Sultan Abdülhamid Han ile ilgili yazdığı iftiraların sonuna "Sürç-i lisan ettiysek affola." diyerek oynadığı ortaoyununu sona erdirmiş.

Bizler bunu bir "özür" olarak değil, "oyun bitti" mesajı olarak alıyoruz.

Kendisinin güya "objektif/tarafsız" oluşundan dem vuran Hüseyin Çelik 33 yıllık saltanatı boyunca Sultan Abdülhamid'in olumlu tek bir icraatına rastlayamamış olmalı ki hiç bahsetmemiş. Sultan Abdülhamid Han 1918 yılında vefat ettiğinde cenazesi sırasında evlerden başlarını uzatan kadınların "Babamız bizi refah içinde yaşatan padişahımız bizleri bırakıp nereye gidiyorsun" haykırışlarını da mı duymadı kulaklarınız?

"Bize düşen övgü ve sövgü saplantısına düşmeden onu gerçek yüzüyle tanımak ve tanıtmaktır" deyip hemen arkasından "despot rejim" "diktatör" ve "Abdülhamid devri istibdattır" diyen (Milli Gazete 19 Oca 2019) Hüseyin Çelik’in tarihi gerçekleri ortaya çıkarmak gibi bir derdi yoktur. O ancak kendi siyasetini devam ettirecek mesajları birilerine ulaştırmakla meşgul birisidir. Bu sebeple elbette Sultan Abdülhamid Han'ın yanında değil yabancı sefaretlerin emirlerini kendi vatanlarının selametinden üstün tutan Mithat Paşa gibi dış mihrakların oyuncağı olmuş şahısların yanında yer alması bizler için çok şaşırtıcı değildir.

Seneler önce Cennetmekân Sultan Abdülhamid Han’ın söylediği şu sözün değerini şimdilerde daha iyi idrak ediyoruz: "Mesele benim şahsıma hücum etmeleri değil mesele devletimize, hilafet makamımıza hücum etmeleri."

Evet, esasta dertleri Sultan Abdülhamid Han değil onun şahsında devlete, millete, ümmete, yeniden dirilişe, yeniden milletlerin umudu olmamıza vefalı Türk'ün görkemli geri dönüşüne set çekmek engel olmaktır. Bütün bu iftiralar karşı çıkışlar bu kuyruk acısının feryadıdır. Ama biz de diyoruz ki ne yaparsanız yapın, ne söylerseniz söyleyin Allah nurunu elbet tamamlayacaktır. Çünkü yeryüzü Allah'ın Salih kullarına miras bırakılmıştır nankörlere değil.

Allah'a emanet olunuz!

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın
 • Leylâ Birtek
  Vatanımızdaki bu hainlerden bıktık usandık Hüseyin Çelik böyle konuşarak kendini kötülüyor. Yeter artık bu güruhdan İLLÂLLAH dedik
 • NEZİH ERDEM
  Okudum Sn Hüseyin bey buyazınızı ne sana ve NE MERHÜM AİLE GEÇMİŞLERİNE VE HELE YAKIN GEÇMİŞTEKİ MAZİNE YAKIŞTIRMADIM
 • NEZİH ERDEM
  Ben Nezih Erdem SAYGI VE HÜRMETLERİMİZLE ZATI ŞAHANELERİ SULTAN ABDÜLHAMİTHAN HAZRETLERİ ŞAHANELERİNE BU BİÇİMYAKIŞTIRMALARI TAKDİMBUYURAN VE DEVLETİMİZİN YÜCE MAKAMLARINDA İCRAİSANATYAPAN Sn Çeliğe MÜSAADESİ İLA ŞUNUSORMAMA MÜSAADEEDERMİ ACABA CEDLERİNİN RUHUNU RAHATSIZETMİYOMUSUN BUNDAN EVVELKİ O ZAMANINDA NEDENBULARIBÖYLE HİÇBASEMİYORDUN
 • Hüseyin özkan
  ALLAHU TEALA CEDDİMİZ SULTANIMIZ CENNET MEKAN ABDULHAMIT HAN HAZRETLERINE RAHMETIYLE MUAMELE BUYURSUN...KABRİ CENNET MEKAN OLSUN.....💚😥💚😥💚 SİYASİ VE ŞAHSİ İKBAL UGRUNA YAPILAN BU ÇİRKEFLİKTEN BİKTIK ARTIK...!!! NE KADAR ÇOK HAİN VARMIŞ BU MEMLEKETTE..!!!!😤😖😤😖😤
 • Nuray Özmen
  Elinize ve ağzınıza sağlık Şehzadem. Bu vatan evlatları olarak ne Hüseyin Çelik nede başkası yıldıramıcaklar. Şunu bilsinlerki hiç kimse bizi bu vatandan koparamaz. Bizler Ejdadına Aşık olan bir milletiz...
 • Fatma şen
  Kedi uzanamadığı ciğere murdar dermiş. Hüseyin Çelikde cennet mekan sultan Abdülhamid Hanın kestiği tırnağı bile olamaz. Ancak böyle hakaret ederek biryerlere gelmeye çalışırlar ama sonları diğerleri gibi rezil olmaktan öteye geçemezler.
 • Fatih sultan mehmet
  Allah'ım geçmişte ve şimdi cennet mekan sultan Abdülhamid han a iftara atanları sen gör ıslah eyle ıslah olmayanları kahhar ismi hürmetine hepsini kahr eyle AMİN İNŞALLAH.ŞEHZADEM dediğiniz gibi Allah'ım nurunu tamamlayacak.gerçeklerin gün yüzüne çıkmak gibi bir huyu var.alemi şer buna engel olamayacak inşallah .biz atamiz osmanlı ile ancak onur duyarız.Rabbim sizlere uzun ömür versin razı olsun.selametle
 • Neslihan Candan (Istanbul Kültür Elcileri)
  Allah cc razı olsun. Ceddine ahde vefa gösterenlerden. Hayırlı torunlardan, Şehzade Orhan abimiz gibi buyuklerimizden. Büyüklük varsa küsur onu örtmekle olur. Ne Ilgilteresi ne Rusyası...yeryüzü mesciddir ayetle sabittir buyurduğunuz gibi. Sultanların gittiği yerler ancak nurlanır, öyle ki batıdaysa doğuya yansır Biiznillah. Zıddı istikamet olunur. Lamba tavanda olur nuru aşağıya yansır. Echel biri o denli aşağıda ki nurdan payını alamaz. Işte o güruh hala bugün gözüne giren güneşten rahatsız olup habis yarasalar gibi bir o yana bir bu yana kaçacak yer bulamayıp çamurla sıvamaya çalışıyor. Mevlam imanlarımızı boşa çıkarmaz. Amin. Bu da ayetle sabittir. Onlarda ise iman kuvveti yoktur akil zayıflıklari da bundandır.
 • Ayşe Tak
  Bakanlıkta yaptığı başarısızlıkları, devam ediyor.
 • Mehmet AŞANSU
  Terbiyesiz bunlar