Şehzade Orhan Osmanoğlu

Şehzade Orhan Osmanoğlu

Koltuğa takılan muhalefet!..

Değerli Dostlarım, Cumhurbaşkanımız sayın Erdoğan, Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu'nun talebi üzerine kendisini Beştepe'de kabul etti. Basına kapalı görüşme 2 saat 20 dakika sürdü.
Koltuğa takılan muhalefet!..
Görüşmede cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden ekonomiye kadar birçok konu üzerinde konuşulduğu, Erdoğan ve Karamollaoğlu'nun, iç siyasetten ekonomiye, dış politikadan terörle mücadeleye kadar birçok başlıktaki gelişmeler hakkında karşılıklı fikir teatisinde bulundukları belirtildi.

Görüşme sonrası açıklama yapan Karamollaoğlu "Bazı noktalarda aynı fikirleri bazı noktalarda da farklı fikirleri belki taşıyoruz ama çok dostane güzel bir görüşme oldu" dedi.

Bu görüşmenin basında yansımalarını okuduk, değerlendirdik. Ülke açısından bu tarz adımları olumlu buluyoruz. Ancak bir kısım malum zihniyet iki saati aşan görüşme hakkında bula bula yazacak sadece Karamollaoğlu'nun oturduğu kanepeyi bulmuşlar.

Artık iktidar ne yapsa çamur atacak bir şeyler bulma çabasına girmiş, hatta bunu bir takıntı, bir hastalık haline getirmiş bu kesim bu kez de kendilerince Sayın Cumhurbaşkanın muhatabına oturması için gösterdiği koltuk üzerinden, adeta "mal bulmuş mağribi" gibi saldırı kampanyası düzenliyorlar.

Protokol kurallarına aykırıymış, aşağılama göstergesiymiş, muhatabını küçümsemekmiş v.s, v.s…
Tabi protokol deyince bizim aklımıza hemen bir zamanlar Avrupa liderlerinin karşısında, hatta karşısında bile değil arkasında süklüm püklüm el pençe divan duran malum parti liderleri geliyor ya neyse konumuz bu değil.

Evet protokolden bahsedilecekse dünyanın en iyi protokol uygulayan ülkelerinden biriyiz. Uluslararası arenada itibarımızı tekrar kazandığımız bütün yurtdışı ve yurtiçi görüşmelerin protokollerine de yansımaktadır. Bu ifadeleri yabancı basında da bulabilirsiniz.

Tabi işin içinde Saadet Partisi'nin biraz olsun iktidara yakınlaşma fikri varsa hemen ortaya bir nifak atıp "Bak iktidar seni aşağılıyor" algısı oluşturup bundan vazgeçmesini sağlamak gibi bir niyet de seziliyor.

Görüşmeye dönecek olursak üstte de belirttiğim gibi ülkemiz adına faydalı buluyorum. Temennimiz Saadet Partisini de Cumhur İttifakı içinde görmektir. Elbette kendileriyle bir çok konuda fikir ayrılığı yaşandı. Camilerin gereksiz olduğu konusundaki ifadeleri hoş karşılanacak bir durum değildir ancak kendilerinin bu ittifakın içinde yer almaları durumunda her şey geçmişte kalacak yeni bir sayfa açılacaktır.

Tabi ki hemen bir görüşmeden böyle bir sonuca ulaşmak hata olur. Bu konu hakkında ihtimal konuşmak için bile çok erken. Ancak biz bunu bir temenni olarak ifade ediyoruz.

Her zamanki gibi ülkemiz, devletimiz yararına olan her adımın sonuna kadar destekçisiyiz ve öyle olmaya da devam edeceğiz.
Allah'a emanet olunuz!

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın